Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2967 2967

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

shelma
24.02.2019 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Určitě si přečtu i další díly.

DK197
22.02.2019 4 z 5

Musím uznat, že kniha se mi líbila. A to i přesto, že vnímám několik nedostatků:
1. opravdu je diskutabilní, zda by si takováto policistka skutečně dlouhodobě udržela práci. Asi to je o lidech a o tom, kdo a jak dlouho by to za ni zvládl žehlit.
2. I literatura podléhá trendu. Jeden z těch současných je problémový a protivný vyšetřovatel kriminálních příběhů. A jako každý trend se časem začne zajídat. Chtělo by to něco nového, lidičkové!
3. Nemůžu si pomoct, ale některé náhlé dedukce a uvědomění na mě působily nevěrohodně.

I přesto se mi to ale líbilo. Proč?

1. Krásný čtivý překlad s krátkými kapitolami, které prostě čtenáře pohání vpřed.
2. Plastické postavy. Rozhodně nejde říct, že černobílé. A jejich zajímavé osudy a problémy. Jindy úspěšné, jindy neveselé, ale takový je život. Obzvláště u chovanek ústavu se dá předpokládat, že popis jejich života před tím nebude růžová zahrada.
3. Pojmenuji-li to ještě jinak, líbí se mi autorčina fantazie, způsob jakým propojuje lidské osudy a škála možností životních peripetiích, kterou používá.
4. A závěr mě překvapil. Hned dvakrát... i přesto, že mám výhrady k těm dedukcím a uvědomění.

Recenze na pokračování mě navíc dávají naději, že druhý díl je ještě lepší. Takže ano, výhrady mám - je to tak na 75% -, ale po další knížce určitě sáhnu.

SoniaR
21.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem... Skvěle napsáno!

Kizuizi
20.02.2019 5 z 5

Plný počet hvězdiček! Čtivé, napínavé - prostě super. Stoprocentně si přečtu i další díly.

munka
11.02.2019 4 z 5

K autorke som sa dostala vďaka výzve. Ďalšia drsná vyšetrovateľka. Určite si prečítam aj ďalšie diely...

Orechanda
11.02.2019 5 z 5

Napínavé, překvapující, neočekávané situace. Přečetla jsem to rychle, nešlo se od knihy odtrhnout.

anibeni
10.02.2019 4 z 5

Jen díky čtenářské výzvě jsem objevila tuto knihu a jsem za to ráda. Četlo se mi to dobře, i když jsem si ze začátku musela zvyknout na styl psaní. Vraha jsem tentokrát vůbec neodhadla a o to víc se mi to líbilo. Těším se na další díly..

Lychorinda
10.02.2019 5 z 5

Knížku jsem zhlta za chvíli.. líbí se mi...

Restang
09.02.2019 3 z 5

Pro mě první kniha této autorky. Ze začátku jsem se trošku nemohla začíst, potom to bylo lepší. Závěr malinko překombinovaný a místy se mi kniha zdála zdlouhavá. Takže za 3*. A uvidím jaké budou další její knihy. Mohlo by to být lepší.

Kočičáci
08.02.2019 5 z 5

"Zkoušela křičet, ale jediné, čeho dosáhla, bylo ticho."
Perfektně vystavěný, napínavý příběh, kde se současné vraždy propojují s vraždami z minulosti. Přijít na kloub tomu všemu se snaží detektiv Kim Stoneová. Je ostrá jak žiletka, pěkná tvrďačka, ale taky dobrá šéfka a skvělý detektiv. I zbytek vyšetřovacího týmu vypadá sympaticky. Pojďte s nimi zjistit, kdo brutálně zavraždil dívky z dětského domova a kdo nechce nechat vraždy nepotrestané. Vraha jsem tipovala na několikrát, a stejně se nepodařilo, klobouk dolů! Další díly si určitě nenechám ujít.

