Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2955 2955

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

nier
27.07.2018 3 z 5

Víc než průměrně hodnotit nemůžu. Knížka byla čtivá a … a tím pro mě pozitiva končí. Hlavní hrdinka mi byla po celou dobu strašně nesympatická, její motivaci jsem nevěřila a věčné oslovení ,,šéfko" mě strašně rozčilovalo!

zuzurana
24.07.2018 1 z 5

Nuda, Obrovská nuda. Četla jsem jen proto, lebo jsem chěla vědět kdo je vrah

Katulinka69
19.07.2018 5 z 5

Super,těším se na další díl.

Vlasta155
17.07.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, asi bych si ji sama nekoupila, když jde o prvotinu, ale byla jsem velmi mile překvapená.

DomčaC
13.07.2018

Kniha zaujala na první dobrou. Velmi zajímavé čtení s překvapivým koncem. A že to je autorčina první kniha? Nevadí, zaujme i tak.

bara1447
12.07.2018 3 z 5

Je znát, že je to autorky první dílo, začala jsem nejdříve Otevřeným hrobem, a to je kniha znatelně lepší. Je tedy jasné, že autorka se díl od dílů zlepšovala, rozhodně zkusím i další případy Kim Stoneové, tento mě však příliš nenadchnul.

loskatos
11.07.2018 4 z 5

Velmi milé překvapení, autorku jsem neznal. Skvěle vykreslené hlavní postavy, napínavý děj. Takhle si představuju dobrou detektivku.
Postava Kim mi přirostla k srdci.

mkarajda
10.07.2018 3 z 5

Knihu hodnotím jako průměrnou. Ke Kim jsem za celou nezískala žádný vřelý vztah. Připadalo mi, že si hodně protiřečí její vnitřní pocity a drsný postoj, kterým ji vidí okolí. Přitom mě ani moc drsná nepřišla, spíš protivná. Nejen její zvedání očí k nebi mi bylo stále víc otravné. V příběhu a úvahách postav jsem se občas trochu ztrácela. Celkové hodnocení průměrné., rozhodně bych knihu nepovažovala za bestseller.

Skatty
09.07.2018 5 z 5

Velmi povedená detektivka. Ani jsem od toho nic moc nečekala a přečetla jsem jedním dechem. Velmi sympatická vyšetřovatelka. Určitě se chystám na další díly. Doporučuji!!!!

jarka2222
09.07.2018 4 z 5

S touhle knížkou jsem se dlouho trápila, neustále jsem jí odkládala a zase brala do ruky. Nezaujala mne, jak se říká na první dobrou . Děj je na mě asi moc překombinovaný, zvraty méně uvěřitelné a celkově hůře pochopitelné. Těžko jsem hledala sympatie k vyšetřovatelce Kim. Pro mne průměrná detektivka.

nicole1990
08.07.2018 5 z 5

Hodně napínavý případ. Akorát některé kapitoly jsem si musela přečíst víckrát než jsem pochopila.. Třeba jakto bylo s Nicolou a Beth.

Brembelik745
04.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, dokonalé zamotaná. Zpočátku jsem nechapala posledni kapitolu o Beth a Nicol a četla jí pořád dokola, ale o to víc mě překvapil samotný závěr a rozluštění všeho. Kim je velmi sympatická, líbí se mi že kniha má spád a neustále se vyšetřuje bez zbytečných keců kolem. Zaslouženě 5*.

muchomurka
28.06.2018 4 z 5

Napínavý příběh, který jsem přečetla během jednoho dne. Kim a její tým je mi sympatický, i když Kim by prospělo trochu pokory a poslušnosti. Sice jsem už od cca dvou třetin správně tipla, kdo je vrah, ale to napětí nic neubralo. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, jak to bylo s Beth a Nicolou, ale wau, to jsem nečekala. A ten závěr s Lucy mě dostal, za to body nahoru.

iveta3689
28.06.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale takové zapomenutelné a snadno zaměnitelné s jinými knihami.

lenuskav
25.06.2018 5 z 5

Kim nezklamala :)

skyline
22.06.2018 5 z 5

Skvela kniha. Obcas se mi udelalo nevolno i slza ukapla. A konec me tedy dostal, necekany zaver. Tesim se na dalsi dily s Kim.

Schamila
21.06.2018 4 z 5

Zase trochu jiný autor a jiný šálek kávy, ale moc dobré kávy. Příjemné čtení, plno mordů, psycho vyšetřovatelka a pak krásně zamotaný konec a zajímaví vrazi. Bylo fajn tam být se všemi ….

Lenicka90
21.06.2018 5 z 5

Knizka me moc bavila,chci si od autorky koupit vice jejich del. Mela jen pro me minimalni nedostatky jako napriklad Jak je uz i nize napsane,proc to vrah delal,smysl jeho cinu. A nekdy me i udivovali zvlastni zpusoby dedukci detektivky,ale i tak se mi to moc libilo,takze doporucuji ;)

keiko33
20.06.2018 4 z 5

Zaujimavy zaciatok serie. Detektivka mi bola sympaticka, mam rada silne zeny. Aj ten humor mi vyhovoval. Dej plynul pozvolna, az poslednych 100 stran to chytilo grady. Vraha som zacinala tusit v poslednej tretine, no chybal mi tam dovod, preco to robil, toto som akosi nepochopila. Na detektivke je vidno, ze to pisala zena, proste muzi to vedia drsnejsie a to mi trochu chybalo. Nieje to Carter, ale este dam sancu pokracovaniu.

beruska
16.06.2018 5 z 5

Byla to má první kniha od autorky a jsem velmi mile překvapena :) ... Dávám s radostí 5 * :-) :-) ....