Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1073 253

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

Azmodan
03.01.2021 5 z 5

Pěkná kniha. Řekl bych jedna ze tří nejlepších z celé série. Začíná velice mrazivě. Zasahuje Kim přímo do srdce a krutě leptá její nervová zakončení. Čtenáře udržuje v napěti. Je trošku jako balíček chipsů. Chcete si vzít jeden, a ještě jeden a už vážně poslední a najedou hrábnete do pytlíku a žádný tam není. A přesně taková je kniha. Ještě jedna strana, ještě jedna kapitola, tak teď už vážně poslední a najednou je konec :o) Kapitoly jsou navíc ukančovány způsobem, který vás skutečně nutí "vzít si ještě jednu chipsu".
Knihu doporučuji i když bych ji nepatrně vytkl, že s tou mrazivou a surovou atmosférou autorka nedokáže pracovat tak mistrovky, jako například Nesbo v knihách Sněhulák a Nůž. Pokud pro vás podmínkou silného zážitu není usedový pláč na konci knihy není tato výtka na škodu. Kniha se čte výborně!

hs777
03.01.2021 5 z 5

Nemohla jsem si vybrat lépe pro začátek roku než další případ Kim Stone. Je neuvěřitelné, že je to desátý díl a hodně vysoko nastavená laťka pořád nespadla. Marně bych hledala další superlativy k této sérii, takže je nehledám a moc se těším na další díl.

Forest66
02.01.2021 5 z 5

Jako vždy výborná kniha :) Za sebe bych ale potřeboval menší opáčko, vzhledem k retrospektivě.

evonra
02.01.2021 5 z 5

Perfektní, jako vždy.

studentice
02.01.2021 4 z 5

Marsons opět nezklamala. Knížka mě bavila a užila jsem si každou stránku. Jen mě mrzelo, že zde bylo hodně odkazů na předchozí knihy a já si je už přesně nepamatovala-trochu jsem se proto někdy ztrácela.

mirka2558
01.01.2021 5 z 5

Angela Marsons opäť nesklamala. Prečítané na jeden nádych. Určite odporúčam . V tejto časti sme sa dozvedeli asi najviac z Kiminej minulosti

tulip131
01.01.2021 4 z 5

Akční, rychlé, čtivé. Pobavilo mě i jak si předávají kytku, vtipné. Kim a její minulost. Šéf, který Kim sice suspendoval, ale vymyslel, jak ji nechat v obraze.

Šánka
01.01.2021 5 z 5

U některých detektivek je 400 stran zbytečně mnoho, u těch od Angely Marsons bych klidně brala i více a dávám, jak jinak, opět za 5*.
Kim v tomto dílu dostává plnou dávku, a to hned od prvních stránek. Někdo ji chce úplně psychicky rozložit a připomíná jí ty nejtěžší okamžiky z její minulosti, jenže její parťáci ji v tom samotnou nenechají. A tentokrát zabodoval se ,,svýma" blechama i jejich šéf Woody, to jsem se opravdu zasmála.
Říká se.... jak na Nový rok, tak po celý rok, nemohla jsem si vybrat lépe!

Katulinka69
31.12.2020 5 z 5

No opět nálož, jak jinak

iLuciferie
31.12.2020 4 z 5

Ano, i desátá knížka je pořád stejně napínavá a zábavná.
Jen pozor - zde se autorka vrací prakticky ke všem předchozím dílům, takže by touto knihou opravdu neměl "nováček" začínat.

Kekik
30.12.2020 5 z 5

Nejoblíbenější série.
Desátý díl a opět mám jen slova chvály.
Je to vůbec možné držet laťku tak vysoko?

V této knize se dozvíme více z minulosti Kim. Autorka ji vážně nešetřila.
Oživení týmu jsem uvítala a dějová linka s tím spojená, mě překvapila. Tedy přesněji její vyústění. Bravo.
Těším se na další díl. Už teď se mi po postavách a skvělého autorčina humoru stýská.
Doporučuji ke čtení celou sérii.

Ridley
30.12.2020 5 z 5

Jako vzdy vynikající.

Anna27
29.12.2020 5 z 5

Miluji na této sérii, že Angela nám neustále v každém díle připomíná postavy z minulosti, kteří Kim i nadále ovlivňují život. Navíc dokáže popsat všechny pocity postav tak dokonale, že to ve mě vyvolává pocit, že Kim i její tým jsou skuteční lidé. Jako kdybych ty lidi znala velmi dobře a věděla všechna jejich tajemství. Dokonale zakomponovala minulé události do tohohle dílu. Ještě se mi líbilo, že Alison bokem vedla vlastní případ a my tak dostaly 2 příběhy. Za mě jedna z nejoblíbenějších sérií a už se těším na další knihu.

Theresa.2679
28.12.2020 5 z 5

Maximální spokojenost, miluju tuhle sérii a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Kniha opět nezklamala - četla se skvěle, příběh byl super a nemohla jsem se odtrhnout, skvělé jako vždy.

ddkk
27.12.2020 4 z 5

Trochu jsem se zpočátku ztrácela, přece jen od mé četby předchozích dílů už uplynula nějaká ta doba. A Angela desátý díl série pojala v duchu "Kim sklízí co dosud ve službě zasela". Kdosi se jí mstí, bezohledně, krvelačně a pěkně rafinovaně! Chvilku mi trvalo, než jsem si vybavila předchozí případy a to, oč v nich šlo. Kdo je (a byl) kdo a co provedl, kdo má (měl) pořádný důvod mít na Kim pifku...

Nakonec se z toho vyklubal výborný thriller, který nijak nezaostává za předchozími díly. Kim je prostě úžasná! Doporučuji.

Jamalu
27.12.2020 5 z 5

Opět nezklamala. Super čtení. U tehle autorky máte zaručeno že se nikdy nebudete nudit.

SubrtL
26.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha stejně jako devět předchozích.... perfektní série a už teď se nemohu dočkat na další pokračování

edith79
26.12.2020 5 z 5

Mám za sebou desátý díl mé oblíbené série a opět musím, nebo prostě chci dát pět hvězd. Pohnutá minulost Kim se tu vrací stejně intenzivně jako v díle prvním, ale tady už víme daleko víc o povaze hlavní hrdinky a nezbývá než ji obdivovat pro její morální sílu a odvahu a fandit jí. Těším se na další knihy skvělé autorky.

lenka666
26.12.2020 5 z 5

Opět super kniha této autorky.

Any26
25.12.2020 5 z 5

Mrtvé vzpomínky - na tuhle knížku jsem se moc těšila a rozhodně mne nezklamala. Od začátku vás to nutí číst dál a dál a vy čtete a ani nepostřehnete, že už čtete poslední stránky.
Strašně obdivuju Woodyho a jeho naprostou a plnou důvěru v Kim a celý tým...
Už teď se nemůžu dočkat až vyjde další díl!!

Angela Marsons
anglická, 1968