Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2953 2953

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Zuzvil
13.11.2018 4 z 5

Moje první kniha od autorky a wow, líbila se mi moc. Nedávám plný počet hvězdiček jen proto, že jsem vraha velmi záhy odhalila :-( Každopádně styl a hlavně závěrečné vyřešení "mini případu", který mě teda ani trošku nenapadl, mě absolutně nadchnul. Líbilo se mi také, že všechno bylo ke konci knihy detailně vysvětleno, to mi v mnoho jiných knihách chybí. Dokonce je mi sympatická hlavní vyšetřovatelka, sice má opět, jako v mnohých knihách, nějaký "škraloup", ale přesto :-) Knihu doporučuji k přečtení.

Storm5007
08.11.2018 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky a musím říct, že jsem udělala dobře. Konečně detektivka ve které je naprosto dokonale popsána práce vyšetřovatelů. Musím říct, že už dlouho jsem takhle dobrou knihu nečetla. Příběh je promyšlený do detailů, nechybí napětí a při čtení vás to neustále nutí vytvářet teorie o tom co se vlastně stalo.
Postavy a jejich charaktery jsou zpracovány velice dobře. Už mám připravený druhý díl, který mě určitě také nezklame. :oD

KaiShun
05.11.2018 5 z 5

Ano, takhle by dle mého názoru měla vypadat kniha, která má na sobě nálepku ESB. Ne nějaký Hadrak nebo Loutkař. Tohle je úplně jiná liga. Takhle nějak bych si představoval práci policie v reálné praxi, kde se i bez důkazů hrabou ve všem, pitvají i maličkosti do sebemenších detailů které mě ve finále dostaly a byl sem mile překvapen. Určitě půjdu a seženu si další knihu serie Kim, která mi docela připomněla Sagu Noren ze serialu Most, analyticky robot postrádající emoce a jdoucí za svým cílem, takovej Harry Bosch v ženském provedení docela :) 5

monte
31.10.2018 5 z 5

Super, napínavé čtení. Knihám této autorky nelze odolat.

TheSarcasm
26.10.2018 4 z 5

Nebyla to špatná detektivka, v tomto případě asi spíš thriller, ale žádná pecka taky ne. Příběh je vystavěn podle klasického, mnohokrát použitého schématu. Že by něčím překvapil nebo šokoval, to jsem ten pocit neměl. Trochu mne zarazilo vykreslení charakteru hlavní postavy. Vyšetřovatelka Kim Stoneová má být poněkud asociální osoba s problémy v mezilidských vztazích (něco jako Saga Noren ze seriálu Most; upřímně, podoba s ní je až zarážející - nevím kdo od koho opisoval). Potom ale to neustálé “hláškování” s kolegy i ostatními mi do jejího charakteru moc nezapadá. Připadalo mi ještě, že je v některých situacích trochu cítit, že autorem je žena, to ale není kritika, jenom postřeh.

Januli
25.10.2018 4 z 5

První knížka od autorky, kterou jsem přečetla a musím říct, že spokojenost. Ze začátku mi sice dělala problém, ale pak šup a četla se jako po másle. Závěr dobrý, dotáhnutý. Těším se na další případy Kim Stoneové :)

Darami87
24.10.2018 4 z 5

Ani jsem nečekala, že mě kniha tolik vtáhne do děje a tak se mi zalíbí. Kniha se pěkně četla, hezky ubíhala, ale i tak nemůžu dát pět hvězd. Nejsem schopná si udělat názor na Kim. Chvílemi mi lezla na nervy a chvílemi jsem s ní velice sympatizovala a chápala ji. Když byl odhalen pachatel (nemyslím vrah dívek), byla jsem dost překvapená. Ale nebylo to takové to šokující cvaknutí, které zažívám například u knih Ch.Cartera, spíš to bylo takové to: "jakože cože?" To finále mi úplně nesedlo, ale jinak super.

lenka7679
20.10.2018 5 z 5

Opět skvělá Kim, já prostě tento žánr miluji. Psané velmi čtivě a přečtené jedním dechem, opět skvělý příběh. Zajímavá dějová linka, o překvapení není nouze a napětí opět funguje. Určitě vřele doporučuji od prvního dílu, je to zkrátka návykové.

