Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113648/iluze-113648.jpg 4 1217 171

Případy Lincolna Rhyma série

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Ochrnutý Rhyme musí i tentokrát spoléhat na pomoc své přítelkyně, pro ctižádostivou Amélii by zase úspěšné vyšetření případu mohlo znamenat povýšení. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který si s nimi pohrává a burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím úděsných vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Vanished Man , 2003

Péťa86
13.04.2022 5 z 5

Rhyme a Sachsová, prostě jsou nejlepší. Čím více knížek "o nich" čtu, tím mi je ta dvojka sympatičtější. Deaver je pro mě Pan Vypravěč, takže opět čtivé, rychle přečtené, oddechové, příjemně napínavé. Děj nemá smysl prozrazovat... Opět doporučuji!

Naďa2411
26.02.2022 4 z 5

Pachatel - iluzionista se chová přirozeně a tím je právě neviditelný. V knize vystupuje jako vypravěč a mluví ke čtenáři - k imaginárnímu ctěnému publiku. Vyšetřováním vražd se zaobírá ochrnutý detektiv Lincol Rhyme a jeho mladá vyšetřovatelka Amélie Sachsová. Hledají spojitost a snaží se díky civilistce zabývající se magií a kouzly přijít na stopu vraha. Kniha se četla dobře, ke konci jsem se také v některých situacích, které měly úmyslně odvést pozornost trochu ztrácela.

Belanna
26.02.2022 5 z 5

Svět iluzí, triků a kouzel. Opět geniální příběh, který je napínavý a několikrát naprosto změní svůj směr stejně tak, jak kouzelník mění své iluze. Skvělé !

ciaram
12.02.2022 5 z 5

Tak komentář už jdu psát potřetí :), tak snad ho konečně i odešlu. Zpočátku jsem měla s Iluzí problém se zaposlouchat. Ještě že má pan Deaver (tedy Rhyme) ve zvyku sumírovat, k čemu už došlo a čeho se dopátrali. Asi mě kouzelníci nijak nezaujali. Pak se ale z Kary stala zajímavá postava a po první třetině jsem se opět nemohla odtrhnout. Ještě jednou mi zaskřípaly zuby. Nechci spoilerovat, ale týkalo se to vraha a střední části knihy, kdy bylo jasné, k čemu musí dojít. Proč nakonec pět hvězd? Protože i když jsou to detektivky, Deaver nás hlouběji provede tématem, kterému se v knize věnuje a rozhodně si jeho díla pamatuju. Vybavují se mi momenty z jeho knih i po delším časovém úseku. A vím, že se mi budou v hlavě přehrávat scény i z tohoto dílu.

Lusa
12.01.2022 4 z 5

Za mě opět velmi čtivý a napínavý příběh i když ke konci už mi to přišlo už moc překombinované se vším tím odlákáním pozornosti.

Lumír23
09.10.2021 4 z 5

Celá série mě doposud hodně bavila, nejsem zklamán ani z Iluze, ale... toto je dle mého soudu již překombinované. Když tak moc nedumáte nad obsahem, profrknete knihou, čte se dobře. Ale zamyslíte se a najednou je toho moc. Barde piš, ale uber. Tedy, ne uber, ale jako zvolni... :-)

CharlesWard
03.10.2021 4 z 5

Po předchozí knize, příjemné zpestření a zasazení které mě u knihy udrželo až do samotného konce.

manasx
01.10.2021 5 z 5

To mě bavilo. Prostředí iluzí dodávalo detektivce ještě mnohem větší švih a spád. Super.

