Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2059 537

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Adél784
13.08.2020 4 z 5

Předešlý díl se mi líbil více, ale i tato kniha byla skvěle napsaná.
Jediné co bych vytkla je, že by mohla mít tak o 50-60 stran méně.
Těším se na další díl !
4,5/5 doporučuji:)))

adoli
10.08.2020 2 z 5

Kniha mě ze začátku chytla, dobře se četla, hned zápletka, rozjeto velmi dobře, ale pak hvězdy začaly padat dolů jak ze srpnové oblohy. S tak nesympatickou hlavní hrdinkou jsem se už dlouho nesetkala. A děj - celou dobu se nic nedělo, vyšetřování (asi spoiler) snad spočívalo jen v tom, že všichni neustále pročítali papíry a pili kafe a večer z toho byli hróózně unaveni. Ale téměř v každé kapitole se dozvíme, že Kim to vyřeší, Kim to zvládne. A nakonec je vše záhadně a zcela nelogicky rychle vyřešeno. Styl a jazyk taky žádná sláva, Kim vždy dopředu "už věděla, co bude následovat", "co řekne", "už tušila, co bude". Neustále se zmlklo v půlce věty, protože zvonil telefon, někdo klepal, někdo přišel... Mraky frází a někdy použít synonymum nebo zájmeno by také nebylo na škodu. Jinak téma zajímavé, líbily se mi krátké kapitoly, kniha tím získala spád a dobře se četla. Takže celkový dojem od nadšení spíš ke zklamání. Zkusím jinou, když mají knihy autorky vždy tak vysoké hodnocení.

Mišák240
31.07.2020 5 z 5

3. díl super, kniha má spád, super krátké kapitoly, děj napínavý, propletené osoby, které mají své příběhy, svá tajemství, vše nakonec vyřešené, žádné "slátaniny", hodně napětí, ale vůbec žádná nuda. A Kim? Jedním slovem sympaťačka, jako vždy. Těším se na další.

NADEI
18.07.2020 3 z 5

Tentokrát mě knížka nepřesvědčila. Unesené malé holčičky, vyděšení rodiče a vyšetřovací tým, který celou dobu tápe a najednou je během pár stránek konec. A do akce bez bouchačky by žádný šéf nešel.

danica6371
14.07.2020 5 z 5

2 dny... musela jsem do práce :-D Jo! Tohle mě bavilo. Vlastně zjišťuju, co se mi na této autorce líbí. Krátký prolog, krátké kapitoly a hlavně rychlý rozjezd hned od začátku, žádné zdlouhavé popisování okolností vedoucích k činu...

MarkétaI.
11.07.2020 5 z 5

Únos nejlepších kamarádek. Strach a tajemství rodičů a k tomu Kim a její tým.. Jo, toto se mi moc líbilo.
Kniha je čtivá. Sotva začnu číst, tak zjistím, že už jsem i na konci. Hodně se mi líbí krátké kapitoly.
Toto rozhodně stojí za přečtení.

Turante
11.07.2020 4 z 5

Opět úžasný krimi příběh, mám Kim ráda čím dál víc.

Jingle
10.07.2020 3 z 5

Angela psát umí, o tom je asi zbytečné diskutovat - pokud se tedy bavíme o vytvoření zajímavé zápletky, s pár poutavými odbočkami a pestrou plejádou postav. Tím, jak jsou její příběhy čtivé, bych jí odpustila i ta věčná detektivková klišé, jakými jsou nesmrtelní a neohrožení detektivové, kteří zásadně neozbrojeni čelí nejbrutálnějším vraždícím monstrům, bryskně a vtipně reagují za každé situace, celou dobu tápou a najednou jim "zapadne ten pověstný kousek", co jim celou dobu vrtal hlavou (ale pro jistotu ho nikomu před konfrontací vraha neřeknou :D)...
Co se mi ale tentokrát už odpouští špatně, je to účelové citové vydírání čtenářů, kdy zápletky se zásadně týkají dětí - a i to se dá ještě pochopit, ale všichni víme, že masu táhne temnota a brutalita, která získala tolik popularity severským detektivkám a tak teď všude prší, a jen houšť a větší kapky. Opravdu by příběhu tolik ubrala menší krvežíznivost? Opravdu je nutné každé mrtvole rozkopat hlavu, zpřelámat každou kost v těle, libovat si v mučení (a jeho detailního popisu) malých dětí? Věřím, že napětí se dá vystavět i bez toho. Krom toho tento příběh kulhal na obě nohy, už jen zastavení vyšetřování minulého únosu, (ne)postup při hledání identifikovaného únosce..., ale nechci spoilovat. Knížka je poutavá, přečtení nelituji, ale není to detektivka, ke které by se člověk chtěl po čase vrátit a s gustem si ji ještě někdy přečíst.

regiiiii
09.07.2020 5 z 5

Komentuju az tuto knihu. Zatim jsem nemela duvod. Jen bych napsala, ze knizky jsou suprove. Zatim nejlepsi detektivky na ktere jsem narazila. Bryndza je skvelej ale ted ho predcila Angela. Podle meho nazoru samozrejme. A proc sem pisu?!? Knizka skvela a napinava az moc na moje nervy????. Ale dost me zarazilo, ze nebyli ozbrojeni kdyz jeli na ty parchanty. To policie v anglii nenosi u sebe porad zbrane? Tak to je vse. Kim je skvela i cely jeji tym. Tesim se na dalsich devet dilu. Pa. Krasne poctenicko

raty
01.07.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Skvělá, nervy drásající zápletka. Perfektní série. Myslela jsem, že si ji budu dávkovat pěkně pomalu a teď najednou čtu čtvrtý díl a mám doma z knihovny ještě další dva. Tak asi tak. A musím poděkovat oblíbeným uživatelům za komentáře, díky kterým jsem se s Kim Stoneovou seznámila.