k.m.h
09.10.2018 5 z 5

Četla jsem na dovolené, Kim opět nezklamala. Na konci jsem musela číst dlouho do noci, abych konečně věděla, co a jak. Vraha jsem vůbec netušila do poslední chvíle.

pepa4081
05.10.2018 4 z 5

Má první kniha od této autorky.
Po nějaké době další detektivka, která mi sedla. Krátké kapitoly, stručné věty, více, ale ne příliš podezřelých. Kim mi zpočátku nebyla příliš sympatická, to se ale časem změnilo a už se těším na její další případy. Pachatele jsem až do konce neodhalil a motiv byl zajímavý.
Velmi uspokojivé.

sabca
01.10.2018 4 z 5

Tak já jsem tento díl, který byl první ze série četla jako poslední. Nevím jestli to bylo ke škodě, ale knihy které následovali se mi líbili daleko víc. Zase jak už jsem zvyklá pachatele jsem až téměř do konce neodhalila. Doporučuji knihu přečíst a možná, že je lepší začít od prvního dílu.

teramacek
28.09.2018 3 z 5

Rozhodně to není špatná detektivka, neřkuli thriller. Kdo jich už přečetl hodně, začne cca v půlce tušit, kdo by mohl být hlavní padouch... ale i tak mě závěr překvapil. A přiznávám, že i dojal (jsem holt plačka, to už se nezmění :)). Vzala jsem si knížku na dovolenou a nezklamala.

Lucina88
28.09.2018 2 z 5

Těšila jsem se na ni, ale nějak mi nepadla. Detektivka Kim se mi libila, ale dialogy z osobniho žibota mezi detektivama mě spíše rušily a musela jsem se vracet zpětně, což u knihy, ve které mám pokračovat v četbě nesnesu...
V jiných knihách mě připletený osobní život detektivů nevadí, tady mi to bohužel vadilo

romca3001
25.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha a velmi chytlavá ! Za mě palec nahoru za postavu Kim, ta mi velice sedla a do knihy mi sedí.. příběh je super napsaný, nechybí překvapivý závěr knihy, už se těším na další díly :)

Hustoles380
25.09.2018 4 z 5

Dobrá detektivka na volný čas.

Lucek
23.09.2018 5 z 5

Povedené, žádné dlouhé okecávačky, má to švih i vtip a napětí. Bezva!

petr5364
23.09.2018 4 z 5

Nemám moc rád zápletky z podobného prostředí, připadají mi trochu "nabízející se". Nicméně autorka si příliš nepotrpí na zdlouhavé popisy a vykreslování postav, což mi chvíli trvalo vstřebat. O to rychleji ale děj valí dopředu. Kim samotná mi bohužel nepřirostla příliš k srdci (zatím), v kombinaci ostatními postavami ale funguje dobře. První díl mám za 3,5*, zaokrouhleno na 4*.

WowKokinko
21.09.2018 5 z 5

Sice lehčí detektivka, ale velmi zajímavá a čtivě napsaná určitě si mám v plánu přečíst i ostatní ze serie :)

TheMarki
19.09.2018 5 z 5

Kriminalistika Kim ma velmi dobre instinkty. Detektivku doporučuji ctive od začátku do konce. Konec me možná malinko zklamal čekala jsem asi větší vysvětlení. Teď začínám číst od stejně autorky druhý díl Ďábelské hry a zatím se nemůžu odtrhnout. V knížce není nic "nechutneho" může číst kazdy.

TaLu
18.09.2018 4 z 5

Tak opět pro mě nový tým vyšetřovatelů. se kterým jsem se seznámila. Knihu bych zařadila mezi vydařené detektivky.
Hlavní vyšetřovatelka je jak Shrek. Ne zelená, ale jako cibule. Jak čtenář odloupne další vrstvu, zjistí, že přísná, nepříjemná perfekcionalistka v sobě nosí mnohá tajemství a hluboko pohřbené emoce. Snad i proto se s takovým nasazením ujímá neznámých pohřbených těl. Přečtu si ráda i další případ. K plnému hodnocení ale přece jen něco málo chybělo, ani to nedokáži pojmenovat, jen to nějak nezarezonovalo tak, aby to byl plný počet. Mou oblíbenou osobou je kolega vyšetřovatelky, který se jí snaží být přítelem. A že to rozhodně nemá lehké.