Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1851 447

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

edith79
23.02.2019 5 z 5

Paráda. Autorka je knihu od knihy lepší. U tohoto dílu jsem se báječně bála. Prostředí, motiv vraha i způsob jakým připravoval své oběti na smrt , to bylo vážně děsivé představení. Jestli další díl bude zase o něco lepší, tak opravdu nevím, kam až to povede...

pepa4081
23.02.2019 4 z 5

Další napínavá detektivka s Kim a jejím týmem. Vyšetřování dvou hodně rozdílných případů má zajímavý konec. Dlouho dopředu jsem tušil, jak to bude, ale stejně jsem byl nakonec překvapený. Zápletka s matkou v dětství není nijak nová, ale je jako vždy výborně zpracovaná. Doporučuji a těším se na další díl.
Nanejvýš uspokojivé.

Storm5007
20.02.2019 5 z 5

Další díl, který se četl jedním dechem, nenašla jsem žádná hluchá místa. Opět sympatický tým Kim v knize zazářil. A dokonce se začíná rozkrývat životní příběh hlavní postavy na který jsme jistě všichni zvědaví. Každý díl je lepší a lepší, těším se na další pokračování. :oD

--------------------SPOILER------------------------------------------------
Kim vyšetřuje dva případy jejichž dějová linie se zdá být odlišná. Hlavní případ, který vyšetřuje je aktuální a druhý je nevyřešený případ z doby minulé. Velmi mě překvapilo, že se nakonec tyto linie střetli a nečekala jsem, že spolu dokonce souvisí. Nicméně autorka mi dala i šanci zjistit kdo je vrahem a také bylo možné během čtení přijít na motiv. Zaujalo mě také vyprávění z pohledu vraha.

Knihu doporučuji a těším se jak se bude nadále vyvíjet postava Kim. :oD

reňa30
18.02.2019 3 z 5

Pominu spoustu náhod,ale co nejde překousnout je Kim opět beze zbraně...za mne 3 hvězdičky a dávám ještě šanci

hellena1523
15.02.2019 5 z 5

Moje druhé setkání s autorkou a musím říct, že jsem docela nadšená. Příběh pěkně šlape, je bezvadně vystavěný, napínavý - vážně dobrá, kvalitní detektivka!

Mirrites
10.02.2019 5 z 5

Dokonale psané, strhující čtení. Opět nezklamala...

katst
07.02.2019 5 z 5

Velmi povedený, napínavý příběh. Nemám co vytknout. Líbí se mi, že postava Kim začíná být taková lidštější, že se i u ní začínají více projevovat city a emoce.

Termina
05.02.2019 4 z 5

Srdíčková série s Kim :)

Hanca91
02.02.2019 5 z 5

Čtvrtý díl Kim Stoneové se mi líbil zase o trochu víc než ty předchozí.
Trochu mi začíná vadit, že je Kim takový nepřístupný suchar. Protože ale Angela přislíbila celkem 12 knih z této série, pořád tajně doufám, že i na Kim čeká šťastný konec.
V téhle knize mě hodně zaujaly flashbacky z pohledu vraha. Jako další plus bych vyzdvihla, že i když to tak někdy třeba na první pohled nevypadá, tak všechno souvisí se vším.

Hvězdinka
30.01.2019 4 z 5

Čtivé, skvělá série s Kim.

kikies
29.01.2019 2 z 5

Tenhle díl mi přišel takový slabší. Kim mám ráda, ale tady zase působila úplně nadpozemsky a nesmrtelně a s tak neuvěřitelným množstvím náhod. Mé nadšení trošinku opadá, tajně doufám, že další díl pomůže.

Januli
20.01.2019 3 z 5

Bohužel za mě nejslabší kniha série o Kim. Nevím čím to, protože prostředí zkoumání mrtvol nebylo nic běžného a bylo to zajímavé. Vrah pro mě byl překvapením. DOTAZ proč chtěl nebo se pokusil vrah zabít Izabel? Buď jsem to přehlídla nebo to v knize zmíněno není...

Hadroska
16.01.2019 4 z 5

Pěkná kniha, jako ty předešlé.

