Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2948 2948

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Janie061
15.06.2018 5 z 5

Detektivky nejsou zrovna žánr, který bych četla hodně. Pracuji v knihkupectví a tato série mi několikrát prošla pod rukama. Nakonec jsem ji dostala od babičky a tak jsem se rozhodla si ji taky přečíst. Za mě to bylo dobré. Styl psaní vcelku lehký, takže nenáročná četba. Vrah se dal celkem snadno odhadnout, ovšem konec stejně překvapivý!!! Pro mě teda brutální překvapení. Až mě z toho mrazilo a naskakovala mi husí kůže.
Takže doporučuji :)

eva3695
12.06.2018 5 z 5

Tak tohle byla kriminálka, která mě dostala. Velmi čtivý a svižný příběh. Líbilo se mi prolínání hlavního děje (současnosti) a myšlení vraha (minulost), a vraždy které byly velmi zvrácené. Občas mi naskakovala husí kůže z popisu vražd

wendulka321
12.06.2018 5 z 5

Byla jsem trochu skeptická protože jak je na něčem nálepka světový bestseller tak mám tendence dát od knihy ruce pryč, ale byla skvělá krásně odsýpala díky poměrně krátkým kapitolám, napnutá jsem byla od začátku do konce,místy jsem si i poplakala. A jak to u správné detektivky má být udělal to ten do kterého bych to neřekla.

Lenka.Vílka
11.06.2018 5 z 5

Na tuhle sérii jsem se těšila už dlouho a konečně byl čas. No, začne se pěkně z vostra hned prvním dílem.
Už anotace překvapí. Nic až zvlášť originálního, ale postupem času se začne nabalovat zajímavý případ, který bylo těžké odložit. Kniha má krátké kapitoly, které nutí čtenáře číst dál. Vždy utnuto ve správný moment, aby bylo další čtení napínavé  (ještě ne jako knihy Chrise Cartera, ale je to teprve první díl). Po delší době britská autorka (i autor), která (který) mě baví. Ja nevim proč, ale tyhle knihy mě většinou nedonutí přečíst i druhý díl. Němý křik je jiný. To je dobře.
Na začátku vražda, potom další, nalezené zakopané tělo a do toho celé to tajemství ohledně "zařízení pro nezvládatelné slečny". Kniha obsahuje popis vyšetřování samotného, plus vedlejší linky, o kterých je vám jasné, že souvisejí s dějem. Ale je to napsané tak dobře, že se prostě těšíte na to, až ono spojení rozlousknete. Autorka navíc píše o tématu, o kterém se většinou raději nemluví, a to se vším všudy. Není to nechutné ani brutální. Jenom mi občas bylo těžko.

m.valova
11.06.2018 4 z 5

Pro toho kdo má rád série knih s jedním detektivem další poklad na knižním trhu...

OlivKaaa
10.06.2018

Angela opäť nesklamala.Ďalšia skvelá a veľmi čtivá detektívka s prekvapivým rozuzlením.Páči sa mi ako nám postupne dávkuje útržky zo života Kim a my tak môžeme lepšie pochopiť jej povahu,počínanie.Je mojou obľúbenou knižnou hrdinkou a myslím,že nie som sama.

Lethania
04.06.2018 4 z 5

Setkání s detektivem Kim Stoneové bylo více než uspokojivé. Kim je mi velmi sympatická, její touha po spravedlnosti je minořádná, ale někdy pro ni nebezpečná, protože chce za každou cenu dopadnout vraha. Příběh měl rychlý spád a o napětí nebylo nouze. Za mě velká spokojenost a knihu doporučuji.

sun.from.ibiza
23.05.2018 4 z 5

Skvělá kniha.

SPOILERY (možná) .. ne kecám, jsou to spoilery.

Myslím, že my všichni zkoušíme hádat, kdo je vrah. Samozřejmě ten, kdo to opravdu udělal mě napadl, ale nakonec jsem sama sebe přesvědčila, že vrahem je William. V hlavě se mi rozjížděli šílené teorie o tom, co asi prováděl své dceři (protože když tam byla ta scéna s plenou, myslela jsem si, že to udělala proto, aby na sebe upozornila). Vlastně by mě to asi potěšilo o trochu více, než jak to nakonec dopadlo.
KONEC SPOILERU

Od prvních stránek jsem se nemohla zastavit, příběh hezky odsýpal, postavy mi byli sympatické, škoda, že se trochu víc nezabrousilo i ke Stace, prostě tam byla nastrčená, aby se to hodilo ději, což je za mě škoda. Kim byla skvělá, zarputilá, místy nechtěně vtipná. Bylo mi líto jejího dětství a byla jsem na ní vyloženě hrdá, že se s tím dokázala takto "poprat".

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale než jsem stihla napsat recenzi, tak jsem se pustila do Zloby od Chrise Cartera, což byla za mě lepší kniha - tímto doporučuji.

Viviana-Mori
21.05.2018 4 z 5

Čtyři hvězdy jsou spíše motivační. Mohlo by jich být pět, ale počkám si na další díly. :)
Kniha je zábavná, od začátku celkem napínavá, má to spád, hlavní postavy neštvou, díky Bohu. Určitě se s chutí vrhnu na další díly.
Celou dobu jsem byla přesvědčená, že vím, kdo je vrah, ale... zase jsem moc neuspěla. :) A to jsem právě na knize ocenila. Nebylo to tak jednoduché, jak se někomu může zdát.