trudoš
08.02.2019 3 z 5

Kriminální obdoba doktora House v dámském provedení. Autorka s dobrým záměrem vytváří dostatečně atraktivní hrdinku, ale nehledí přitom na funkčnost postavy v reálném prostředí. Detektiv inspektor Kim Stoneová je tak sice sympaticky tvrdohlavá, zábavná a svérázná, ale že by si s tímhle přístupem udržela práci u policie, tomu jsem nedokázal uvěřit ani na vteřinu.
Zápletka samotná evokuje přímočarý televizní scénář - vražda, vyšetřování, dopadení, odhalení. Příjemné na tom je, že se Angela Marsonsová zbytečně nezakecává, a když už náhodou ano, není to zas až tak mimo čáru, aby člověk trpěl kvůli absenci děje. Navíc se pracuje s tradiční žánrovou osnovou, což znamená, že máme okruh podezřelých, ze kterých postupně ubývá a ubývá, a hrdinka musí dopadnout vraha dřív, než pomřou úplně všichni. Co mě však vytrhávalo z thrillerové pohody, byly tragické osudy v pozadí příběhu. Zase jednou nestačí jeden zničený život na román, je jich třeba alespoň pět, aby bylo uspokojeno čtenářovo morbidní ego.

Termina
05.02.2019 4 z 5

Prostě srdíčková Kim :)

petrzel
04.02.2019 5 z 5

Perfektní detektivka

pipa36
03.02.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala celkem dlouho - o to víc jsem si to užila. Líbilo se mi, že se vše postupně vyvíjelo, logicky navazovalo, pěkně plynulo. Kromě toho je kniha velmi dobře a čtivě napsána. Pachatele jsem si tipla asi v půlce knihy, můj tip vyšel :-).
Ale ta britská byrokracie, která se objevuje snad ve všech anglických detektivkách, které jsem četla - vyšetřovatelé věčně bojují se svými šéfy a médii, jestli je jejich postup v souladu nebo není... Tohle mě na těchto knihách irituje, ale to asi není problém knihy, ale můj. Plný počet hvězd.

hanzmb
01.02.2019 4 z 5

Velmi zajímavé čtení. Děj neobsahuje žádné krkolomné a násilné změny. Vše má svou logiku. Navíc napsané čtivým způsobem. Hlavní drsňák je kupodivu žena. I když vrah 3 dívek byl jasný už od poloviny románu, ta druhá část vražd mě v závěru dostala. Určitě se ke Kim ještě vrátím.

jvetvicka
31.01.2019 3 z 5

Klišé vedle klišé. Od hlavní hrdinky, která se stane z outsidera špičkovou detektivkou (a navíc je tak trochu asociál), přes postiženou holčičku až po "zvrat" kdy se detektivce vybije mobil a samozřejmě vleze na temné opuštěné místo, kde ji nečeká nic příjemného. Vraha jsem neodhalil, ale i to už tu bylo několikrát :) I přes všechny výtky se kniha četla sama a hned jsem sáhl po dvojce ze série s Kim.

Hvězdinka
30.01.2019 4 z 5

Čtivé, spokojenost.

ivana1924
28.01.2019 5 z 5

Jsem spokojená. Čte se skoro sama. Určitě nezůstanu jen u této knihy, ale přečtu si i další od této spisovatelky. Hlavně sérii Kim.

katst
28.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je čtivá, napínavá, má spád, děj je promyšlený, nevleče se, vše do sebe zapadá. Styl autorčina psaní mi vyhovuje.
A také, miluju knižní série, když se mi kniha líbí a jsou mi sympatické hlavní postavy, nerada se s nimi loučím... a tady ještě nemusím :-)
Nechápu, že mi tato série dosud unikala :-)

lusidka7636
27.01.2019 4 z 5

Hodnotím tuto knihu kladně,po celou dobu četby jsem byla napjatá jak to dopadne.A závěr mě trošku překvapil.Jen mi opět vadilo,že hlavní postavou je taková neohrožená wonder woman na rychlé motorce.A náhodou ještě dělá na vraždách...no ať se na mě nikdo nezlobí,ale tohle zaměstnání opravdu není pro ženský ;-) Emancipace do tohoto odětví fakt nee.Za to hvězda dolů.Jinak ok.