Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1073 253

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

lenkaabooks
04.02.2021 4 z 5

Den volna a jak jinak ho v dnešní době strávit než s dobrým čtením. Takže další Marsonsová byla jasná volba. Tentokrát je vše soustředěné kolem Kim a jejích traumat. Někdo se v tom šťourá a to pořádně. Závěrečné odhalení mě trochu zklamalo, ale jinak je kniha opět čtivá a líbí se mi krátké kapitoly.

111moni
04.02.2021 5 z 5

Možná to vypadá, že se vše točí kolem hlavní postavy, ale proč ne, je hlavní postava. A vyráží na lov toho, kdo se prohrabává její minulostí a snaží se ji ji drastickým způsobem připomenout. Roztáčí se kolotoč vzpomínek a situací, které měly zůstat minulostí. Autorce se musí nechat, že příběhy, které vypráví čtenáře drží, soukromý život postav pouze nastíní, neodbíhá tak dalece aby se čtenář začal nudit. Postavy jsou uvěřitelné, příběh se rozvíjí a směřuje k rozuzlení a vyřešení, obdivuji i to, že konec není pak situován na jednu stánku ve smyslu - vrahem je zahradník, ale je propracován se všemi důvody, které k tomu vedly.

Hell_Rihova
31.01.2021 5 z 5

Podle mého názoru je autorka s každou knihou lepší a lepší a její příběhy jsou čím dál více propracovanější. V této knize jsme měli možnost nahlédnout do historie a hrůzných událostí, které se děly během Kimina dětství. Po dočtení poslední stránky jako by všechny dílky puzzle zapadly tam, kam mají, všechno se to spojilo dohromady a dalo nám to čtivý příběh. Pro mě to bylo opět napínavé čtení, kdy jsem hltala každou stránku. Kim mám ráda, doufám, že nás autorka nenechá dlouho čekat a brzy se s ní zase setkáme.

vera4669
31.01.2021 2 z 5

Tak mi přijde, že autorce dochází šťáva... Opět se vracíme k traumatu Kim, proložíme nějakou vedlejší omáčkou a je to. Kniha vůbec nenadchla, žádné napětí, nic zajímavého. Pro mě teda hodně slabý průměr.

Hope80
31.01.2021 5 z 5

Všechny díly s Kim Stone od Angely jsou výborné, ale musím přiznat,že poslední díly jsou naprostá bomba. Těším se na další díly,snad jich bude ještě hodně!

halimatu
30.01.2021 5 z 5

Tak ráda čtu detektivky od Angely... a tak nerada čekám než vyjde další ;)

Lucek
30.01.2021 5 z 5

Jsem nadšená a doufám, že bude brzy další díl!

monudostal
29.01.2021 5 z 5

Miluju knížky od této autorky.. je to vždy čtivé a napínavé.. navíc velmi dobře psané. Jedna radost - už se těším na další knížku.

galinek
29.01.2021

:-) moc líbila, bohužel jsem četbu různě z pracovních důvodů přerušovala, ....to VADÍ, neb to chce číst dál a dál......tak si na ni udělejte č a s .... doporučuji.....

PetK
29.01.2021 4 z 5

V minulých dílech se autorka zaměřovala vždy na nějaký jev (uprchlictví...). Tentokrát se to vše hodně točilo okolo osoby samotné Kim. Když pomineme, že je potřeba brát všechno trochu s nadsázkou (a to je v tomhle žánru prostě nutné vzít do hry), tak si série pořád drží slušnou úroveň a splňuje, co od ní čekám. Dobrý standard, oddechovka, odpočinek, čtivost, napětí a dokonce i trocha humoru.

aleza1
29.01.2021 3 z 5

Tak tento díl mě vůbec nenadchnul. Nemohla jsem se začíst a celkově děj nic moc. Tuto autorku i sérii mám moc ráda, ale předchozí díly byly o mnoho lepší. Za mě tentokrát horší hodnocení.

Pavcitko
29.01.2021 4 z 5

Série s inspektorkou Stoneovou mě neskutečně baví. Těším se na každou další knihu. Krátké svižné kapitoly i napětí nechybí v žádném díle. Nicméně už mě malinko přestává bavit šťourání se v minulosti Stoneové, už několikrát se celá zápletka točila kolem její smutné minulosti a nevím proč se v tom nadále ,,pitvat". Přečetla jsem sice jedním dechem, ale nepatří mezi nejlepší.

-markéta-
24.01.2021 5 z 5

Já to nechápu. Jak někdo může být tak skvělý jako paní Marsons? 10.díl a zase pecka! Nenudila jsem se ani jednu stránku. Líbilo se mi, že se dozvídáme zase více o Kim - čím vším si prošla jako malá.
Neuvěřitelná série, která snad nikdy nepřestane bavit. Za mě paráda a těším se na další díl!

ivana1924
24.01.2021 5 z 5

Nešlo jinak, než po předchozím dílů sáhnout na další. A bylo to zase paráda.

pavla67
23.01.2021 5 z 5

Tak jsem precetla vsech 10 knizek a vsechny byly super, ted jenom cekat na dalsi.Doporucuji

Murasaki
23.01.2021 5 z 5

Být detektivem, který dostává za mříže nespočet vrahů a násilníků, musí být stresující. Obzvlášť, jestli se někdy dostanou na svobodu a celou dobu v sobě živí nenávist. Odkryla se nám další tajemství z Kiminy minulosti a zase jsme se dostali k ní blíže. Z některých zjištění mi bylo úzko a opravdu Kim obdivuji, že se přes to všechno dokázala dostat tam, kde je. Bylo také moc fajn si připomenout případy z předchozích knih. Angela mě svým výběrem vraha opět úplně dostala. Tuto osobu bych netipovala ani za nic. A oceňuji opětovné, i když okrajové, nasazení doktorky A. Já ji miluju! :D

SilvieSisinka
22.01.2021 4 z 5

Opět skvělá kniha,jak jinak kdo umí ten umí.

Trustty
20.01.2021 5 z 5

Po přečtení předchozího dílu, jsem si říkala, že už asi na Kim nemám náladu, že mi těch 9 dílů stačilo :))). Měla jsem pocit, že Agele už asi dochází nápady.
Nedalo mi to a skočila jsem i po 10tém dílu.
Dělá si ze mě Angela srandu nebo co? :)))
Tuhle serii zkratka čtete nejen kvůli případům, ale především kvůli osudům celého týmu Kim Stoneové :))
Doporučuji

berila
19.01.2021 5 z 5

Tuto autorku mám moc ráda, takhle já si představuji čtivý thriller. Celá série je výborná, jediné co mě mrzí, že zase budu muset čekat na další díl. Všem milovníkům doporučuji k přečtení celou sérii hezky od počátku. Určitě nebudete litovat.

Martiiiik
18.01.2021 5 z 5

Výborná kniha, jako vždy :-) Jen mě mrzí, že je pro teď poslední :-( Zase velmi čtivá, ani jsem si nevšimla a byla jsem u poslední stránky :-) Zase se něco dozvíme o Kim :-) Už aby Angela napsala další :-)

Angela Marsons
anglická, 1968