Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2948 2948

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Pejsek007
14.05.2017 5 z 5

Němý křik se mi opravdu líbil. Sice jsem se opět musel setkat s rozevlátou osobností policejní inspektorky Kim s trýznivými traumaty z dětství, naštěstí bez závislosti na alkoholu, ale práce jejího celého týmu mi přišla celkem sympatická a uvěřitelná. Co mne však poměrně šokovalo, byl totálně syrový a velice podrobný popis vražd mladých dívek přímo ústy jejich pachatele. Jsem zvyklý na leccos, ale tohle vskutku zapůsobilo. Druhá "sesterská" zápletka mi sice přišla trochu přitažená za vlasy, ale jo, celkově to byl hodně dobrý start nové detektivní série.

vyvodka
10.05.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Dobře se četla, děj rychle odsýpal, bylo to napínavé a rozuzlení (pachatel) pro mě překvapivé. Hlavní postava vyšetřovatelka Kim mi byla sympatická. Možná právě pro svou "nesympatičností" a chladností. Oceňuji, že se autorka nepokoušela děj zbytečně natahovat, jak bývá v dnešní době u tzv. bestsellerů zvykem. Prostě 330 stránek napínavé detektivky. Doporučuji k přečtení.

JIVaJaH
28.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Děj poutavý od prvních stránek. Jen jsem marně hledala, kde by si čtenář tzv.odfrknul a nalokal se aspoň mizivého množství krásna.

ivulka15
24.04.2017 3 z 5

Bylo to docela čtivé i zápletka byla zajímavá.Ale vážně mi připadá trošku ujeté,že detektiv vyšetřující zločin si prostě zapomíná nabít mobil a ten se jí vybije zrovna ve chvíli kdy se má dozvědět zcela zásadní informaci.A takových věcí by se tam našlo víc.

krtek6
21.04.2017 5 z 5

Od této autorky pro mne prvá kniha. Četla se velmi dobře.Líbila se mi i postava Kim, i když byla někdy trochu protivná, drsná, myslím si , že k tomuto typu knihy plně sedla.Rozuzlení na konci bylo zajímavé, i když jsem trochu něco podobného očekávala.Právě mám rozečtenou další knihu autorky Ďábelské hry.

Nika_holo
20.04.2017 4 z 5

Knížku jsem musela rozečíst několikrát za sebou, až v první třetině mne kniha pohltila. Slečna Kim je specifická osoba, chvíli mi trvalo, než jsem ji přišla na chuť. Konec byl velmi zajímavý, chvíli mi trvalo, než jsem pobrala, co se vlastně stalo.

KnihomolkaSuzan
13.04.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila a to ačkoli ki byla Kim Stoenová trošičku nesympatická tak se mi to velmi líbilo. Moc se těším až se začtu do druhého dílu.

martulkat
12.04.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, čtivá, doporučuji.

Aires
24.03.2017 3 z 5

Kniha s akční zajímavou zápletkou, která slibuje velký čtecí zážitek. Akce v ní bylo dostatečně, příběh měl svižné tempo, ale ten velký zážitek se přesto nekonal. Nějak mi nesedl styl psaní, nepřehledné dialogy, ve kterých ztrácíte přehled, kdo s kým mluví a povaha detektivky, motorkářky a ranařky Kim Stoneové, která zpočátku nepůsobí právě sympaticky :)
Není to špatná kniha, ale četla jsem i lepší krimi :)

Selinute
19.03.2017 5 z 5

Četla se sama a rychle. Mě zaujala natolik, že jsem si okamžitě v naší knihovně zarezervovala další případ s inspektorkou Kim - Ďábelské hry.
Jo, a jinak byla knížka super - neváhejte !

jendoslav
05.03.2017 4 z 5

Přímočará anglická detektivka, odsýpá v solidním tempu, nechybí napětí a závěr je příjemně překvapivý. V čele policejního týmu v této sérii stojí asociální vyšetřovatelka Kim Stone sršící sarkastickými poznámkami a vypadá to na zajímavou postavu... S rezervou pro další díly za 4*, v rámci žánru příjemné osvěžení.

lenka011
03.03.2017 5 z 5

Přečteno za jediný den.Nešlo jinak.Napínavá od samého začátku do konce,Nešlo skončit.Skvélá kniha,Objednávám další Kim a nemůžu se dočkat.

