Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1009 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

moudivlacek
04.09.2022 5 z 5

Velice kontroverzní případ, nad kterým by se měli zamyslet rodiče s vícero dětmi. Téma geniálních dětí a přístupu k nim, jejich budoucnost a schopnost se sžít s "normálními" ostatními lidmi. A samozřejmě je tu i otázka života rodin s geniálním dítětem. Kdo dokáže v konkrétní situaci říci, co je moc a co je "podpora k nejlepšímu výkonu" a co je už "přes čáru". To vše vyšetřuje Kimin tým vyjma Penna, který svědčí u soudu u svého bývalého případu na minulém pracovišti. Ale soud nevychází dle představ obžaloby. Otázkou je, jestli Penn chce zjistit skutečnou pravdu za jakoukoliv cenu pro sebe, nebo vše nechá být.. A můžeme se ptát, zda bývalí kolegové z případu to vidí stejně nebo ne... Obě dějové linky dávají mi důvod hluboce se zamyslet nad svou identitou, svědomím a postojem k životu samému....

Pine
13.08.2022 5 z 5

Úvodní kapitola mě okamžitě vcucla. Tradičně. Zvolené téma a prostředí opět bezva. Vraha jsem neodhalila, i když tipů jsem pár měla. Druhá vyšetřovací dějová linka se mi líbila. Na chuť jsem přišla i Fifi. Skvělé dialogy, vtipné hlášky, sarkasmus. Všechno propracované. Za mě trochu méně napětí, než obvykle; tak dávám 4,5 ⭐
Marsons je sázka na jistotu a já už si ke čtení chystám další díl.

Satyrka
04.08.2022 5 z 5

Nevím, jak to autorka dělá, ale její postavy si vždy oblíbím, což jak už jsem psala, já si těžko dokážu oblíbit hlavní postavy. Ale Penn je super a Tiff se mi taky moc líbila. Co víc napsat, názor mám pořád stejný jako u předchozích dílů a tak to jen shrnu třemi slovy - naprosto skvělá série!

Booky84
03.08.2022 5 z 5

Autorka mne opět nezklamala, a i tentokrát jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Téma geniálních dětí a jak dokážou probudit skryté ambice v rodičích a upozadí sourozence je opět něco nového a zajímavého. Vraha jsem vůbec netušila a do poslední chvíle přemýšlela, kdo to vlastně bude. Druhá dějová linka s Pennem byla taková třešnička na dortu a nová postava Fifi je boží a snad se ještě objeví nebo ještě lépe v týmu rovnou zůstane. :-)

dalia1769
27.07.2022 4 z 5

Zajímavý, napínavý příběh. Prostředí rodičů, nemilosrdně využívajících svých nadaných dětí, je dost děsivé. Nedivím se, že by to na dětech zanechalo vážné psychické následky. Paralelní linie s Pennem je také napínavá a má překvapivé rozuzlení. Nová posila týmu by mohla zůstat natrvalo, příjemně knížku oživuje. Přijde mi až legrační, jak jsou postavy nešťastné z toho, že nemohou sloužit přesčasy a nevědí si rady s volným časem. Dovedu si představit, že práce detektiva je velmi specifická a jistě umí pohltit, ale stejně...

Gracinka
24.07.2022 3 z 5

Pro mě nejhorší knížka celé série. Téměř nic se nedělo, napětí bylo málo. Líbila se mi dějová linka s Pennem a Fifinka. Mohla by s nimi spolupracovat častěji.

hzd
19.07.2022 5 z 5

Zajímavý příběh. Pro mě zatím první z této detektivní série. Ale určitě ne poslední. Knížka se četla pěkně.

MíšaS.
13.07.2022 4 z 5

Souhlasím s ElizPetrovou a myslím, že více není třeba dodávat.

WaN635
08.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Další příběh Kim a opět topka!
Kim tentokrát řeší příběh dětských géniů, jejich rodičů, sourozenců a celkově atmosféru celé rodiny. Musím za sebe říct, že, pro mě, to byl jeden z nejlepších dílů série. Všichni odvedli skvělou práci a musím se opakovat, ale Kim, Bryantovi i Stacey to prostě klape. Fifinka byla opravdové osvěžení týmu.
Tým je tentokrát bez Penna, který řeší svůj starý příběh. Musím za sebe přiznat, že jsem měla pocit, že toto vyšetřování Penn odflákl, jakože neprojít si místo činu očima svědka? Troufnu si říct, že toto by bystrému zraku Kim neuteklo. Linka s bratrem byla děsivá.

TVer
20.06.2022 5 z 5

Klasický příběh od autorky, se stejným postupem děje.
Tentokrát tam ale autorka přidala ještě jednu linii zápletky, kdy se Penn vrátil k vyšetřování jednoho svého starého případu. Oddělení Kim tedy dostane novou posilu. Otázka je, jestli jim nová posila zůstane, postava Tiffany je mi celkem sympatická. Napínavé čtení, tak jako všechny knihy od autorky.

ElizPetrova
14.06.2022 4 z 5

Výborný, zajímavý a opět velmi čtivý příběh. Tuto sérii beru už jako takový ten seriál na pokračování, na jehož další díl se vždy těšíte a víte, že nebudete zklamaní. :)

ivoiro
08.06.2022 5 z 5

Opět výborný příběh. Rozebírá se zde velice vážný problém.

Majulle
23.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Určitě zajímavé téma, začátek mě bavil hoodně hlavně paní Belinda, myslela jsem si že knížka bude hlavně o ní a její sestře takže mě to pak trošičku zklamalo. Vraha jsem doufala úplně někoho jiného a ne jen tak někoho téměř mimo roli :D Prostě jsem čekala trošičku jiný závěr, ale knížka je určitě velmi čtivá a napínavá :)

knihomolkadorfa
04.05.2022 5 z 5

Opět naprosto skvělá četba. Zajímavé téma i prostředí, vraha jsem neodhadla ani náhodou.

Arlienen
20.04.2022 4 z 5

Bylo to geniální čtení, které jsem si maximálně užila. Příběh byl originální a vraha jsem odhalila, až s Kim na konci. :-D

attila1
19.04.2022 5 z 5

Opět další skvělý díl série Kim. Zajímavé prostředí a vraha jsem netušila do poslední chvíle.

dencazrnu
19.04.2022 5 z 5

Budu se stále opakovat, ale Marsonsová je pro mě opravdu jednou z nejoblíbenějších autorek. Její styl psaní mi sedí a především díky krátkým kapitolám se kniha čte úplně sama. Tentokrát i námět knihy byl velmi zajímavý a dvě vyšetřovací linky dodají celému příběhu to správné napětí :-) Výjimečně jsem odhadla i jednoho pachatele, u toho druhého jsem byla vedle jak ta jedle. Každopádně se velmi těším na další dva díly, i když vím, že budou na delší dobu poslední...

Janaves
16.04.2022 5 z 5

Moc pěkný a zajímavý díl série!

kyssling
10.04.2022 3 z 5

Čekal jsem trochu víc, připadá mě to nějak šité horkou jehlou, jak příběh, tak motivace, z hlediska vývoje hlavních postav se toho moc neudálo. A paralelní vyšetřování Penna bylo podle mého názoru v závěru vyloženě odbyté ... Nad vodou drží knihu jen příjemný styl autorky.

ZuK1
07.04.2022 5 z 5

Sérii s Kim Stoneovou mám ráda, dobře se čte a vyhovují mi i krátké kapitoly. Celá série si pořád drží vysoký 4 - 5* standard a tento díl je navíc i na zajímavé a naotřelé téma.

Angela Marsons
anglická, 1968