Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2955 2955

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Nazli
20.01.2019 3 z 5

Na úvod série dobré. Seznámení se sympatickou Kim mě oslovilo, ale přesto.. něco mi tam chybělo, abych mohla ohodnotit slovem "Ohromující".

L.Helena
18.01.2019 4 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně kvůli Výzvě, ale jsem ráda, že to je první kniha ze série, a tak mě čeká ještě spousta napínavých chvil s dalšími případy i osobními osudy Kim Stoneové. Hned si jdu půjčit další díly!

edith79
16.01.2019 5 z 5

Čeká mě další maraton. Po sérii od Roberta Bryndzy jsem se pustila do Angely Marsons a první kniha mě úplně uchvátila. Bylo to děsivé, napínavé, ale i dojemné. Postava detektiva Kim Stone rozhodně není nesympatická a její životní příběh je opravdu bolestný. A závěrečné rozuzlení? Paráda. Další knihy autorky na mě čekají v mojí knihovně. A to je dobře.

Miruš
16.01.2019 5 z 5

Jsem ráda, že mě čtenářská výzva k této knize přivedla ;-)

Lana33
14.01.2019 4 z 5

Kniha měla sice pozvolný rozjezd, ale pak už to stálo za to. Postava hlavní hrdinky mi nebyla nejdříve moc sympatická, ale tím koncem mě dostala na svou stranu.
Hodnotím jako jednu z těch lepších detektivek a určitě se k jejím knihám ještě vrátím. Nešlo si nezamilovat Bryanta :)

Peetullka
13.01.2019 4 z 5

Celkem příjemná detektivka, Kim jako hlavní hrdinka mi moc nesedla, ale čte se dobře a vrah i konec byl docela překvapení.

klara8886
12.01.2019 5 z 5

Naprosto překvapivý konec. Děj neměl chybu. Po dlouhé době opět pěkné čtení. Určitě půjdu do dalších. :)

dlabikk
11.01.2019 4 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knize. Moc mě bavila, byla napínavá, do konce jsem vlastně nevěděla vraha. Trochu problém jsem měla s Kim, nějak mi nesedla, ale určitě si přečtu další díl.

Awča
09.01.2019 4 z 5

Autorku jsem neznala, ke knize jsem se dostala díky tipům ze čtenářské výzvy. Knížka mě bavila, byla napínavá a čtivá. Hlavní hrdinka je možná trošku divná, ale svým způsobem sympatická. Ideální detektivka na 2 dlouhé zimní večery.

Eeli
02.01.2019 3 z 5

Příběhu nelze upřít jistou poutavost a překvapivost na straně jedné, na straně druhé lze shledat určitou nereálnost a navíc nevěrohodnost postav. Kniha se četla dobře, ale nic na ní nepůsobilo přesvědčivě. Za mě spíše průměr.

LisaEla
01.01.2019 4 z 5

Byla to moje prvotina od AM. Knížka se mi líbila, byla čtivá, vraha jsem neodhadla a konec byl docela překvapením. Zpočátku mi vadily velmi krátké kapitoly a pouze narážky na události v životě Kim, postupně se knížka zlepšovala. Nicméně musím říct, že po grafické stránce se mi kniha nelíbila - docela velký formát na detektivku, velké písmo i řádkování. :-(

the_res13
31.12.2018 5 z 5

Velice zajímavé dílo plné stupňujícího se napětí, které vás na konci převálcuje úžasným rozuzlením. Doporučuji ovšem ani poté nepolevovat a příběh s plnou pozorností dočíst do úplného konce. Ten mi vzal dech.

DericCaster
31.12.2018 4 z 5

Celkem pěkná detektivka. Nicméně i mně přišla chvilkama trochu utahaná, ale přesto mě bavila. Určitě se podívám po dalších dílech.

reňa30
30.12.2018 3 z 5

první kniha ze série...čekám, co přinesou další, zatím tak nějak tápu.
kniha se nečetla špatně,ale čekala jsem něco víc.Můj pocit - táhlý děj,tak trochu utahané.

andulicka
29.12.2018 4 z 5

Miluju sérii s Kim Stoneovou..

rodak
27.12.2018 4 z 5

Slušně šlapající detektivní thriller.Pokrevní pouta se mi líbila více.Uvidím co další příběhy ze série.

BeautifulN
18.12.2018 4 z 5

První kniha ze série o Kim Stoneové a hned od začátku mě chytla. Zajímavá zápletka, u které jsem skoro do konce nevěděla, kdo to udělal. Kim je skvěle zpracovaná hlavní postava s nelehkou minulostí a se svým parťákem se skvěle doplňují. Určitě doporučuji s touto sérií začít.

Lykke
12.12.2018 4 z 5

Napínavá a zajímavá kniha. Druhou půlku knihy jsem četla na jeden zátah a bylo mi jedno, jestli to dočtu až za svítání. Prostě jsem musela dozvědět, jak to celé dopadne. Smutné, děsivé. To o Nicole a Beth jsem začala tušit také velmi brzy. Kim je jistě svérázná vyšetřovatelka, aby ne, vzhledem k tomu, co sama ve své minulosti zažila a asi každý dobrý hlavní vyšetřovatel musí být tvrdohlavý bulldog porušující pravidla. Ale jako typ á la Saga Norén bych ji neviděla. V každém případě hodlám strávit příjemné chvíle se zbytkem celé série.

MonikaK
28.11.2018 4 z 5

První díl mě tolik nenadchl, protože jsem vraha v podstatě odhalila velmi brzy, stejně tak jako další tajemství. Přiznám se, že posledních pár stran mě příjemně překvapilo. i když nejsem jistá, zda by bylo v silách dané osoby provést, co provedla. Každopadně to, co mě na této knize dostalo, byl samotný tým a zajímavá postava hlavní vyšetřovatelky. Určitě sáhnu po dalším dílu.

TeaPeter
22.11.2018 4 z 5

Zajímavý námět. Sice jsem už někde v polovině věděl, kdo má na svědomí nové vraždy, ale přesto mě zaskočil modus operandi. Alespoň nějaké překvapení. Hvězdičku dolu dávám za to, že šéfka vyšetřovacího týmu se chová jako puberťačka na vrcholu bouře hormonů a nerespektuje základní pravidla policejní práce. Třeba se ale v dalších dílech posune do uvěřitelné roviny.