Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1389 353

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

_Brunetka_
21.07.2022 5 z 5

Tohle bylo opět perfektní. Je vážně loterie, že jsem si dokázala najít mezi takovým množstvím knih detektivní sérii, která mě nikdy nezklame. Budu se tady sice opakovat, ale autorčin styl psaní je bravurní. Připomněla jsem si krátké kapitoly, ve kterých mizí stránky pod mýma rukama rychlostí světla a celkovou návykovost příběhů od Angely Marsons, kterými se vždy stanu posedlá. Napětí tu fungovalo velmi dobře. Vracet se zpátky ke Kim a jejímu vyšetřovacímu týmu je pro mě jako návrat k rodině, tak moc mám tyto postavy vrostlé do srdce. Líbí se mi taky to, že se tu nezaměřujeme čistě jen na linku vražd, ale právě i na soukromý život našich hrdinů, o kterých se dozvídáme pořád víc. Krásně je tu zakomponované téma rasismu. U příběhu jsem si prošla řadou emocí, ale nejen těmi negativními – jak je tomu totiž u této série zvykem, má tu místo i skvělý smysl pro humor. Finální rozuzlení pro mě bylo překvapivé a konec hrozně hezký. Takže jo, já si nemám na co stěžovat a musím se do dalšího dílu pustit dřív než za 100 let.

Jessybelle
19.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda, nové téma, odlišný postup pátrání. AM mě vždy dokáže něčím překvapit, a to je dobře, nebojí se udělat změnu.
A protože čtu sérii postupně, dokážu náležitě ocenit i linku příběhu samotné Kim.
Takže se co nevidět vrhnu na další díl.

Lexie321
16.07.2022 5 z 5

Zase raz skvelé pokračovanie série. Popravde kapitoly so Stacey sa mi páčili viac. Myslím si, že autorka do toho dala dosť. Príbeh bol ako vždy napínavý až strhujúci. Jedine, čo vytknem je, že kniha mohla byť aj kratšia. Nejaké kapitoly boli dosť nudné a možno aj nepotrebné.

kristie
14.07.2022 5 z 5

Na knihách od A. Marsons je neskutečně super, že v každém dalším díle se věnuje jinému problému. Ať to byly duševní choroby, rasismus, pomsta,... Navíc se nedrží čistě zajeté šablony a nebojí se do knih přidat něco nového. V tomto díle nepracuje Kim se svým týmem a je tu dán velký prostor Stacey. A ono to funguje. U detektivních sérií mám většinou problém, že po nadupaném začátku mé nadšení po pár dalších knihách vyšumí. S případy Kim Stoneové je to naopak. První díl mě nenadchl/neurazil. Kim mi přišla ledová a neosobní. Ale jak jsem četla další a další knihy, najednou jsem zjistila, že čtu už třetí díl po sobě a že se série stala mou letošní závislostí. Ani tady to nebylo jiné. Je to jednoduše skvělé. Myšlení lidí a skvělý vhled do situace očima Stacey mi zase dal něco dalšího k zamyšlení o dnešní společnosti...

Satyrka
23.06.2022 4 z 5

Líbí se mi, o jakých tématech A. Marsons píše a jak je zpracovává. Tentokrát tu máme zločiny z nenávisti, vůči všem, co nějak vybočují z řady. Dozvídáme se tu něco víc o Stacey, za což jsem ráda, protože ta si získala mé srdce hned v prvním díle na prvních stránkách. Zprvu mi rozdělení týmu taky vadilo, ale nakonec to nebylo tak zlé. Hlavního, nebo jednoho, ze záporáků jsem později odhalila jen díky tomu, že mám přečtené předchozí díly, kdo četl, nejspíš pochopí. Každopádně konec mě překvapil tím provedením vražd, vím, že takové téma vídám v poslední době v mnoha knihách, ale tahle je první, kterou jsem na toto téma četla. Rozhodně pokračuji dalším dílem a trochu se bojím, že po dočtení zatím posledního, nebudu vědět, co se životem... Skvělá série!

Gracinka
19.06.2022 4 z 5

Vadilo mi, že Kim neracovala se svým týmem, Travis mě neskutečně štval, ale bavila mě doktorka A. Dlouho se nic moc nedělo a konec přišel rychle.

petrak
09.06.2022 5 z 5

Do tohoto dílu jsem se nějak nemohla začíst. Všechno v něm bylo jinak než jsem zvyklá a rozdělení týmu mě hodně vadilo. Každopádně závěr opět opravdu dramatický a prostě pecka.

