Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1850 447

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

studentice
10.09.2018 4 z 5

Tento díl se autorce velmi povedl. Napínavé od začátku do konce a hlavní postavy jsou mi už dávno přirostly k srdci:)

Costanzo
07.09.2018 5 z 5

Tato kniha zatím "the best of Kim Stoneová". Mám všechny knihy v sérii a musím podotknout, že tahle je opravdu topovka. Závěr naprosto úchvatný, navíc "zloduch" z této knihy se objevuje i v té další. Za mě 5 bodíků.

zuziosi
31.08.2018 5 z 5

jakože super, dobrý, čte se to moc dobře, ale konec byl trochu překombinovaný. jinak perfektní :)

***SPOILER: och, jaká náhoda, že je upozorněna na jeden z mnoha nevyřešených případů, který ve výsledku díky komplici souvisí s hlavní řešeným případem...

Ticiana
29.08.2018 5 z 5

Tenhle komentar jsem napsala, kdyz mi zbyvalo asi 50 stranek.
Tentokrat jsem si to zacinala davat dohromady docela brzy. Mistami mi Kim prisla trosku prehnana, ale stejne jsem si to uzila. A jak uz jsem si zvykla, je to supr vysetrovatelka, kdyz stiha vic pripadu najednou...
Sice jsem si to dala dohromady, ale nakonci me autorka tak popletla, ze jsem myslela ze je to nekdo jinej...

JessieEx
29.08.2018 4 z 5

Opět skvělá detektivka se skvělou zápletkou. Zase o kousek lepší než předešlé díly. Počet stran tady rozhodně není na závadu, jelikož kapitoly jsou krátké a děj napínavý, takže se "čte úplně sama".
Tentokrát byl děj předvídatelný, ale to mně nevadilo, jelikož jsem konečně taky jednou mohla mít dobrý pocit, že se potvrdily mé domněnky a podezření.
Vytkla bych spojení dvou různých případů do jedné knížky. Prostě mi vadilo, že se Kim zabývala ještě jinou vraždou/vraždami a nechápala jsem, kde nabyla přesvědčení, že by to mohlo souviset s hlavním případem.
Konec byl opět akční, jak už je u Marsons zvykem.

tulip131
28.08.2018 5 z 5

Co opět napsat, kniha je skvělá, prostředí ve kterém se to odehrává je dokonalé. A samotné odhalení na závěr taktéž nechybělo.

sabca
18.08.2018 5 z 5

Tak jak obvykle Kim Stone nezklamala. Mě si líbila od začátku do konce a rozuzlení jsem nečekala. Knížky této serie čtu na přeskáčku, ale vůbec to nevadí. Doporučuji

Denisa.knizky
06.08.2018 4 z 5

Opet napinave detektivni cteni, tentokrat vsak o neco slabsi, predchozi dily se mi libily vice, vice me udrzovaly v rytmu a zacetla jsem se po prvnim odstavci, v tomto dile jsem musela precist vzdy dve tri strany nez jsem se tzv rozcetla. takze do serie detektivky Kim Stoneove urcite zaradit, ale ma za sebou i lepsi pripady:)

evonra
02.08.2018 4 z 5

Další vydařený díl. Hodnotím sice o jednu hvězdu méně, přesto je to stále parádní čtení.

DomčaC
29.07.2018 5 z 5

Všichni tvrdí, ze tento díl je nejlepší. Mně osobně se víc líbily díly předchozí. Ale pravdou je, že na konci jsem byla velmi překvapená... Zajímavé rozuzlení.

Yogini
25.07.2018 4 z 5

Za mne předešlé 2 knihy lepší, ale pořád vysoká kvalita!

vendy.83
24.07.2018 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení.

kneslova
23.07.2018 4 z 5

Jelikož čtu sérii Kim Stone za sebou, tak už mi to připadá detektivka spíše do průměrna, ale čte se pořád dobře

Kozel65
18.07.2018 3 z 5

Právě jsem dočetla poslední ze série detektivek v hlavní roli s Kim Stoneovou. Jde bezesporu o čtivé, napínavé příběhy. Ano ano, přiznávám, že jsem všechny čtyři zhltla během 10 dnů. Ale: už teď mi všechny díly tak nějak splývají. Čtenářský zážitek rychle pominul a v hlubší vrstvě nezůstalo téměř nic, kromě toho, že v každém díle vystupoval nějaký psychopat, sociopat a další postavy, zatížené traumatem z dětství... jako ostatně i hlavní hrdinka. Klidně bych oželela vypjaté momenty, kdy Kim Stoneová čelí (vždy neozbrojená????) hlavním zloduchům (a samozřejmě vyhraje). Ve čtvrtém díle už mi vysloveně vadilo její neustále zdůrazňované asociální chování - takovým způsobem, který mi v podtextu evokoval dojem spíš jakési "ctnosti". Knížky jsou vhodné opravdu jen pro odreagování, na dovolenou.

Pavlnka
14.07.2018 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá. Prostě tato autorka opět nezklamala.

Jane417
11.07.2018 5 z 5

"Otevřený hrob" je další z detektivních lahůdek Angely Marsons. Všechny její knížky jsou výborné a o žádné se nedá říct, že by byla slabší a to platí i v případě čtvrtého případu inspektorky Kim Stoneové. Tentokrát někdo vraždí ženy a nechává je pohozené v ústavu pro výzkum mrtvol. Kim a její tým se opět pouštějí do pátrání po vrahovi, který se zabíjením rozhodně nechce skončit. Co mají oběti společného a proč si vrah vybral pro jejich odložení zrovna tento ústav? Spousty dalších otazníků musí Kim rozluštit... Jinak znovu nahlédneme i do soukromého života detektivky, který ale není až tak veselý. Místy až velmi smutný a dojemný. Tato vedlejší linka dodává knihám lidštější podobu a i když není veselá, líbí se mi. Celkově jde, za mě, o nejlepší detektivní zápletky a vyšetřování!

PetraBery
10.07.2018 4 z 5

Čtvrtý případ inspektorky Kim Stoneové a opět skvělé počtení. Svižné, reálné vykreslení celého vyšetřování, kde je nutné zjistit nejen vrahovu minulost, ale doslova se snažit dostat se mu do hlavy. Celá série si drží hodně nadprůměrný standard.

Pavcitko
09.07.2018 4 z 5

Miluju knihy od Angely Marsonsové, velmi ráda uděluji pět hvězdiček, jenže Otevřený hrob se mi nějak nevpil do hlavy. Zápletka a vraždy nejsou bez nápadu, ale knihu přečtete tak nějak bez emocí. Nezanechá tu stopu, aby si zasloužila pět, nicméně fanoušky nezklame a doporučuji k přečtení.

Mandlevest
08.07.2018 5 z 5

Bavilo mě to stejně jako předešlé knihy série. Četla jsem, že série má mít 12 dílů. Kdyby to šlo, přimlouvala bych se, aby ve všech dalších knihách nebyly řešeny odložené, často zneužívané děti. Ale i tak, plný počet.

cleopatra11
08.07.2018 5 z 5

Nebylo to špatné..jen ma mě moc překombinované a zbytečně moc jmenovaných osob..chvílemi jsem listovala zpět,abych si připomněla, kdo to vlastně je..jinak závěr velmi dobrý..