85098211
27.09.2021 5 z 5

A máme tady další výborný případ s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou! ;-) Knize tentokrát vůbec nemám co vytknout, pohltila mne hned od prvních stránek a nepustila až do úplného konce. Naši vyšetřovatelé zde pronásledují prohnaného a zákeřného vraha, který jim uniká pomocí iluzionistických kouzel a triků. A to je právě originální a navýsost zajímavé :-). Také je hodně těžké najít souvislosti mezi jednotlivými oběťmi, případně i motiv všech těch brutálních činů. Navíc pachatel stále odvádí pozornost od svých skutečných záměrů, klade falešné stopy a samozřejmě k tomu používá iluzi. Začíná tedy souboj s časem, pokud má Rhyme zabránit dalším vraždám... Později sice dojde k určitému zvratu, ale vyřešení celého případu si autor ponechal skoro až na závěr, který je jedna velká jízda ;-). Každopádně já jsem byla s knihou dokonale spokojená, za mne si zaslouží plný počet plným právem a já se už zase moc těším na další setkání s Rhymem a Sachsovou! :-)

jaroiva
12.09.2021 4 z 5

13. knížka od Deavera, kterou jsem četla. To už svědčí o tom, že mě Deaver prostě baví (po Carterovi a Kutcherovi můj třetí nejoblíbenější současný detektivkový spisovatel). I když má i nějaké slabší kousky, tento k nim nepatří. Tohle mě zase bavilo. Iluzionista byl dobré zpestření.

MUDr.Scorpion
06.09.2021 4 z 5

Pata kniha je zatim ze vsech nejslabsi. Misty byl pribeh az moc prekombinovany a pachatel byl vlastne takovy Superman, nektere jeho kousky ve druhe polovine byly opravdu jen ztezi uveritelne... Kniha je kvalitni, dobre se cte...Ale mene je nekdy vice, tentokrate pane Deaver "jen" 4 hvezdy.

Anette99
04.08.2021 5 z 5

Pátá kniha ze série a popáté dávám 5*. Vraždy a útěky spáchané pomocí kouzel jsou vskutku originální. Ale proti skvělému iluzionistovi stojí geniální Rhyme a jeho partnerka Amélie, a to je záruka kvalitního čtení, napětí a zvratů po celých 430 stran.

soupik2012
26.07.2021 4 z 5

Iluze, kouzla a čáry, magie. To jsou nesporné klady této knihy. Nahlédneme pod pokličku tohoto netradičního řemesla. Z počátku jsem byla opravdu nadšená. Sledujeme dvě dějové linky. V té první můžeme sledovat postupné kroky pachatele, iluzionisty. Jeho neskutečné kousky přivedou k úžasu samotného Lincolna. Jsou velice propracované a poměrně věrohodné. Na druhé straně osvědčená dvojice, jejichž netradiční způsob vyšetřování, je hlavním hnacím motorem této vydařené série. Tentokrát byla doplněna o mladou sympatickou iluzionistku, která nám odkryla některá kouzla. Potud vše v pořádku. Bohužel tentokrát to pan Deaver ve snaze šokovat své čtenáře poněkud přehnal a překombinoval. Především celá záležitost s politikou se do příběhu vůbec nehodila. A postupem času se z příběhu vytratila také jeho věrohodnost. Pokolikáté již tuto větu píšu. Přečtěte si to spisovatelé. Méně, často znamená více. Celou tuto sérii čte pan Jiří Vyorálek. Jeho mručák patří mezi mé nejoblíbenější narátory.

MAU256
12.07.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byla to fakt "ILUZE", knížku mohu jen doporučit.

rekon
13.04.2021 5 z 5

Nemám co dodat, člověk si myslí, že už je po všem, ale chyba lávky-to by nebyl Jeffery, aby tam nějakou tu zápletku ještě nepřidal. Zkrátka dokonalá iluze!

Arlienen
12.04.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha z pera pana Deavera. Bylo to čtivé, napínavé a zatraceně návykové.

Katulinka69
23.03.2021 4 z 5

Ze série druhý nejlepší díl.

smajiska
21.01.2021 5 z 5

Tenhle díl mě extra bavil a pohltil. Parádně napsáno i vymyšleno, smekám :)

qydko
04.12.2020 5 z 5

Tak to byla jízda, místy jsem skoro nestíhala sledovat děj.

ctenarkaEva
30.11.2020 4 z 5

Tento díl se mi zdál až moc překombinovaný. Prostředí kouzelníků bylo neobvyklé a zajímavé, Kara mi byla sympatická, ale pořád jsem čekala, co se z ní vyklube.