Hope80
25.06.2020 5 z 5

Další příběh od Angely Marsons se skvělou Kim Stoneovou bomba, ke konci jsem měla skleněné oči a málem ukápla slza. Co kniha to super příběh, takže se těším na další knihu co už mám připravenou ke čtení.

mirinda973
24.06.2020 5 z 5

Třetí díl a pro mě zatím nejlepší. Chvílemi jsem ani nedýchala a byla v pokušení skočit na konec, abych zjistila jak to dopadne. Nakonec jsem vydržela:o). Vyhovují mi krátké kapitoly, ve kterých nechybí napětí! Doporučuji a těším se na další díly této série

militu
24.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Opět skvělá kniha s Kim, sice bych řekla že předešlý díl se mi líbil o něco více, ale i přes to jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jediné co mi přišlo fakt divné, byl ten konec. Tří neozbrojení detektivové jedou do sídla únosců a Kim opět vše zvládne sama, téměř bez pomoci? Asi bych byla raději kdyby to bylo trochu reálnější. Nevím proč téměř všichni autoři dělají ze svých detektivů nepřemožitelné téměř "nadlidi". Ale každopádně to je jen malá výtka. Určitě si přečtu i další díly této série.

veronika3141
23.06.2020 5 z 5

Třetí kniha a opět skvělý případ ,tahle spisovatelka opravdu umí zaujmout :)

Gravedigger
18.06.2020 5 z 5

Zatím ze čtyř přečtených knih Angely Marsons je tahle rozhodně nejlepší. Nejnapínavější a autorka má tak trochu talent psát občas takové rádoby vtipné rozhovory mezi postavami apod. a i přes super příběhy mě to na ní trochu štve a tady toho bylo asi nejmíň. Ale to už je můj problém. Stejně jako mi hrozně leze na nervy neustálé nadužívání slov "holčička nebo děvčátko". Stačí občas napsat i jen "děvče" nebo "dívka", ale to bude překladem.

Mrňous1
17.06.2020 5 z 5

Tak to byla zase jízda a super počtení. Samozřejmě, i mě přišlo, že indicie k pachateli číslo tři byli takové nějaké nijaké:-) a Kim je zase železná lady s posunutým prahem bolesti...Na druhou stranu, když Vám jde o život, ten práh bolesti a výdrže se asi hoooodně posune. Hodně jsem prožívala tu část s Inge, bylo mi ji i líto a druhá vyšetřovací linie mě taky chytla za srdce, hlavně ten závěr, opět se potvrdilo, že nikdy není nic černobílé, že dokážete u některých zločinců alespoň pochopit jejich motivy. Kniha opět stojí za přečtení, skvěle vykreslená psychologie postav a moc se mi líbí, jak se Kim vyvíjí, tohle mi například chybělo u Bryndzy. Těším se na další díl.

kacaaba
16.06.2020 5 z 5

Série je díl od dílu lepší. Kniha se mi moc líbila, mělo to spád, vůbec jsem se nenudila.

Ťapulka
15.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Opět hezké počtení, ale tentokrát mi přišlo vyšetřování zdlouhavé a konec najednou šup šup rychlý.
Nepovažuji za reálnou laxnost ohledně hledání Ingy, která mohla být tak důležitá pro vyšetřování a dopadení pachatelů, hlavně 3., bylo také hodně náhodné a vyumělkované. To, že jde inspektorka neozbrojená k dopadení pachatelů bylo už na mě trošku moc, stejně jako pohyblivost inspektorky po takových zraněních.
Ale jinak krásný strhující příběh, výlet do psychologie lidí a vztahů a opět úžasná Kim. To je důvod, proč jsem nakonec sáhla po 4 hvězdičkách.

Bláža9
08.06.2020 5 z 5

Další vynikající díl ze série. Na jednu stranu jsem měla pocit, že je vyšetřování pomalé, na druhou stranu jsem se nemohla od knihy odtrhnout, protože nikdy nevím, kdo je pachatel. Navíc mám ráda knihy, které jsou psány z pohledu více osob...už se těším na 4.díl :-)

rodak
06.06.2020 5 z 5

Moc povedené,od začátku super vystavěný thriller,odkrývání rodinných problémů,k tomu přidružené další vyšetřování jiného případu.Ke konci jsem si říkal,že to trošku ztratilo tah,ale finále mě opět dorazilo.