Prateri
11.05.2018 5 z 5

Angela Marsons a Němý křik - výborná detektivka s výbornými detektivy na jedné straně a na té opačné straně hororový ústav pro mladistvé dívky bez rodiny, vydané napospas personálu. Skvělá Kim se svým týmem objasňuje tajemství skrytá pod povrchem země. Litovala jsem každé chvíle, kdy jsem byla nucena knihu odložit. Vtípky vyšetřovatelů mě bavily. Doma už mě čeká další kniha od pí Marsons, tak se moooc těším!

domino2002
11.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha,četla se jedním dechem.Inspektorka Kim Stoneová mi přirostla k srdci........doporučuju.

Lisa123
10.05.2018 5 z 5

Na knihu jsem čekala několik měsíců a vyplatilo se to. Je napínavá od začátku do konce, dobře se čte a děj s postavami je přehledný. Postava Kim mi přijde celkem sympatická, občas svojí nedostatečnou empatií i vtipná. Nejvíce jsem si ale oblíbila Bryanta - obdivuji jeho trpělivost s Kim. Příběh je skvěle vymyšlený, vše do sebe zapadá. Na konci jsem byla opravdu překvapená. Akorát mi přijde, že by se z všeho toho, co se v knize událo, daly udělat 2 knihy. Němý křik určitě doporučuji a už se těším, až si přečtu další díla této autorky :)

Xoxa
08.05.2018 5 z 5

Wau, husia koža, plač, smiech. Viac sa toho pri čítaní tejto knihy u mňa vystriedalo. Autorka ma dar slova a vtiahlo ma to do deja už pri prvých stránkach, nevedela som sa odtrhnúť. Teším sa na ďalšiu

efka.saf
03.05.2018 4 z 5

Můj první případ Kim Stoneové a rozhodně si nemůžu stěžovat. Na Angelu Marsons jsem měla spadeno již delší dobu a konečně se knihovna smilovala a poskytla mi první díl. Ačkoliv se autorka s ničím moc nepáře a začíná nám vše servírovat na zlatém podnose pěkně od prvních stran (což je chválihodné, nesnáším zdlouhavé rozjezdy), první seznámení se s Kim mě trochu vyděsilo. Přeci jen nám dnešní doba servíruje detektivy buď lehce vyšinuté nebo alkoholem posedlé, což může být na začátku prima změna oproti Herculu Poirotovi, ale pak už to člověka začne nudit. Kim se mi z počátku zdála jako typický studený psí čumák, se kterým by nevydržel ani vlastní stín, ale jak jsem se začítala dál a dál do příběhu, který začínal odmotávat i střípky z jejího života, začínala jsem pro ni mít pochopení, dokonce i slabost. Upřímně řečeno, není to člověk, se kterým bych chtěla spolupracovat v týmu, ale kdyby v mém životě došlo k vraždě, vím, že bych toužila právě po Kim a její buldočí zarputilosti, aby odkryla kdo, co a proč. Velké sympatie jsem pociťovala i k parťákovi Bryantovi. Nakonec tedy moc milá nesourodá dvojka :).
Co se týče příběhu, v podstatě nemám výhrad. Po smíchání všech chutných přísad nám ze všeho vyšlo hlavní meny tak akorát zamotané, aby vše působilo ještě jakš takš uvěřitelně. Jediný problém, se kterým jsem bojovala, bylo samotné začtení se. Prostě mi to nešlo. Dlouho. Nevím proč zrovna u této knihy, ale pořád se mi stávalo, že jsem musela číst odstavec znovu, protože jsem ho úplně nevnímala. Začíst se mi podařilo až v poslední třetině. Nevím, jestli za to můžu já a mé rozpoložení nebo knížka samotná, ale doufám, že v dalších dílech už pofrčím, i kdybych stála na minovém poli.

JezinkaJ
28.04.2018 4 z 5

Čtivá detektivka. Zajímavý a hlavně drsný příběh. Sympatická Kim Stoneová, další z řady zarputilých kriminalistů s těžkým dětstvím.
Bylo a je mi tak moc líto všech dětí, kterým se díky rodičům dětství nepovedlo a dokonce pro ně bylo utrpením. To vážně není fér.
Doufám, že všichni, na které světská spravedlnost nedosáhne, neuniknou trestu a dosáhne na ně spravedlnost jiná a horší.
Já hned otevírám další díl.

vybusna
28.04.2018 5 z 5

Jedna z najlepších detektívok, ktoré som kedy čítala. Pre mňa nesmierne potešujúce, že mi totálne vyšiel tip na vraha a jeho pohnútky. Vadilo mi, že tam všetci gúľali očami.

evonra
26.04.2018 4 z 5

Detektivka s cynickou svéhlavou vyšetřovatelkou a pošramocenou minulostí.
Téma příběhu a zápletky je velmi dobré, státní sféra, dětský domov, pěstounská péče ...
Tady se zabrousí až do hluboké minulosti, křivdy, pravdy, zneužívání pravomocí... vše je odhalováno pozvolna.
Těším se na další díl, dle recenzí to bude lepší a lepší :-)

Aliii
22.04.2018 4 z 5

Čtivá detektivka, kde je tak akorát namíchán koktejl vyšetřování a osobních příběhů vyšetřovatelů. Nechybí napětí ani humor a ráda si přečtu i další knihu ze série s Kim.

alnahu
19.04.2018 4 z 5

Detektiv Kim Stoneová je povolána ,aby vyšetřila případ brutálně zavražděné ženy, záhy na to je zavražděn muž. Zda odlišné případy mají stejného vraha musí vyšetřit Kim a její tým ,to co odhalí je děsivé-tyto případy souvisí se staršími již zapomenutými vraždami a začne pátrání po nezvykle zvrhlém pachateli. Kniha je vhodná pro všechny kdo mají rádi drsnější detektivky.

Arsi
18.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh měl spád, napětí plno zvratů. Těžko se od knihy odchází. Pro milovníky dobrých detektivek je to přesně to pravé a doporučuji si ji určitě přečíst.