Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2930 756

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

oluskace
21.09.2017 3 z 5

Nemohla jsem se na začátku začíst. Krátké kapitoly se mi líbily, děj také. Jen mi neseděla Kim. Být její kolegyní už bych ji dávno někam poslala a pochybuji, že by si nadřízení nechali doopravdy tolik líbit.. ale zkusím přečíst další díl

pet_pet
21.09.2017 4 z 5

Celkem čtivá kniha, konec trochu komplikovaný.

Karelvovsik
20.09.2017 4 z 5

Celkem slušná detektivka, jenom ta Kim Stoneová mi moc nesedla a pochybuji , že by s ní ve skutečném životě měli její nadřízení takovou trpělivost. Jak hlavní postava, tak kniha samotná mi hodně připomínala "Dívku v ledu" od Roberta Bryndzy. Jinak kniha určitě stojí za přečtení. Hodnotím jako lepší průměr , za tři a půl hvězdy.

mišák1262
19.09.2017 2 z 5

Krátké kapitoly super.....ale Kim mi nesedí je přimo strašná, být tim jejím kolegou tak jí dávno pošlu víte kam......... konec předvídatelný......

Lucibuska
18.09.2017 3 z 5

Líbily se mi krátké kapitoly. Ale Kim mi byla nesympaticka. Konec predvidatelny, víceméně. Tesila jsem se, ze to bude dobré a ze budu mít zase co číst, když jsou i další díly. Ale po dalším díle nejspíš nesáhnu. Průměrné.

KydlochMoris
18.09.2017 5 z 5

Výborná detektivka, propracovaná, super závěr a detektiv inspektor Kim Stoneovou jsem si oblíbila. Těším se na další díly!

IvusP
18.09.2017 3 z 5

Námět knížky - děj vůbec nebyl špatný, příběh dobře odsýpal. Každopádně mám dost zásadní problém s Kim. Ta mi teda opravdu hodně nesedla a zkazila dojem z celé knihy. Proč z ženy na pozici detektiva hned udělat necitlivého, neohrabaného a hrubého babochlapa???

Jitty82
15.09.2017 5 z 5

Ani s jednou knihou od A.M. nešlápnete vedle. Oblíbila jsem si postavu Kim. Mám ráda autorčin styl psaní i krátké kapitoly. Knihy jsou napínavé a nelze se od nich odtrhnout. Za mě jednoznačně vede Tichá modlitba.
Už se nemohu dočkat až vyjde další kniha.

Maus
15.09.2017 5 z 5

Krásný a napínavý příběh. Velice dobře se to četlo. Už se těším na další díl.

MonicaMonique
12.09.2017 3 z 5

Nejdřív kladná stránka knihy: Děj nebyl zbytečně natahován, byly tam i nějaké ty zvraty a akce. A záporná stránka: Povaha Kim a stále opakující se věty. Za mě průměrná detektivka

amyssonner
11.09.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, která vás pohltí. Budete číst bez zastavení až do poslední stránky.
Až s touhle knihou skončíte, jediné co budete chtít, je přečíst si další díl..

Kerberos
07.09.2017 5 z 5

Hodně vydařená detektivka,doufám,že se rozjíždí dobrá série.

Haen
03.09.2017 5 z 5

Povedená detektivka, která ani chvíli nenudí. Rychlé tempo a krátké kapitoly nutí číst dál a dál, až máte přečteno, ani nevíte jak. Už se těším na další knihu Angely Marsons, na Kim, její tým a další případ.

vlčice68
03.09.2017 5 z 5

Jsou knihy, které uchopíš, odložíš a ve volné chvíli po nich opět sáhneš. Jsou také knihy, které uchopíš a odložíš až u poslední stránky, posledního řádku. A tuhle knihu k nim rozhodně řadím.

aja0661
27.08.2017 5 z 5

Jsou knizky, ktere prectete aniz by vas tak uplne zaujaly, jo jsou pekne, ale neco tomu chybi, proste jste je koupili, ale dej nic moc... Pak jsou knizky, ktere prectete temer naraz, knizky od kterych se nemuzete odtrhnout. A tahle rozhodne patri do druhe skupiny. Angela Marsons se zaradila jako dalsi mezi me oblibene autory. Tohle je ma prvni kniha a uz se tesim na ty dalsi dve, ktere doma cekaji na precteni.

Denisa.knizky
22.08.2017 5 z 5

Velmi vydarena prvotina, sice se v druhe polovine vrah dal jiz tusit ale autorka si nechala prostor pro konecny zrat. Urcite sahnu po dalsich detektivkach z teto serie.

MonikaHos
17.08.2017 5 z 5

Skvělá! Výborné a promyšlené rozuzlení. Těším se na další díly s drsňačkou Kim.

petrarka72
12.08.2017 4 z 5

Zručně napsané, detaily dostatečně drastické, proto zapamatovatelné, a nemilosrdná ministudie socio- a psychopata(ů).

misaC
11.08.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Přispívají k tomu krátké kapitoly a překvapivé rozuzlení. Někteří ji srovnávají s Dívkou v ledu, ale pro mě je Kim sympatičtější. Už se těším na Tichou modlitbu.

ArwenAragorn
09.08.2017 5 z 5

Věřím tomu, že knížka se stala bestsellerem. Myslím, že má všechno, co ji k tomu předurčuje. Čtivost, spád, napětí, atraktivní téma, luxusní závěr. Kim mně nevadila, jako některým čtenářům, přesto si neodpustím: Skutečně musí být téměř v každé kapitole "....Kim zvedla oči k nebi..."?
Určitě si ráda přečtu i další knihy od autorky.