Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2948 2948

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

twiggynka
17.04.2018 5 z 5

Na Angelu Marsonsovou se chystám už dlouho, ale pořád jsem dávala přednost jiným knihám. Právě mám za sebou první případ Kim Stoneové a musím říct, že lituji toho, že jsem se k tomu nedostala už dříve. Kniha je čtivá, má spád a musím přiznat že mi i slza ukápla, když Kim popisuje svůj životní příběh! :-( Už se moc těším, že ještě dnes začnu číst Ďábelské hry. Tedy jakmile strávím tenhle příběh! :-D Určitě doporučuji!!!

Elea
16.04.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a skoro omylem, detektivky normálně nečtu. Kniha se mi ale líbila, hezky se četla a Kim mi byla sympatická.

Trustty
14.04.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Nic náročného, příběh je čtivy. Trošku mi vadil občasný překlad "Von řek, že...." apod. Určitě si přečtu i další díly z této serie. Kniha stojí za přečtení.

petunkav
09.04.2018 5 z 5

Na knihu jsem nenarazila náhodou, byla mi doporučená. A určitě právem.
Moc pěkná, svižná, místy i humorná detektivka. Pěkný styl psaní, jsem spokojená.
Hned zkusím, jestli i pokračování bude stát za to.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

První případ s Kim Stoneovou se mi opravdu moc líbil. Kim mi svou povahou velice připomínala vyšetřovatelku Eriku z knih od Roberta Bryndzy. Musím říct ,že kniha se četla sama .Styl jakým autorka píše se mi velice líbí a hlavně co se týká děje no prostě paráda. Určitě se brzy vrhnu na další díl z tého série a hlavně všem doporučuji .

gordon13
05.04.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, již díky zdejším komentářům, které jsou v podstatě všechny nadšené, jsem si myslela, že to bude stát za to...a stojí. Naprosto bezchybná, špičkově napsaná, jemně vtipná, velice emotivní krimi..Dokonalost!

Zajda206
30.03.2018

Skvělá kniha , doporučuji.

Blaufik
27.03.2018 5 z 5

Spousta zvratů, které zde jsou vás doslova donutí zhltnout celou knihu jako malinu. Rozhodně nemusíte mít obavy, že byste se nudili, protože na nudu opravdu není čas. Nejen, že policejní tým hledá vraha, který se poprvé předvedl u vraždy ředitelky chlapecké školy. Celý tým musí vypátrat člověka, který stojí za vraždami z minulosti, což se jeví jako nelehký úkol.

aneta.giraffe
26.03.2018 4 z 5

Pribeh zajimavy a ctivy. Kim mi ale neskutecne lezla na nervy a to neustale “zvedani oci k nebi”... Radeji bez dalsiho komentare. ;-)

esfinge
22.03.2018 5 z 5

Precteno jednim dechem. J

allebra
18.03.2018 5 z 5

Bylo to mé první setkání s autorkou a určitě nezůstane poslední. Detektivek už mám přečteno poměrně dost, ale kniha Němý křik, kterou navíc okořenil i jemný humor, byla velmi příjemným překvapením. Za mě naprostá spokojenost, těším se na další případy sympatické Kim a jejího neméně sympatického vyšetřovacího týmu. Kdo má rád dobré detektivky, určitě nebude zklamaný!

pavčape
17.03.2018 3 z 5

Tak nevím... Komentáře předpovídají vynikající čtivý thriller, proto jsem byla plná očekávání. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila a příběh nezaujal, ale čekala jsem větší bombu! Občas se mi myšlenky toulaly jinde, ale krátké kapitoly se četly dobře. Ve srovnání s Ch. Carterem - ten nemá konkurenci. Nicméně jistě si přečtu všechny díly a dám Kim šanci, ale už k nim budu přistupovat s větší obezřetností a menším očekáváním ! :-)

katka9574
15.03.2018 5 z 5

Spokojenost veliká. Krom toho, že mě čtení neskutečně bavilo, jsem si geniálně procvičila i obličejovou gymnastiku. Protože tolik pohledů k nebi a koulení očima, co jsem během těch dvou dnů četby zvládla spolu s hrdiny, vydalo minimálně za lifting :-)))

klokan.1905
14.03.2018 5 z 5

Němý křik...
Byla to první knížka od Angely Marsons, která se mi dostala do rukou... A zcela jistě mohu napsat, že ne poslední... ;-) Knížka byla neuvěřitelně čtivá, nejen díky krátkým kapitolám... ;-)
Případy Kim Stoneové určitě nebudou chybět v mé, stále se zvětšující, bohužel ne nafukovací, knihovně... :-) A autorka Angela Marsons již putuje do balíku mých oblíbených autorů... ;-)
K samotné knize... Detektiv inspektor Kim Stoneová pátrá po vrahovi ředitelky místní chlapecké školy... Vzápětí následuje objev několika lidských ostatků u bývalého dětského domova... Vražd postupně přibývá...
Neváhejte a čtěte... Tahle knížka stojí za to... ;-)

wlado
13.03.2018 3 z 5

V podstate klasická kriminálka. Nájdu sa kostry a začne vyšetrovanie... Záver je dobrý, skutočný triler. Celkove ma kniha neoslovila - prečítané a dosť.

Princezna_V
11.03.2018 5 z 5

Konečně pořádná detektivka!
Kim je sice dost pofidérní, ale příběhu to na ničem neubírá.

Lenka40
08.03.2018 5 z 5

lucie7876
06.03.2018 2 z 5

Nevím jak začít... četla jsem dvě knihy s případy Kim Stoneové, které jsem dočetla silou vůle.

1 - Co se týče "hrdinky" tak jsem marně hledala něco s tím bych se s ní ztotožnila nebo dokonce sympatizovala.

2- Co se týče psaného děje : všude moc řečí, všechno se muselo rozebrat a když jsem po 10té četla větu "tak jo pojďme si teď všechno shrnout, co máme" tak jsem myslela, že si vypíchnu oči. V ději se člověk ztrácel, protože se vedly zbytečné dialogy.

3- "Hrdinka" je neempatická, namyšlená, sobecká, ironická, neschopná nějakých citů - avšak při konfrontaci s reportérkou je schopná kvůli úniku informací najednou reakci, které znamenají city.

Osobně nechápu tak velké hodnocení, protože příběh je napsán naprosto amatérsky. Možná je to můj problém, protože jsem zvyklá na knihy od Lars Kepler, které jsou propracované a člověk v nic nenajde zbytečné řečí ani nesmysly, které si protiřečí. Nebo knihy Joa Nesba. Ale proti gustu...

Kskaja
05.03.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knížky začíst, ale i tak knížku hodnotím velice kladně. Dobře propracovaný příběh.

Zrzavá_Tereza
04.03.2018 4 z 5

Jednoduché, svižné čtení s krátkými kapitolami ideálními na cestu do práce a k obědu.
Asi sáhnu i po dalších dílech :) Velkým plusem je pro mě prostředí Anglie, to já ráda!