Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391094/bmid_pohrbena-pravda-65d5e21c70169.jpg 5 1393 354

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dead Souls , 2017

Leaena
13.05.2019 4 z 5

Začátek knihy byl ostýchavý a pomalu odkrýval děj, jeho kličky a zápletky. Zhruba v polovině knihy nabíral příběh obrátky, dílky do sebe začaly zapadat a vše se tak nějak rozjasňovalo. Závěr jsem naprosto hltala a doslova četla o závod.
Kniha zpočátku pro mě nijaká, ale pak nabrala spád a opravdu jsem se začetla.

Dajine
12.05.2019 5 z 5

Prostě skvělé jako všechny její knihy.

Hugola
12.05.2019 5 z 5

Zase skvělý díl, Kim Stone mám prostě ráda ☺️

jittik
11.05.2019 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem
Doufám, že brzy bude další díl :)

wooloong
11.05.2019 3 z 5

Tento příběh jsem louskala pět dní. To není pro detektivku dobrá vizitka. Hlavního záporáka jsem si správně tipla už zhruba v půlce knihy.

WowKokinko
08.05.2019 5 z 5

Opět zajímavý díl. Možná i trochu na zamyšlení, když je tam popisováno jak poznat rasisticky zaměřené obyvatelé.

Lindulinek
07.05.2019 5 z 5

Napínavý příběh plný zvratů. Moc se mi kniha líbila a budu se těšit na další příběh.

harena
03.05.2019 5 z 5

Zpočátku trochu zdlouhavé, nemohla jsem se začíst. Tento šestý kriminální román Angely je o nenávisti, rasismu a fanaticích, kdy nenávist k určitým skupinám lidí přeroste únosnou mez a začne se vraždit.

"Člověk spáchá zločin, vy ho chytíte, zavřete ho. Práce hotová, jednoduché. Ale jak zavřete nenávist?"

Stejně jako v novějších knihách od severských spisovatelů, tak i tady nastal problém mezi migranty, kteří nic zlého neprovedli a bílými Evropany. Jinak pátrání bylo trochu překombinované a nevěřila jsem tomu, že by se kriminalistka zachovala tak, jako Stacey na str. 287, protože to by neudělalo ani 14leté dítě. Pro mě byl román slabší, než předchozí díly, protože se hlavně řešil rasismus a těšila jsem se na pořádnou kriminálku.

edith79
01.05.2019 5 z 5

No páni...Zase super kousek ze série o Kim Stone. Tentokrát je Kim odtržena od svého týmu, ale o její kolegy rozhodně nejsme ochuzeni. Naopak. Motivy a téma knížky jsou v dnešní době aktuální a opět se ukazuje jak zvrácení někteří lidé dokáží být. Lehce mě v jedné chvíli překvapilo hloupé a nezodpovědné chování jisté postavy, ale i hloupá rozhodnutí k životu patří. Závěr knihy byl opět dechberoucí a místy až téměř dojemně ukázal, že Kim a její tým k sobě prostě patří.

PetraBery
29.04.2019 4 z 5

Další případ Kim a jejího týmu, tentokrát v součinnosti s policií z vedlejšího okresu. Odkrývání starých vražd i zločiny z nenávisti ze současnosti mě stejně jako ostatní knihy ze série bavily.

BarBarBar
28.04.2019 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší Kim. Ale i tak jsem jí zhltla za dva dny. Další díl prosím!

Arsi
24.04.2019 5 z 5

Jako každá detektivka od Angely - skvělá. Napětí, akce. Hltala jsem knihu a nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na další díly inspektorky Kim.

Mája777
21.04.2019 5 z 5

Tak opět skvělé čtení, napínavé od začátku až do konce.

Vlcice72
17.04.2019 5 z 5

To byla tedy opět jízda! Hltala jsem stránku za stránkou a v závěru už jsem nedokázala přestat číst....
Kim má moje sympatie, těším se na její další příběh.

Dumicek
15.04.2019 5 z 5

Možná SPOILER !!!

Za mě rozhodně Angela opět nezklamala! To že Kim tu byla převelena vyšetřovat případ s jiným týmem, který vedl její bývalý kolega se kterým se z určitého důvodu nemusela,tak to rozhodně nebylo na škodu...díky tomu jsme odhalili proč se nemusejí a nakonec se dobře doplňovali i když na ni a Bryanta to nemá..Její tým pod vedením Bryanta vyšetřoval různá napadení z nenávisti a Stayci se rozhodla vyšetřovat na vlastní pěst...bylo to plné napětí, nenávisti k menšinám, zvratů a kniha měla spád od začátku do konce..Krátké kapitoly jsou plus, protože to čtete a čtete. Já rozhodně nemohu říci, že tato kniha je od Angely slabší..Dle mého si stále drží vysokou laťku a já se jen můžu těšit na další díl.

Greenfingers
14.04.2019 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala: knížka má zajímavý námět, který poukazuje na aktuální rostoucí xenofobii ve V. Británii. Krátké kapitoly přispívají k větší dramatičnosti příběhu a jeho gradaci v závěru. Čtivý thriller, který mohu jenom doporučit.

ZuK1
10.04.2019 5 z 5

Ani šesté pokračování série nezklamalo, opět velice čtivé a napínavé a i já jsem měla problém od knížky se odtrhnout. Už teď se těším na další pokračování.

Clara_C
10.04.2019 4 z 5

Jako vždy, skvělá detektivka. Hodně zajímavé téma do dnešních dnů..
Zkraje mi tedy dělalo potíže soustředit se na víc vyšetřovaní najednou, o to víc, že jsem zkraje četla knížku po kousíčkách. Zato druhou polovinu jsem doslova zhtla.
Jsem ráda, že se konci vyjasnila i vzájemná nevraživost Kim a Travise, ani nevím, jestli už v nějakém předchozím díle ten jejich konflikt byl, ale číst, jak se nemají rádi kvůli něčemu z minulosti a nevědět nic k pozadí jejich sporu, bylo takové kontraproduktivní.

Atak
08.04.2019 5 z 5

Poutavě napsané, zajímavá zápletka na šílené téma.

astra3
07.04.2019 5 z 5

Tento díl se velmi povedl. Přečteno za dva dny.