Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2930 756

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

bookcase
03.03.2018 5 z 5

Výborné!!! Kim je neskutečná sympaťačka, ale jestli ještě jednou zvedne oči k nebi, tak za sebe neručím. :D

Janaves
02.03.2018 3 z 5

První od této autorky a už se těším na další!

MigelkaSatanka
02.03.2018 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst a to je účel skvěle napsané knihy! Zápletka a cely dej se moc líbil. Četla jsem na základě recenzi a rozhodne jsem neudělala chybu. Těším se na další z dílny paní Marsons

mladkovazuzana
01.03.2018 5 z 5

Super kniha, moc dobře se četla, překvapivy konec

LůcaPůca

Tak to byla bomba :)
Konec mě hodně překvapil a už se chystám na druhý díl :)

ferda16
01.03.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Děj a způsob psaní vás osloví a nemůžete se odtrhnout. Navíc vás nutí přemýšlet, což mě u detektivek baví. A závěr? To jsem nečekala. Kim jsem si moc oblíbila a jdu hned na další díl.......

FillaSFC
22.02.2018 4 z 5

Když jsem viděl zdejší hodnocení, "riskl" jsem to a koupil si najednou všechny čtyři dosud napsané díly. Po přečtení prvního musím konstatovat, že jsem udělal dobře. Němý křik byl parádní od začátku až do konce, četl se svižně a postava hlavní hrdinky je skvělá.

A teď mě omluvte, jdu se pustit do Ďábelských her :-)

elisa194
19.02.2018 4 z 5

Kniha, která má děj plných zvratů, postupne odkryvani minulosti, kdy jste zvědaví co se dozvíte příště a vraha kterého nečekáte. Jako bonus sympaticka vysetrovatelka Kim.

renefer
19.02.2018 5 z 5

Takhle si představují perfektní detektivku - napětí až do konce. Jen škoda, že díky vraždám tam moc podezřelých nezůstalo

Alča I.
18.02.2018 4 z 5

Chvilku mě trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale pak díky krátkým kapitolám a napětí jsem měla knihu rychle přečtenou. Už mám doma další od této spisovatelky a věřím, že ne poslední.

Zlodějka knih
13.02.2018 5 z 5

Když jsem si četla recenzi na tuto knihu nikdy mě nenapadlo, co se nakonec v tom mělkém hrobě bude skrývat....postupné odhalování minulosti i přítomnosti bylo dokonalé a neústupná detektivka, která všem zrovna moc sympatická není mi prostě přirostla k srdci a byla mi naprosto sympatická :)...každým přečteným řádkem jsem hltala příběh víc a víc...líbilo se mi, jak nám autorka nemazala med kolem pusy a dávkovala nám všechno po dávkách bez obalu a neskrývala, jaké hnusy se na světě můžou dít a přitom nám dávala naději,že se tady najde někdo, kdo nastolí spravedlnost a to v podobě postavy Kim a jejího týmu...

ZuK1
12.02.2018 4 z 5

Čtivé, i když místy docela ponuré .... Určitě se pustím do dalších dílů, díky změně překladatelky už naštěstí bez "očí zvednutých k nebi" .... hodnotila bych trošku slabší 4*.

violet.verka
12.02.2018 5 z 5

Hezký napsané a ještě nikdy jsem se u detektivky tahle ne zasmála. Moc pěkná kniha.

PADA123
07.02.2018 4 z 5

Výborná detektivka s překvapujícím závěrem. Velmi dobře se četla.

lachtan77
03.02.2018 4 z 5

Povaha Kim se mi líbila. Tak nějak si představuji velícího detektiva. Určitě lepší než u většiny detektivek kde je hlavní postavou muž. Svalnatý, vtipný, sympaťák. Příběh měl hlavu i patu s nečekaným koncem. Fajn se mi četla a od Marsons to určitě nebyla moje poslední kniha.

spicule
02.02.2018 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale nijak mě nenadchla.
Nesympatická vyšetřovatelka s vlastním dramatickým přiběhem, které hází klacky pod nohy protivný šéf, ale ona je nadprůměrná vyšetřovatelka, takže případ přes všechny překážky vyřeší. To je pořád dokola.
To už dneska nikdo neumí napsat krimi s normální vyšetřovatelem bez závislosti, rodinných problémů, vracejících se stínů minulosti?

Donekonečna se opakující "oči k nebi" mi taky vadily.

Zápletka tak úplně špatná nebyla, ale dalo se z ní vytěžit mnohem víc...

Alis7
02.02.2018 5 z 5

Po dlouhé době velmi čtivá detektivka, kterou jsem v podstatě četla bez přestávky. Skvělé rozzuzlení, když už jsem si myslela, že přesně vím, o co jde, tak mi autorka připravila neskutečný závěr.

bezzink
30.01.2018 3 z 5

Prumerna detektivka s lehce protivnou hlavni postavou. Nevim zda to bylo spatnym prekladem, ale cestina mi prisla misty kostrbata, volba nekterych slov byla zvlastni a celkove se mi to vubec necetlo dobre. Pochopim, ze pokud se jedna o tento zanr, zacili se hlavne na vysetrovani, ale uz jsem cetla mnoho jinych lepsich detektivek, kde nebyly vztahy mezi postavami popsany tak povrchne a vlazne jako u teto knihy. Zkratka chybela mi tam vetsi hloubka celkove a navic diky jednoduchemu deji se da spoustu veci odhadnout dopredu. Prekombinovanost v zaveru muj mdly pocit z knihy jenom umocnila. Mozna se nekdy k autorce vratim, v tuhle chvili ale radsi sahnu po jistote v podobe Deavera a Gerritsenky.

maizy
29.01.2018 4 z 5

Ačkoliv jsem povětšinou zvyklá číst detektivky s hlavní mužskou postavou, Kim Stoneová mě bavila. I když nesympatická, tak mě sympatická byla. Děj zajímavý, mělo to rychlý spád, zajímavý konec. Určitě si posvítím i na další kousky z tvorby paní Marsons.

jahlina
27.01.2018 5 z 5

Tak tahle detektivka mě celkem nadchla. Nesympatická Kim Stoneová mi byla velmi sympatická, příběh je napsaný čtivě, děj má spád a rozuzlení je překvapivé. Určitě si ráda přečtu další knížky ze série.