vybusna
12.01.2019 4 z 5

Štvrtý príbeh KS trošku upravil môj zlý dojem z dvojky a trojky. Ale už teraz viem, že ak budú vychádzať ďaľšie príbehy s touto vyšetrovateľkou, tak ich tlačenú formu rozhodne kupovať nebudem a týchto 5 kníh s veľkou ľahkosťou posuniem do knižnice môjho tatka, aby mi nezaberali miesto.Už sa budem opakovať, keď napíšem že Angela M. píše zaujímavo aj zaujímavé príbehy, ale mne vyslovene vadí heroizovanie KS. Scéna keď čistila žalúdok svojmu podriadenému, je vyslovene neautentická a som presvedčená, žeby neprebehla v žiadnom ľudskom pracovnom kolektíve, minimálne v takom rozsahu ako v tomto knižnom. Ale to je len môj názor samozrejme a niekto ma môže obviniť, že mám pokrivené videnie sveta.
Námet knihy je fajn, ale asi som veľa pozerala všetky série CSI, pretože téma sa mi nezdala tak osviežujúco neokukaná ako v druhom a treťom príbehu. Náhody pri vyšetrovaní sa mi zdali uveriteľné, minimálne v knižnom svete. Dosť ma v tomto smere poučil môj dobrý priateľ, ktorý šéfuje vyšetrovateľom a občas nám rozprávala akými náhodami sa dopracovali k objasneniu zločinov. Niekedy boli naozaj také, že sa tomu nechcelo ani veriť.
No a čo mi tiež prekáža, že si nedokážem predstaviť, to čo Angela M. píše. Nevedela som si predstaviť vôbec podliatiny na telách obetí a absolútne som si nevedela predstaviť priebeh záverečného zápasu.. Tak mám asi nejakú prepálenú predstavivosť, alebo boli opísané zle. Vzhľadom na spokojné komentáre podo mnou, ide asi o moju zlú predstavivosť. Znovu...no čo už.
Takže idem na piaty príbeh.

Rou
07.01.2019 4 z 5

Moje oblíbená spisovatelka, ale tentokrát se mi zdálo, že náhod v situacích, kdy tým neměl žádná vodítka, bylo trochu hodně. Ale i tak super knížka :)

Janaves
23.12.2018 5 z 5

Super.Napínavé,vraha jsem neodhalila.Líbil se mi konec,vše do sebe krásně zapadlo, skvěle vymyšlený příběh.Již se těším na další!

PetK
17.12.2018 4 z 5

Čte se to velice dobře. Na několika místech jsem se dokonce od plic zasmála, což je u detektivky velmi milé osvěžení. Proto mám ráda Oddělení Q nebo dánovky. Ke konci jsem se ale nedokázala ubránit mírnému pocitu, že to je tak trochu pořád stejné... Já to vlastně chápu, co furt vymýšlet, ale nějak si nejsem jistá, jestli si tenhle příběh budu pamatovat. Na rozdíl třeba od dílu s "magorkou psycholožkou", to bylo prostě něco jiného, originálního. Ale i tak už mám nachystaný pátý díl.

roman9276
05.12.2018 5 z 5

Za mě byl tohle trošku slabší díl, ale ten konec to teda rozhodně napravil. Angela Marsons dokáže prostě vždycky z konce vytřískat úplně nejvíc, a to mě na ní mega baví. Nečekaný akce a hlavně ty zvraty jsou prostě totálně boží!!

slunečnice777
02.12.2018 5 z 5

Nic jiného jsem nečekal než úžasný napínavý příběh a těším se na další. Jelikož miluji tento styl. Autorka si získala místo v mé paměti vedle Mo Hayder, Tess Gerritsen, Karin Slaughter a dalších vynikajících spisovatelek. Rozhodně jako vždy doporučím vypnout a užívat si příběh. Nic není dokonalé ale její knihy se k dokonalosti přibližují. Ať se líbí.

MonikaK
01.12.2018 5 z 5

Příběh napínavý a velmi čtivý, ostatně se přiznám, že jsem ani nic jiného od této autorky nečekala. Pro mě v poslední době velmi příjemné překvapení. K samotné knize bych dodala, že mi tentokrát vadila velká míra náhod a spojitostí v příběhu, raději bych četla dva příběhy, které se v žádném bodě nespojí (kdo četl pochopí). Na druhé straně jsme se zde blíže seznámili s postavou novinářky, která nás v minulých dílech spíše rozčilova. Jak ale již z knih Morsonsové víme, nikdo není černobílý a to je to, co se mi na těchto knihách moc líbí. Nevíte občas, koho litovat, koho odsuzovat, kterou postavu milovat a kterou nenávidět, spíše ke každému pociťujete ambivaletní pocity.
Opět se ale přimlouvám za tři věci: méně náhod v knihách, lépe ozbrojený sbor a trochu větší posun ve vývoji psychiky hlavní vyšetřovatelky. Všichni Kim ustupují, všichni tolerují její nálady, ona každého uzemní, někdy je až přemoralizovaná a bohužel mám z knihy někdy pocit, že je až přespříliš profeminní. Chtělo by to, aby si Kim k sobě někoho blíž pustila, aniž by ztratila svoje kouzlo osobnosti a stala se z toho romantická, nezajímavá odbočka, to by bylo velmi zajímavé slenovat a rozhodně těžké napsat. Samotný příběh opět vidím na 4,5 hvězdičky, jelikož tato možnost zde není, dávám nakonec 5*, protože takových knih moc není a člověk má tendenci je hodnotit přísněji, protože vidí už jen ty malé chybičky, přitom celé dílo je úžasná, napínavá a čtivá detektivka. Moc se těším na další díl.