Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2930 756

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Manyna
27.01.2018 4 z 5

Po dlouhé době poměrně dobrá a svižná detektivka se sympatickou hlavní vyšetřovatelkou.

Marcela52
23.01.2018 4 z 5

Dobře napsaný kriminální příběh s trochu moc úspěšnou mladou vyšetřovatelkou, která si prožila drastické dětství a tak má právo na mnohdy nevybíravé chování vůči svým méně důvtipným kolegům, jsem přečetla a dočetla poměrně rychle. Přestože je styl autorky strhující, nemám ráda přílišnou brutalitu, zvláště pokud se týká dětí a mladých dívek, takže mi to jako "vzorek" stačilo a další případy úspěšné Kim Stoneové si odpustím. Pro silnější žaludky asi "bestseller", ale já jsem až tak nadšená nebyla.

kap66
21.01.2018 3 z 5

Normální; přečetla jsem ji se zájmem, i když ne s nadšením (3,5 *). Měla jsem pocit, že jsem všechno v ní obsažené už v několika jiných detektivkách četla (ale já jich už mám za sebou dost - a málokdo přijde s něčím naprosto novým). Musím se usmívat nad mladou vyšetřovatelkou-krasavicí, která miluje rychlou jízdu - myslela jsem, že na ni má copyright Deaver :-). Kim je ale na rozdíl od Amélie pěkně sarkastická protiva, což sice autorka vysvětluje, ale já přece jen vidím její chování a prožívání jako trochu přehnané.
Jenže nakonec mi zůstal pocit víc dobrý než špatný, takže zkusím další díly. Třeba se v nich autorka už vyvarovala opakování vět (nejen té s očima k nebi).

irefir
17.01.2018 5 z 5

Paráda!!!

qydko
16.01.2018 5 z 5

Dostala jsem doporučení v knihovně, že on je to ten bestseller, tak ať to zkusím.
SPOILER
Je tam fakt všechno: policistka s komplikovanou minulostí a vnitřními démony, její otcovsky chápající šéf, skrz na skrz zkažený místní politik, mimořádně odporným způsobem zavražděné dívky z okraje společnosti (sociální přesah), překvapivý vrah v rouše beránčím a postižená holčička s dojemným tatínkem, která je přes svůj zdravotní stav mimořádně statečná, inteligentní a chápavá.
Přes všechna tato klišé jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dobrému konci, kdy je zlo potrestáno a dobro odměněno, jsem se dostala uprostřed noci navzdory rannímu vstávání.

alexis818
11.01.2018 5 z 5

Moc pěkné čtení,první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední.Doporučuji.

veronika5179
06.01.2018 3 z 5

(SPOILER) Mohla to být slušná detektivka s velice zajímavých tématem, kterých není mnoho, ale ono to opět tak nějak splynulo jako desítky dalších podobných příběhů. Finální boj Kim s pastorem připomínal popis z béčkového akčního filmu. Škoda...

martin7679
05.01.2018 4 z 5

To je hnus humus, myslím to jakým barvitým způsobem jsou vylíčeny vraždy, až to se mnou zacvičilo, a to si nemyslím, že bych byl nějaký měkoň. Příběh je napínavý, rozuzlení se dalo očekávat a to druhé rozuzlení bylo velmi nečekané, až se mi chce pročíst určité pasáže znovu, zda-li neodhalím nějakou indicii, která mi při čtení utekla.

Lotka
31.12.2017 3 z 5

Do půlky knížky jsem se nemohla začíst, postavy mi splývaly. Ve finále to ale byla dobrá detektivka, dám šanci i další v sérii.

Vandiba
30.12.2017 5 z 5

Jsem milovníkem severské krimi a kniha mě zprvu nezaujalo natolik, abych si ji pořídila. Ježíšek však učinil toto rozhodnutí za mě a já jsem ji slupla jako malinu během 2 dnů. Postava Kim je naprosto excelentní! Je to silná, inteligentní žena, která není dokonalá, ale neskutečně houževnatá a temperamentní. Zamilovala jsem si ji hned na začátku. Příběh má spád a neskutečně rychle utíká. Když už si myslíte, že víte, co se stalo a kdo to byl, tak vás autorka pěkně vyvede z omylu. Parádní počtení!

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

První setkání a po pár stránkách jsem si řekla, a safra, další série, kterou budu muset číst :-) protože je výborná. Kim mi přirostla k srdci, tato série je jedním slovem výborná. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Drsné, surové, prostě mě to baví a přečtu každý díl jedním dechem, čtu klidně do noci, dokud to nepřečtu a to si, myslím, hovoří za vše.

metrolog
22.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Myslím, že je v ní vše, co ke správné detektivce patří. Jen těch knih s vyšinutými jedinci, alkoholiky a zneužívání a znásilňování kde koho, včetně dětí od vychovatelů po frátery už jsem poslední dobou přečetl nějak moc. A tak asi na čas přejdu na oddechovější literaturu, třeba skripta pro patologii nebo něco podobného. :-)

Erlif
19.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla svižná, sice mi chvilku trvalo udělat si jasno ve jménech a postavách, trošku se mi pletli, ale Kim je velice zajímavá osoba a její přístup se mi hrozně líbí i ta její záliba v motorkách :-)
Jediné, co mi v knížce chybělo... mám ráda, když je kniha psaná i z pohledu vraha :-) Tady bych to rozhodně uvítala....

Lukana82
19.12.2017 5 z 5

Doporučuju!

kyssling
18.12.2017 4 z 5

Žy by byla autorka ženou Adlera Olsena ? Výborná krimi s "drajvem". Dal bych o hvězdu víc, ale něco mě tam chybělo - že by více vzájemné chemie mezi postavami ?

Miky88
04.12.2017 5 z 5

Naprosto upřímně musím říct, že mi Kim Stoneová vůbec nevadila a ani mi nepřišla nesnesitelná. Naopak se do ní člověk může víc vcítit když chápe proč jedná tak jak jedná. A příběh se mi taky líbil - měl spád, nebyl nudný a už vůbec předvídatelný. Najít vraha bylo na jednu stranu lehké, ale na druhou jsem ho neodhalila... Doporučuju všem, kdo má rád severské detektivky přečíst si i tuhle anglickou. Ráda se vrhnu na další knihu s Kim Stoneovou.

BariEli
02.12.2017 3 z 5

I když jsem v začátku byla velice skeptická, vyklubala se z toho docela příjemná detektivka na tři hvězdičky. Trochu tuctová. Hlavní detektiv tvrdá žena ošlehaná otřesným zážitkem z dětství, drsná a ironická ke svému okolí, její nadřízený sice stále prská, ale vždy jí nakonec vše projde, o svůj tým se může plně opřít. Ale přitom uvnitř neuvěřitelně citlivá... dost šablonovité. A je pravda, že kvalita psaní není nijak vysoká. A nebo je to chyba překladu. To nevím, ale skutečně je tam asi 70x "Zvedl/a oči k nebi" :-)
Zas taková katastrofa to nebyla, ale už jsem četla lepší.

evin84
26.11.2017 3 z 5

Nooo moc me nenadchla a to jsem se na ni tesila.

jarin58
24.11.2017 5 z 5

Přečetl jsem knihu za jeden večer,není co řešit a proto dávám pět hvězd.

Pumpkin
20.11.2017 5 z 5

až na ,,zvedl/a oči k nebi" skvělá knížka :)
opravdu mně překvapilo kdo byl nakonec pachatelem
při čtení jsem měla pocit, že je autorka inspirována tvorbou J. Deavera