Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2069 2069

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Moje první knížka, kterou jsem od autorky četla. Velmi napínavé čtení s překvapivým rozuzlením. Za mne knihu určitě doporučuji. Četla se dobře.

Valeyman
10.04.2020 1 z 5

Celkem asi chápu proč jsou knihy autorky tak populární, prodávané a dobře hodnocené. Přirovnal bych to trochu ke knihám Shari Lapeny. Je to takový středněproudý mainstream co si přečtě každý a nemusí u toho moc přemýšlet. Knihu začnete číst ráno u snídaně a dočtete jí během přípravy oběda, kdy jí držíte v levé ruce zatímco pravou rukou mícháte polívku. To nemá být ani tak kritika jako fakt na koho je ona detektivní série cílena. Já jsem si čtení řekněme užil, přečetl jsem to za jeden den za hezkého počasí na balkóně, ovšem nemohu říct, že bych si z toho příběhu něco odnesl, něco na co si vzpomenu ještě třeba za rok. Mám rád případy různých únosů a především kvůli psychologické bitvě Únosce vs. Policejní vyjednavač. Ovšem tady v té knize nic z toho nebylo. Postava Matta byla sympatická, ale naprosto nevyužitá. Celá komunikace se vešla do tří textových zpráv, což byla škoda. Baví mi tam to blafování, úskoky, tahání o čas atd.
POZOR ! MOŽNÝ SPOILER !
Asi bych dal i knize více hvězd nebýt totálně zpackaného konce, nebál bych se použít slovo brak. Inspektorka jede do hlavního doupěte únosců, kde předpokládá výskyt nadměrně schopného a násilnického pachatele, ale jede tam neozbrojena ? Dva chlapi nechá hlídat desetiletou holku a opět neozbrojena jde sama do domu. Přijde o všechny kosti v těle, v ruce střepy a pak ještě vynáší rukojmí a já nevím co všechno. Pak jí zničehonic ozáří duch svatý a prakticky bez jakékoliv indicie rozlouskne pachatele jako skořápku vlašskýho ořechu ? Motiv pachatele absolutně zcestný, tomu snad nikdo nemůže věřit, stejně tak jako provedení. Chápu, že detektivní žánr je plný superhrdinů co přežijou všechno, ale co je moc to je moc. U thrillerů nebo detektivek mě baví rozplétat pavučinu příběhu, tipovat si pachatele, bavit se nad tím jak si se mnou autor hraje, ale tady nic z toho neproběhlo. Po celou dobu knihy jsme neměli snad jediný náznak, podle kterého by se dal pachatel odhalit. Celý příběh dokola čteme, že Kim potřebuje kafe a že je celý tým k smrti unavený a nevyspalý. Po celou dobu vyšetřování nenastane prakticky jediný velký průlom. To, že se nedostavil žádný wow efekt ani říkat nemusím.
Celkově určitě zklamání, nicméně další díl zakoupím a budu doufat, že časem autorka začala psát trochu propracovanější příběhy.

astroweb
04.04.2020 5 z 5

Super detektivní příběh, v pořadí od této autorky třetí, ale tenhle považuji doposud nejlepší.

mol378
02.04.2020 5 z 5

Třetí díl této série, opět napínavější než předchozí. Přiměřeně drsný, ale nezneužívá brutality, aby nahradil promyšlenost a napětí. Jen jedna drobná malinká výhrada - fyzicky je Kim zdatná přezdatná superžena, která jednou rukou - a tak dále, ale asi to k tomu patří. Nic to knize neubírá na čtivosti a na všem, co čtenář očekává od správného thrilleru. Natočte to někdo!

Peggy2711
30.03.2020 5 z 5

Super čtení, moc mě Kim baví a těším se na další díl. To co museli rodiče prožít bylo drásající a líbilo se mi, jak to každý prožíval trochu jinak, jak jsme odlišní v krizových situacích. Pěkné, Angela se stává mojí oblíbenou autorkou.

efka.saf
28.03.2020 5 z 5

SPOILER
No páni! Tak touhle knihou jsem proletěla jako kulový blesk! Angela se s tím tedy nepárá a tentokrát nám předložila zcela strhující příběh s nebývale krutou, snad až odpornou zápletkou! Na druhou stranu, kniha vás do svých tenat chytne a opravdu až do posledních stran nepustí. Je výborně napsaná se svižnými a inteligentními dialogy a čtenář prostě musí vědět, kdo za tím vším hnusem je a proč. Co se týče Kim, je to budlok :). A v tomto díle ještě zavilejší, než v předešlých, ale to se dá trochu čekat, jelikož jde o přežití devitiletých holčiček. Jenom kdyby pořád nechodila do závěrečného boje sama. Už mi to přijde obecně v krimithrillerech jako stále se opakující klišé. Ale čert to vem :).
Myslím, že každý, kdo se knížkou prokouše, si uvědomí, jak náročné je být rodičem. Nikdy, opravdu nikdy bych se v podobné situaci nechtěla ocitnout. Brrr. Co se týče padouchů, no, děkuji pěkně. Krutost subjektu 2 byla opět naprosto nechutná a stejně jak v případě doktorky Alex v minulém díle doufám, že takových odlidštěných strojů mezi námi moc nechodí. Co se týče hlavního mozku, přišlo mi, že tam dotyčná osoba čněla jako bizon mezi volavkama a uvědomila jsem si, že kdyby to vše bylo pouze o subjektu jedna a dva, působilo by to možná trochu realističtěji. Na druhou stranu, takhle jsme ale měli aspoň nečekané překvápko na konci.
Takže co říct závěrem? Výborné, výborné, výborné! V celku excelentní detektivka, která vám nedá spát, dokud ji nepřečtete. Těším se na další díl!

Dobby888
25.03.2020 4 z 5

Jako vždy napínavý příběh a sympatické postavy

Kamilajznik
19.03.2020 5 z 5

Díl od dílů je to napinavější, nervydrásající, nehty si kousající:-)
Tohle je třetí díl a jako opět mazec! Akorát si nejsem jistá, že se dostanu až k poslednímu dílu, protože už tady mi srdce, nervama, vynechávalo :-)

1Maja1
12.03.2020 5 z 5

Něco tak napínavého a nervy drásajícího jsem snad ještě nečetla! Klobouk dolů.

Ver1982
09.03.2020 5 z 5

Ještě lepší než první dva díly. Jestli to tak půjde dál, tak už se těším, až začnu číst další.

Nuttelka
07.03.2020 5 z 5

Další díl s Kim a zase pecka, zase mě Kim převezla, tipovala jsem někoho jiného. Ale přebíhal mi mráz po zádech, když se na scéně objevil Symes. Další díly si budu dávat za odměnu, aby mi Kim zůstala co nejdéle :-)

magic11
03.03.2020 5 z 5

Copak Kim, ta nikdy nezklame, za mě super, jako vždy

zandu
02.03.2020 5 z 5

Třetí případ Kim je opět masakrózní. Někdo mi říkal nebo psal, (když jsem hodnotila druhou knihu Ďábelské hry slovy: ufff, snad ještě lepší než první díl), že se to bude stupňovat. A měl pravdu. A jsem zvědavá, co bude dál... A k této knize řeknu jen to, že z pohledu rodiče bych se nikdy v takovéto situaci ocitnout opravdu nechtěla..

Miky88
23.02.2020 5 z 5

Knihu jsem četla hodně dlouho, ale stála za to. Příběh mě donutil k zamyšlení co by člověk dělal v situaci rodičů, kdy rozum velí jednat tak a srdce jinak... Pachatelé nebudili soucit, ale lítost k jejich dětství tam byl... Kim a její tým byl jako vždy skvělý. Těším se na další díl.

TeaPeter
14.02.2020 5 z 5

Vynikající kniha. Hlavní strůjce mi připadl obzvlášť odporný - vinit druhé za důsledky vlastních voleb není fér, ale zneužít svého postavení ve jménu pomsty, to už je daleko za hranou. V případě druhé osoby si člověk říká, jestli důvody ke zrušení trestu smrti v západních zemích nebyly až dětsky naivní. Takovýto druh lidí je nezměnitelný (tedy vězněním určitě ne) a po propuštění bude nebezpečím pro ostatní znovu a znovu. Jediné, co mi tam tak úplně nezapadlo byl osud Suzie.

Lena081
07.02.2020 4 z 5

Nevím jak to autorka dělá,ale zase je to skvělé.

lenkaabooks
04.02.2020 4 z 5

Únos dvou holčiček postaví dvě rodiny proti sobě. Pokyn únosce je jasný - přežije ta dcera, jíž si rodiče cení za více peněz. Strašná psychologická hra, při které vyplavou různá překvapení.

Ridley
02.02.2020 4 z 5

S každou knížkou je lepší a lepší....

Abia
30.01.2020 4 z 5

Už víme, co čekat. Kim je superhrdinka, ale baví mě to, čtu to na jeden nádech.

kvetržůt
28.01.2020 2 z 5

Po přečtení komentářů jsem asi jediná kdo má s knihou problém. Dočetla jsem, ale z vypětím sil. Vyšetřování je místy více než chaotické a spoléhající na náhodu. Kim vládne železnou rukou, ale ne vždy ve prospěch věci. Nechci spoilerovat, ale, přečetla jsem hodně knih o vyšetřování, ale takhle zahazovat jasné forenzní důkazy, poslat kolegu ať řeší jiný případ, a to neustálé oslovení šéfko mi vadí. Nějak tu knihu nemohu pořád zkousnout. Předchozí díl na mě působil lépe. A ten konec, nevím, nevím ????