Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60036/bmid_iluze-hM2-60036.jpg 4 1217 171

Případy Lincolna Rhyma série

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Vanished Man , 2003

LP113
21.05.2019 3 z 5

Trochu nechápu to nadšení. Jeho knihy miluju, ale tohle byla jedna ze slabších. Zbytečně dlouhá a teda hoooodně překombinovaná. Myslím, že tohle nebylo úplně zapotřebí to takto zamotávat. Jako přečíst doporučuji, hlavně pokud čtete celou sérii, ale zas taková pecka to nebyla.

Kamča223
23.03.2019 5 z 5

Ani tentokrát mě Jeffry Deaver nezklamal. Kniha plná neočekávaných zvratů. Super

ktli
21.03.2019 5 z 5

Skvost! Sérii s Rhymem mám hodně rád, ovšem tohle byla pecka, výborný díl!

Eicherik
27.01.2019 5 z 5

Přiznám se, že se mi do tohoto dílu moc nechtělo. Zvolené téma mě nelákalo, dokonce spíše odrazovalo. Nicméně, jakmile jsem knihu otevřel, tak mě děj pohltil a dokonce se ke konci knihy bodování opět vyšplhalo na plný počet. Na další případ se už teď moc těším.

bekule
19.12.2018 4 z 5

Opět výborné,začínám být na této dvojici závislá. I když plný počet tentokrát nedám, zaprvé nemám ráda kouzelníky a tady to kouzlení bylo místy dost přehnané,a také mi nesedlo to zamontování politiky do příběhu.Trošku mi chybí to nevrlé Rhymovo kybicování všech okolo a také mě přišel první útěk podezřelého hodně přehnaný, obzvlášť v takovém prostředí. Zato konec mě zase stejně jako Amélii dostal, a úplný závěr velmi potěšil.

Prajzič
14.11.2018 3 z 5

Něco tak neuvěřitelného a překombinovaného jsem snad ještě nečetl....Spoiler: nechápu proč ten člověk dělal takový cirkus kolem.Měl přijít zapálit to a hotovo konec představení:-)

moudivlacek
06.11.2018 5 z 5

Tak to zas byla jízda!!! Tak jsem byla na sebe pyšná, jak brzy jsem odhalila vraha, ha! Ano - odhalila - a nechala se napálit, stejně jako Lincoln a celý jeho tým! Iluze a zas iluze. Když se radujete, že jste něco odhalili, záhy dospějete k názoru, že ale nevíte, na co vám to je, nebo to nakonec vede do slepé uličky, halda postupných důkazů a neustálé zvraty a ještě přidružený případ, který ze začátku vůbec nesouvisí s hlavním. Totálně mi to zamotalo hlavu.
A ten konec!? Tak ten mě srazil na kolena a musela jsem to vydýchat jako Amélie.
Prostě - sice klasická detektivka, kdy skládáte kousky skládačky, ale přitom nejvyšší kvality. Kdo má rád rozum při řešení problémů - zde si přijde na své. Doporučuji.

jaja1989
15.10.2018 5 z 5

Bozi kniha zvraty a drama az do konce, kde netusite jak to dopadne.

Bohdana11
17.09.2018 5 z 5

Jedna z lepších knih Deavera. Téma iluze mě bavilo.

martinaandulka
23.07.2018 4 z 5

Iluze to je detektivka ,která má zajímavé téma iluzionismus,který vede k vraždám.Je to napínavé chvílemi a rozuzlení jsem nepředpovídala.Jen za mě jsem se někdy zrácela v ději.

Johhanka79
12.07.2018 5 z 5

Sice místy trošku překombinované, ale tak chytlavé a čtivé. Nápadité prostředí i zápletka a sympatické postavy. Nejdůležitější: Konec dobrý, všechno dobrý:-)

Fazolecek
18.06.2018 5 z 5

Moc se mi líbila jako všechny knihy od Deavera. Napínavá od začátku do konce. Konec nepředvídatelný. Autor pokaždé překvapí =) Mohu všem milovníkům napětí doporučit =)

evismaior
06.04.2018 4 z 5

80% - Tak tentokrát se nám v pozici vraha ocitl kouzelník-iluzionista. A je to těžký protivník, protože se dokáže v mžiku převléknout za kohokoli, vzbudit iluzi čehokoli, která zastírá jeho pravé úmysly, a rovněž se například i dostat z jakýchkoli pout. Téma bylo zajímavé a brala jsem ho, dokud se do toho nezačala plést ta politika, přičemž nakonec se zase, co se motivů týče, vrátilo všechno v podstatě na začátek. A nebyl by to Deaver, aby se v ději někdo nevydával za někoho jiného. Ke konci jsem si už říkala, že je to vážně příliš překombinované, a proč ten pachatel sakra vymýšlel celý tenhle veletoč, když by mu stačilo jít rovnou na věc. Nicméně zdůvodnění jistou logiku nepostrádalo a s ohledem na pachatelovu vášeň pro magii jsem to ještě nějak skousla. Psané je to stále čtivě a ráda jsem se dozvěděla něco ze zákulisí iluzionistické kuchyně.

