Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2967 2967

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

JitkaHambi
04.04.2019 5 z 5

K mému největšímu oblíbenci Chrisi Carterovi nyní přibyla další super úžasná autorka!Kniha mě bavila od samého začátku až do konce, nemohla jsem prostě přestat číst.A vůbec jsem netušila jak to celé nakonec dopadne.Už teď nutně potřebuji číst 2.díl a nemohu se dočkat :-)

LeHor
22.03.2019 5 z 5

Tyhle knihy miluju, nemohla jsem odložit. Čtivé, napínavé, super. Doporučuji

Majdaloupka
19.03.2019 5 z 5

Ano, tohle je příběh dle mého gusta. Některé popisy jsou sice pěkne naturalisticke, ale k příběhu to patří. Mám rada knihy, kdy se nejde odtrhnout a to je i tento případ. Jsem strašně rada za čtenářskou výzvu, bez ni bych asi nenašla tolik skvělých knih jako je Němý křik nebo třeba série Lacey Flint

Vilma232
19.03.2019 4 z 5

Příběh má spád, je srozumitelný, napínavý až do konce. Určitě si přečtu něco dalšího ze série.

Allys
19.03.2019 5 z 5

Super postavený príbeh, dej čitateľa udržuje v napätí od začiatku do konca. Časť záveru síce bola mierne prevídateľná, ale tá druhá časť ma naozaj prekvapila. Od knihy som nevedela odísť, kým som ju neprečítala do konca (ok, keď už som nevidela na písmenká som šla na chvíľu spať, ale hneď po zobudení som sa k nej vrátila :-) )

Miro67
18.03.2019 5 z 5

Detektivní příběh 1. velmi napínavý, 2. šokující krutostí některých lidí (?), 3. smutný z pohledu dětí, které v systému nevyhovující rodiče-dětské domovy-pěstouni vyrůstají bez šance poznat domov,lásku a něhu. Jak ji pak mohou oplácet?

Mája777
17.03.2019 5 z 5

To byla jízda.... Tuto knihu jsem přečetla díky výzvě, nelituji. Myslím, že budeme s Kim kamarádky, i když ona asi nebude chtít. Už se těším na její další příběh.
ČV 2019: kniha s oxymórem v názvu.

markyticka
16.03.2019 4 z 5

Knihu jsem četla strašně dlouho, bavila mne, ale nebylo to něco, od čeho se nedá odtrhnout. Za mne tam bylo až moc popisu Kim, ale třeba už v dalších dílech nebude tolik potřeba její chování objasňovat a obhajovat. Místy jsem se i zasmála, nejlépe, když Kim a Bryant vlezli do kostela "Můžu vám nějak pomoct?" ozval se jakýsi nezhmotnělý hlas. Kim s Bryantem na sebe pohlédli. "Ježíš," šeptl Bryant. "Ne tak docela, můžu vám nějak pomoct v Jeho nepřítomnosti?"

Pauline23
16.03.2019 4 z 5

Na tuto autorku se též chystám již nějaký čas a už má 6 dílů a já zakoupila zatím 3. Jsem na tom stejně jako Peace s příspěvkem níž. Kniha je čtivá a líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností. Určitě dám Kim šanci. A vrah co začne zvířátky mě byl hodně proti srsti protože začne chtít víc...co bylo dříve vejce nebo slepice? Asi tak začal, úvahou a city a emoce nulové. Těším se na další díl.

ThePeace135
10.03.2019 5 z 5

Na Angelu Marsonsovou a její Kim Stoneovou jsem si brousila zuby již delší dobu. Než jsem se k ní ale dostala, stihla napsat rovnou šest dílů! No tak jsem to riskla, pořídila jsem si všech šest dílů naráz, vrhla se na to a.... a jsem naprosto nadšená!! Originální zápletka zakořeněná v minulosti, sympatická hlavní hrdinka s tajemnou minulostí, kterou nám postupně odkrývá, navíc se sympatickou většinou týmu, akce, napětí, to vše odehrávající se v Anglii! Co víc si člověk může přát? ... Zasloužených 5* už se těším na další případ :)

Betty96
10.03.2019 5 z 5

Na tuhle jsem se moc těšila a byla jsem překvapena. Děj je napínavý od začátku do konce. Hlavní hrdinka Kim působila záhadně, někomu může připadat spíše chladně, ale vše souviselo s jejím dětstvím. Konec struhující a překvapí.

Eicherik
09.03.2019 5 z 5

Problémová hlavní vyšetřovatelka. Anglické prostředí. Zločin s kořeny v minulosti. To je to, co mě baví a už se těším na další případy.

orinka3
09.03.2019 1 z 5

Když je v detektivce víc stránek věnovaných Kim než případu samotnému, stává se pro mě detektivka nezajímavou. A když navíc přičtu rádoby sarkastické dialogy vyšetřovatelů, které tam slouží jen jako vycpávka, otřesnou povahu Kim, jednající spíš jako chlap, pak jsem bohužel nucena knížku sklapnout a nečekat na další vývoj. Se slzou v oku vzpomínám na slušňáka Hercule Poirota, Slečnu Marplovou - nebo i Wallandera z těch nových....Bohužel, vůbec nic mě tam nezaujalo, zato čím dál tím víc iritovalo.

Apanka
06.03.2019 3 z 5

Knižka je čtivá, dobře napsaná a ráda bych si přečetla i ostatní díly. Nicméně je to pořád odkola, hlavní hrdina nebo detektiv (rikejte si tomu jak chcete) je divnej. Buď je alkoholik, feťák nebo ma v hlavě kufříky se špatnýma vzpomínkama, který rozhodně ven pouštět bude. Ale frčí to, zabírá to a lidi to maj rádi. Nejvíc se mi v knížce líbily myšlenky toho vraha/psychopata, pro mě čím víc morbidní a převrácený a šokující, tím líp. Takže tři hvězdy stačí si myslim.

jittik
05.03.2019 4 z 5

Moje první od autorky, děj byl dobrý, jen se mi moc nelíbil přístup Kim.
Ale i tak dám šanci dalšímu dílu

uhnavka
03.03.2019 3 z 5

Nějak se mi tomu nechtělo věřit.

lulluuu
03.03.2019 5 z 5

napínavé, bomba...

ditta3718
26.02.2019

Tesim se na dalsi...

moudivlacek
24.02.2019 5 z 5

První setkání s autorkou a opravdu musím říci, že mě kniha zaujala hned od prvních řádků. Motiv je opět starý pomalu jak lidstvo samo - jeden člověk si myslí, že může vše, ponižovat, ubližovat i brát život, aniž by mu něco hrozilo.
Ústřední dvojice Kim a její podřízený Bryant je prostě skvělá, skvěle se doplňují pracovně i povahově. Líbí se mi, že z nich spisovatelka udělala "pouhé" kamarády.
Bohužel se takové hrůzy dějí, i když doufám, že jich ubývá.
Těším se na další díl.

ivoiro
24.02.2019 4 z 5

Kniha byla celkem zajímavá. Jsem zvědavý na další díly.