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova během pár dní - děj byl nabitý od začátku do konce. Už se těším až si přečtu další knihu s Kim Stoneovou.

ewisek22
22.02.2017 5 z 5

Přečteno za pouhé tři dny a to znamená pro mě jen jedno jediné - ta kniha je PECKA:) Zajímavé od začátku až do konce. Mám celkem dost načteného J. Deavera a ten konec mi ho trochu připomínal. Prostě překvápko kam se podíváš:) A ta vyšetřovatelka Kim? Už to chtělo nějakou drzou ženskou vyšetřovatelku, aby to trochu vyvážilo drsného a skvělého Harryho Hola:) Rozhodně autorku hážu mezi své oblíbené a už se těším na další knihu, která už podle úryvku, který jsem četla, bude další pecka:) Dávám samozřejmě plný počet hvězdiček.

Ajrad1981
21.02.2017 4 z 5

Detektivek vychází tolik, že jsem neměla žádná velká očekávání, ani do mě nebušila reklama, jak je to THE BEST (no, možná se mi jen dařilo se takové reklamě vyhýbat). O to příjemněji jsem byla překvapená.
Líbila se mi Kim, připomíná mi moji oblíbenou policistku z jiné knižní série, hlavně tím, jak se vzepřela osudu. Přestože vyrůstala v prostředích, která s dělají ze svých obyvatel spíše zločince, v prostředích bez lásky a zájmu, dokázala si vydupat svoji cestu a stát se tím, kým je.
Samotná kniha je psána poněkud úsporně, co se týče omáčky okolo. Když nepočítám Kim, není tam moc zmínek o soukromých životech nebo minulosti ostatních policistů. I Kiminy vzpomínky na její pobyt v domově byly jaksi odfláknuté, čekala bych, že i přes její snahu je v sobě uzavřít vyplavou při vyšetřování zrovna tohoto případu na povrch poněkud intenzivněji.
A samozřejmě nechybí situace, kdy jde o život, nicméně je okamžitě jasné, kdy k téhle situaci dojde. Zrada techniky je hodně nápadná a nezdá se mi moc originální.
Němý křik sice nehodnotím jako úplně top, ale rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem v téhle kategorii četla, a dalšímu dílu se rozhodně vyhýbat nebudu. Spíš mu půjdu kousek naproti :-D

sachista
20.02.2017 5 z 5

Němý křik jsem si koupil na letní dovolenou u more, tam jsem se k němu nedostal, a pak jsem jej založil do knihovny a zapomněl. Naštěstí jsem knihu nedávno objevil a rozpomněl se na nadšení, s níž jsem ji chtěl číst a pustil se napínavého vyšetřování spojeného s událostmi sahajícími do minulosti, což mi vždy konvenuje. Kim Stone je velmi drsná a jízlivá, jako postava je velmi dobře vykreslená a domnívám se, že je poměrně originální, nevybavuji si žádnou obdobu v literárním detektivním světě. Vysoce hodnotím chytře vystavěnou zápletku a především rozuzlení, kdy všechny části skládačky do sebe perfektně zapadnou. Nechal jsem se autorkou nachytat a za vraha tipoval nevinného - za to jsem rád, protože, kdybych uhodnul, byl bych zklamaný. Vysloveně se těším na další díl.

Calibra
19.02.2017 5 z 5

Úzasna detektivka s nečekaným závěrem a trochu morbidnim popisem vražd. Určitě stojí za precteni

Šánka
18.02.2017 5 z 5

Další výborná detektivka, kterou jsem profičela v docela rekordním čase.
Dobře vymyšlený a nakombinovaný příběh a ten závěr....paráda !!! Ještě po dočtení jsem si tu skládačku dávala dohromady :-). Kim a její parta se mně také moc líbili, ten lehký, kousavý humor a slovní šťouchance příjemně odlehčily atmosféru, aniž by to ubralo na napětí.
Fandům detektivek můžu jen doporučit a já jdu na další díl :-).

kacirek55
12.02.2017 4 z 5

Ač jsem knihu přečetla velmi rychle, nemohu o ní říct, že by byla nějakým velkým literárním počinem. Jedná se o velmi dobře podanou zápletku, avšak prostředí dětského domova samo o sobě je děsivé. Ohledně rozzuzlení, mohu mluvit jenom za sebe, typovala jsem jiného pachatele a bylo pro mě překvapením, že to byl někdo jiný. Ovšem nakonec postava pachatele ve mě vzbudila tak trochu skepsi. Konec knihy beru jako trochu výtřel do tmy. Vše se v dobré obrátí....?
Podle mého je kniha psána pro davy, aby byla bestsellerem.

zeja
10.02.2017 5 z 5

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem ji skoro do rána. Strhující příběh, který vás nenechá vydechnout. :-)