Nestorkea
12.03.2018 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená- téma iluzionismu, zručný vrah, super kombinace. Ale bylo to na mě dost překombinované. Zapojení Constabla bych vypustila, politika mi do toho opravdu nesedla. V poslední třetině jsem některé pasáže musela číst dvakrát, abych rozmotala klubko autorových myšlenek. Lincolnovu genialitu beru s rezervou, kéž by se z drobných důkazů daly opravdu vyčíst tak jednoznačná řešení. Upřímně jsem se zasmála schopnosti rozeznat plemeno psa z pár chlupů pod mikroskopem :-D

petra1394
07.03.2018 3 z 5

Asi už těch Deaverů bylo moc. První jsem četla Prázdné křeslo, které bylo super, pak Tanečníka, který je snad ještě lepší. Pak byly Hodiny, které mi už ke konci přišly trochu překombinované a pak toto? Přišlo mi to hodně podobné, tisíc závěrů a pokaždé to bylo jinak. Dočetla jsem tak nějak z donucení a pustila se na C. Cartera Dvojitý kříž a to je teprv nářez :) Podle mě mnohem lepší, i ti vyšetřovatelé mají trochu víc šmrncu a vtipu než Rhyme se Sachsovou.

Prateri
04.03.2018 4 z 5

Podlehnout iluzím je nebezpečné. Ví o tom své Lincoln Rhyme i jeho kolegyně Amélie, kteří čelí nadanému iluzionistovi. Ten používá své umění k pomstě. Jeho způsob msty pomocí iluzí se mi zdál teda "krkolomný", ale početla jsem si.

Rozdíly mezi kulturami? Mezi rasami? Nic takového. Existuje pouze jeden rozdíl: mezi dobrem a slušností na jedné straně a zlem na straně druhé. Str. 361.

mysce
19.02.2018 5 z 5

Odvedení pozornosti je tělem i duší iluzionismu. "Slyšeli jste rčení, že ruka je rychlejší než oko? Tak to není pravda. Oko je vždycky rychlejší. A tak iluzionisté "ošálí" oko, aby si nevšimlo, co dělá ruka."
Neobvyklé případy série vražd umocňuje tajuplné prostředí iluzí a čar. Klíčovou postavou příběhu je Kejklíř se svými kouzelnickými triky a nevysvětlitelnými úniky. Kriminalista Lincoln Rhyme se svým týmem a přítelkyní, detektivkou Amélií Sachsovou, se musí co nejrychleji zorientovat ve složité situaci plné nečekaných zvratů, aby zabránili obrovské tragédii...

katka9574
26.01.2018 2 z 5

Sérii s Lincolnem jsem začala Prázdným křeslem a byla jsem nadšená a natěšená na další díly. Bohužel Iluze mě zklamala, byť se četla rychle a lehce... tolik zvratů a nereálných situací, že jsem se místy i smála :-)) Tohle se opravdu nedá brát vážně, je mi líto. Sto lidí, sto chutí - a já už jsem se pana Deavera nejpíš přejedla.

jadunka
14.01.2018 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů celé série. Kouzla, triky, iluze... Když už jsem si říkala, že už přece musí být konec, že všechno bylo vyřešeno, tak se ukázalo, že je to úplně jinak...
Někteří zde odebírají hvězdičky za to, že kniha není reálná a uvěřitelná. Uznávám, že není. Ale vůbec jí to podle mě na kráse neubírá.

PavlínaAlžběta
10.01.2018 5 z 5

Iluze byla moji první knihou tohoto autora, ani jsem nevěděla, že kniha paří do série detektivních případů. Každopádně autor se mě zalíbil velmi a chválím nejen styl psaní, které upoutá a dokáže čtenáře uchvátit, nebo alespoň já se od knihy neodtrhla. Spisovatel se smyslem pro detailní popisy postav, okolí, celého děje. Námět se skvělou zápletkou v tomto případě vraždou hned na úvodu, pachatel schován ve škole, kde se zazní výstřel a křik... na místě činu v uzavřených prostorách a bedlivě hlídanými úniky, nikoho policisté nenajdou. Rozjede se propracovaný děj pátrání s tématikou iluzí. Detektivka jak má být se zápletkami i rozuzlením a sympatickými postavami. Tohoto spisovatele jsem nečetla naposledy.