WaN635
08.06.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé, překvapivé, odpudivé, mrazivé, nervy drásají a vysvětlující. Opět jsme se dozvěděli něco více o minulosti Kim a tentokráte i Stace. Já vlastně nějak úplně vypustila, že je ,,černá,,. Příběh i o tom, jak mladí lidé mají tendence ,, někam,, patřit. Motivy vražd byli odpudivé a ve scéně, kdy Kim zvracela jsem měla i já náběh .... Travis jako Kimin parťák mi vyloženě nevadil,ale chyběl mi Bryant a jeho uklidňující vliv na Kim.

Páájinka
16.05.2022 5 z 5

Hmmm. Hustý. Za pár hodin přečteno. Těším se na další.

judith141
18.04.2022 5 z 5

Další díl a za mě prostě super!

ElizPetrova
14.04.2022 4 z 5

U posledního dílu jsem se trochu obávala počínající klesající tendence kvality této série, nicméně tento případ mě naštěstí vyvedl z omylu. Tato kniha byla neskutečně napínavá, mrazivá, nervy drásající.. Garantuji vám, že knihu jen tak neodložíte. Bavilo mě, že jsme vyšetřování měli možnost vidět z více úhlů pohledů, nejenom z pohledu hlavní inspektorky. Jinak musím opět vyzdvihnout postavu Kim, to je neskutečná ženská a jedna z nejsympatičtějších hlavních postav, se kterými jsem se v knihách kdy setkala.

kalache
03.04.2022 4 z 5

...nenávidět je na internetu mnohem snazší ...

Booky84
27.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělá a čtivá detektivka - více dějových linek mi vůbec nevadilo, tak nějak jsem tušila, že by se mohlo vše propojit a tentokrát jsem i odhadla vraha, což se mi příliš často nestává.

rumova_kulicka
01.03.2022 3 z 5

Což o to, čtivé a napínavé to je, ale na můj vkus i příliš překombinované, nereálné a nelogické. A to, že se vyšetřovatelé vrhají do náruče zločinců beze zbraně, to mě fakt neskutečně dráždí. To fakt nemůžou mít aspoň normální bouchačku?

attila1
25.02.2022 5 z 5

Šestý díl ze série Kim. Opět pecka,svižné a napínavé až do konce.

Petra101
14.02.2022 5 z 5

Po přečtení recenzí jsem se neskutečně těšila. A musím jim dát za pravdu,začátek se mi vlekl, vícero dějových linek mě mátlo,ale jak se to pak vše propojilo..no wau,nemohla jsem se odtrhnout,práce doma stála,dokud jsem nedočetla :) vrhám se na další knihu s Kim,je mi moc sympatická a její tým taky. Super,super,super.

ckamusa
13.02.2022 4 z 5

Je až překvapující, jak surově je tento příběh napsaný, týká se rasové nenávisti a kam až je takový člověk schopný zajít. S dějem jsem měla první půlku knihy trochu problém, vadilo mi přeskakování do tří různých dějů, ale konec jsem opět hltala jedním dechem.

petraj30
04.02.2022 5 z 5

Po tom, co jsem se dočetla v knihách Chrise Cartera jsem se domnívala, že mě nemůže už nic nového překvapit. Tahle kniha mě vyvedla z velkého omylu. Sice tu neteče proudem tolik krve, ale z těch nechutných technik, kterých je obyčejný člověk schopen dělat pro zábavu, se mi zvedá žaludek úplně stejně.
Hned na začátku mi dělalo problém se v tom všem orientovat. Každý pracoval na něčem jiném a to vedlo k dalším případům, které byly potřeba vyšetřit. Kapitoly lítaly o jednoho k druhému, a ještě do minulosti... a nakonec to vyústilo v jednu velkou hru. A že to byla pořádná pecka. Vraha nebylo těžké uhádnout, protože to bylo "buď a nebo."
Knihu jsem nemohla odložit a pořád ji tahala někde sebou, a i když to byl nechutný zážitek, tak jsem z této knihy nadšená. Těším se na další díl a myslím, že ani ten mě nenechá chladnou.

LP113
02.02.2022 5 z 5

Tak to byla síla. Ze začátku jsem se teda tentokrát nějak nemohla začíst, ale trvalo to jen chvilku. Pak teda nářez, až se mi chvílema dělalo zle a to něco vydržím, miluju Cartera. Asi nejvíc mě děsí, že se to opravdu možná někde děje. Každopádně jako celek knížka naprosto super. Mám všechny, takže na chvíli mám o zábavu postaráno. Určitě doporučuji.

petra4080
31.01.2022 4 z 5

Styl psaní se trochu změnil, neříkám, že k horšímu. Začátek by mohl být svižnější a Stacey méně pitomá. I když mě kniha baví, příběh je tentokrát opravdu hodně nepravděpodobný.