Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1009 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

Dajine
12.03.2023 5 z 5

Skvělé, jako všechny díly této série.

šipek
08.03.2023 4 z 5

Pro mě nevšední téma, ale zajímavý. Jednu hvězdičku tentokrát musím ubrat za vyšetřování starého Pennova případu. Mě to k této knize moc nesedlo. Jinak klasická Angela, je radost mít její knihy v knihovně.

L.Helena
06.03.2023 3 z 5

Málo napínavé

mysce
06.03.2023 5 z 5

Strhující příběh mě chytil od prvního řádku. Tým Kim Stoneové objeví při vyšetřování drsných zločinů zajímavé pojítko v podobě akce pro výjimečné děti. Ráda jsem se dozvěděla něco na téma geniálních dětí. Nikdy bych neřekla, jak silný dopad může mít výjimečně nadané dítě na zbytek rodiny.
Asociální Kim Stoneová je můj šálek kávy. Miluju na ní (kromě jiného) její lásku k psovi, motorkám i přesvědčení, že vaří špatně, protože sporák má na ní pifku. :)
Při pátrání v týmu chybí Penn, který s bývalými kolegy přešetřuje starý zločin. Woody místo něj dočasně sežene ženskou posilu a energická Fifinka dost vtipně zaplní prázdné místo. Pennovo samostatné vyšetřování mi přišlo dobře rozehrané. Ovšem třešničkou na dortu v něm byl Jasper - fantastická trefa, bráško!
Všichni z Kimina týmu jsou už prakticky mí staří známí a nadšeně sleduji soukromé detaily z jejich života. Je to právě "cool parta" kolem Kim, co dělá příběhy Angely Marsons tím, čím jsou.
Vždycky jsem hrozně zvědavá, jak všechno dopadne, pak přijde konec a mě zase hrozně mrzí, že už jsem na poslední stránce
A tak to mám u každého dílu této pětihvězdičkové série.

lenka7679
20.02.2023 3 z 5

Tento díl hodnotím osobně jako nejslabší ze série. Dvě dějové linky příběhu velmi uškodily. Není dobře rozepsaná ani jedna a skoro jsem doufala, že to za Angelu Marsons napsal někdo jiný, protože mi to k jejímu stylu vůbec nesedělo. Po delší době jsem se vrátila ke své oblíbené spisovatelce a jsem překvapená. