Tichá modlitba

Tichá modlitba
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2079 2079

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

kvetržůt
28.01.2020 2 z 5

Po přečtení komentářů jsem asi jediná kdo má s knihou problém. Dočetla jsem, ale z vypětím sil. Vyšetřování je místy více než chaotické a spoléhající na náhodu. Kim vládne železnou rukou, ale ne vždy ve prospěch věci. Nechci spoilerovat, ale, přečetla jsem hodně knih o vyšetřování, ale takhle zahazovat jasné forenzní důkazy, poslat kolegu ať řeší jiný případ, a to neustálé oslovení šéfko mi vadí. Nějak tu knihu nemohu pořád zkousnout. Předchozí díl na mě působil lépe. A ten konec, nevím, nevím ????

Lumír23
23.01.2020 5 z 5

Napínavé, hodně, celou dobu, jen ten závěr mi přišel jakoby nedotažený... zjednodušený. Ale zase se mi to líbilo.

GrouLE
18.01.2020 5 z 5

Tento díl mi přišel se Skrytými kartami nejlepší z celé série, až mi i slza ukápla. Za mě super čtení.

Petrushka31
18.01.2020 5 z 5

Čtivá, napínavá. Vynikající kniha. Doporučuji :)

bigben
14.01.2020 5 z 5

Za mě super detektivka, výborný tým, přímý děj, rozumně záplatek a Kim:-)

Ishir
31.12.2019 4 z 5

Únos 4 holčiček. Téma z kterého mrazí. Sefinspektorka Kim Stoneova nemá mnoho času holčičky nalézt. A jak to dopadlo? To si budete muset přečíst sami -:)

Klasej
30.12.2019 5 z 5

Super. Kvalita každou knihou lepší a lepší.

Anna27
27.12.2019 5 z 5

Tenhle díl byl opět super. Zase jsme se dozvěděli něco z minulosti Kim. Baví mě i její tým, kde každá postava je něčím zajímavá. Z této série by byl i zajímavý tv seriál. Angela je moje oblíbená autorka a jsem ráda, že jsem se do čtení jejích knih pustila, teď už mě totiž nepustí. :-)

d.a.s.a
26.12.2019 5 z 5

Občas jsem měla pocit,že Kim k tomu vyřešení opravdu moc nepřispívá,
..celkové mě to ale stále nutilo číst, takže hodnotím pozitivně.

šipek
24.12.2019 5 z 5

Opět parádní detektivka s úžasnou Kim. Tuto sérii musím vřele doporučit, je radost tyto případy číst. Kniha se pomalu nedá odložit a nutí čtenáře číst a číst dále.

Pája699
20.12.2019 5 z 5

Super počtení, ze kterého až mrazí. Pro mě zatím nejlepší díl, co jsem od autorky četla. Téma je hodně citlivé, když se jedná o děti...rodiče si sahají až na samé dno a jsou schopny udělat cokoli, aby dostali děti zpět domů. Druhá linka děje, by tam ani nemusela být...trošku mi to kazilo napětí a svým způsobem zdržovalo :-)

Katuska88
18.12.2019 4 z 5

Já mám Kim ráda.
Sice je to taky takový "terminátor", ale to je asi každá hlavní postava v jakékoliv detektivce.
Tato série je fajn.
Jen bych ráda jako omáčku taky nějaké soukromí detektivů.
Osobní život jakéhokoliv z nich prostě neexistuje.
Jakýkoliv extrém je špatný.

moudivlacek
07.12.2019 5 z 5

Co příběh v sérii, to unikát pro milovníky detektivek i psychologických románů. Co se děje s nervy rodičů unesených děvčátek, to asi netřeba zdůrazňovat, ale nervy na pochodu má i Kim a její vyšetřující tým, jde o čas a život malých. Kim je rozhodnuta přivést děvčátka živá zpět domů, je jak buldok, co se zakousne a nepustí. I ona si ale sáhne s týmem na samé dno sil, pomůže ten, od koho by to člověk očekával minimálně, odvahu najde ten, kdo má být chráněn nejvíce. Kim dopadne i tajemného únosce v zákrytu a to byl pro mne šok. To nebyl člověk, to byla kreatura, jinak to nelze nazvat.
Knihu doporučuji, určitě stojí za přečtení.

LeHor
06.12.2019 5 z 5

Napínavé, místy brutální, ale za mne super čtení, kdy den je příliš krátký.

Fillipa
04.12.2019 4 z 5

Nedám plný počet. První dvě knihy mě nadchly, Kim je skvělá, knihy se dobře četly. Totéž platí i o třetí knize, jen zbytečně brutální popisy několika scén ji připravily o 20%.

Lilit15
02.12.2019 5 z 5

Nevim, ale naprosto mi vyhovuje Kim jako chladná osoba možná proto, že má srdce na správném místě a jen tak ji něco neodradí. Co víc říct. Knížka byla jako vždy úžasná a naprosto se dokážu vžít do celého děje. Je to typ knížky ,který si hned oblíbíte a nesledujete jestli jste na takové stránce nebo takové prostě jedete bum a jste úplně někde jinde.

Opatov
19.11.2019 5 z 5

Kim mě začíná hodně bavit. Zpočátku jsem se obávala, že tuhle tematiku budu špatně snášet, ale knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Přečetla jsem zatím předchozí 2 díly, ale tenhle se mi líbil nejvíc, a to i přes trochu naivní policejní zásah na konci knihy.

Niu
17.11.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do tohoto dílu začetla. Kim je se začátkem knihy vždy chladná a na konci je to úplně jiný člověk. A tak se to opakuje v dalších knihách. Ale příběh se mi líbil. Mám ráda humor postav. Je to typ detektivky, kdy opravdu chcete pokračovat a knihu jen neradi odkládáte na delší čas.

-markéta-
15.11.2019 5 z 5

Další neskutečná knížka z případů Kim.
Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit, protože přeci jenom vždy se říká, že první je nejlepší a pak už se to jen horší. I druhá kniha mě velmi nadchla no a třetí? Další pecka.
Autorka prostě umí a ví, jak přinutit čtenáře číst a číst až do konce. Tím, že jsou to krátké kapitoly, tak si říkáte "tak dám ještě jednu, tak poslední" no a pak zjistíte, že jste na samotném konci knihy.
Kim je skvělá žena, která si nenechá nic líbit a nic nevzdá. Furt jen doufám, že tam bude love story, na kterou čekám už třetí knížku.
Nooo, už mám koupený i další díl a nemůžu se ho dočkat.

85098211
13.11.2019 5 z 5

Kim zase v akci a tentokrát fakt válí! :-) Tento třetí případ se mi prozatím definitivně líbil nejvíc. I pokud jde o zvolené téma, je určitě nejzajímavější. A protože se jedná o unesené malé holčičky, i hodně citlivé. Autorka se u tohoto případu doslova vyřádila a svoji hrdinku postavila do nelehké situace, se kterou si musí poradit (to samozřejmě), ale očekává se od ní jaksi automaticky, že bude také úspěšná. A musím přiznat, že jsem v to pevně doufala i já jako čtenář ;-). Vždyť když se jedná o malé děti, je to ještě o hodně horší, než kdyby byli ve hře (pouze) dospělí... Kniha je neskutečně čtivá, případ navýsost strhující, závěr skvělý - a proto mi nezbývá než dát pět hvězdiček a doufat, že se s Kim brzy setkám znovu...