Hořící drát

Hořící drát https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45208/bmid_horici-drat-j9R-45208.jpg 4 760 120

Případy Lincolna Rhyma série

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Burning Wire , 2010

Dezi
20.08.2018 5 z 5

Dá se říct, že tahle kniha mne naučila respektu k elektřině....a k lidem, kteří s ní umějí zacházet.

Mynny
10.08.2018 2 z 5

I mistr elektrikář se občas usmaží hořícím drátem. J. Deaver patří mezi nejoblíbenější spisovatele, ale tady zbyla z jeho klasického receptu jen ubohá kostra - nudný příběh s necharismatickým padouchem a otravně tápajícími vyšetřovateli. Nikomu nefandíte, o nikoho se nebojíte, je vám úplně jedno, jak to skončí a závěrečný zvrat mizérii jen završí.

konicekbily
28.04.2018 3 z 5

Je to fikce - to beru. Ale způsoby ničení lidského organizmu za použití elektřiny jsou hodně přeháněny. Autora mám rád, dvojici hlavních hrdinů také, kniha je dobře napsaná, ale mám pocit, že nás napíná trochu nefér - no fair. Ale dalším knihám autora se vyhýbat nebudu.

mysce
22.03.2018 4 z 5

Kriminalista Lincoln Rhyme je se svým týmem postaven proti zákeřnému pachateli, který používá strašlivou zbraň - elektrický proud. Určit jak a kde uhodí příště je téměř nemožné, elektrické kabely jsou doslova všude. Pachatel stupňuje své požadavky, jejichž splnitelnost není reálná. Jaký to má všechno smysl a co za tím stojí?
Deaver si s námi hraje, vodí nás od jedné falešné domněnky ke druhé, abychom v samém závěru dospěli k šokujícímu rozuzlení. Jako vždy nám dopřeje výborný čtenářský zážitek (včetně triků a fíglů spojených s elektrickou sítí a proudem, který v ní dovádí).
„Časy se mění. A my se musíme změnit taky. Bez ohledu na rizika. Bez ohledu na to, čeho se musíme vzdát.“ LR

Nestorkea
22.03.2018 4 z 5

Ačkoliv mi téma elektřiny není blízké, líbila se mi kniha více než Iluze, ačkoliv její námět mi je podstatně bližší.. Moc mě nepřekvapilo Linkovo nalákání pachatele, to se trochu opakuje. Naopak se hezky vyvrbila Ronova autonehoda a odhalení teroristické skupiny :-)

Merlinit
03.02.2018 5 z 5

Výborné! I přes mrazivý popis účinku elektrické energie na hotel.

moničina
19.01.2018 5 z 5

Pre mňa osobne táto kniha bola najlepšia zo všetkých jeho kníh série Rhyme-Sachsová.

Demonlover
09.11.2017 4 z 5

Napínavé i poučné. Jeffery Deaver mě opět nezklamal.

e-ve
05.11.2017 5 z 5

Něco mi říkalo, kdo by mohl být pachatel a trefila jsem se... ale způsob mě jako vždy překvapil :-) super čtení plné zvratů

ddkk
18.10.2017 4 z 5

Na mne příliš komplikované a nebyla jsem schopna posoudit, jestli všechny ty technikálie s elektřinou jsou vůbec možné...mám radši jiné Deaverovy knížky...

postrach
27.09.2017 4 z 5

Kniha dobrá,ale vražda elektřinou?Komplikovaný děj a popisy.Uvidíme v závěru knihy?Až se začne,případ rozplétat.Obaly knih,jsou navrženy dobře.Zjistila jsem,že stejnou hořící ruku,má na obalu knihy i český spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček. Děje knih často vleklé a komplikované,tak,jako tento.Proto jsem knihu,zatím,odložila.Nedá se číst v kuse.Je náročná.Nakonec jsem se rozhodla dát knize druhou šanci.

Dagmara36
28.08.2017 5 z 5

Jak jinak než SUPER.

švícko
04.08.2017 4 z 5

Zajímavá kniha už z pohledu mé profese. Deaver občas zklame, ale v tomto případě určitě ne.

tibicards1710
24.07.2017 3 z 5

pre mna jedna z najslabsich knih z tejto serie. vrazdy elektrickou energiou ma nezaujali, dobry bol iba zaver a velke finale. aj ked prepojenie s Hodinarom sa dalo vytusit.

Jack Bauer
17.07.2017 5 z 5

Opět vynikající Deawer s Lincolnem Rhymem tentokrát o elektřině. Kam na ty nápady chodí? I když o elektřině nic nevím, téma mě velice zaujalo a i přes popisování jak elektřina funguje, jsem se ani trochu nenudil. Hltal jsem každé slovo jak je u jeho knih zvykem. Ale jeho prvotiny byly mnohem lepší, zdá se mi, že se dost opakuje.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Žádné zklamání.

Kerberos
21.06.2017 4 z 5

Rhyme dobrý jako vždy a elektřina,proč ne.

DalJa
24.05.2017 3 z 5

Uznávám, že chyba bude ve mně, nezačetla jsem se a prostředek jsem sprostě přeskočila. Ryzí průměr, neurazí, nenadchne. Nicméně "oblačná zóna" (dle kontextu cloudové úložiště) pobavila.

1_mako
18.05.2017 3 z 5

Pro někoho, kdo má rád vše okolo elektřiny - super kniha! Já jsem naopak velký laik a mnohdy až odborné popisy mě spíše nudily. Styl a zápletka dostává ve všem autorovi...jen elektřina není zrovna mé hobby...

Lenka8418
07.04.2017 5 z 5

Jeafrey opět nezklamal. Paráda, skvělé !!!!!!!!!!!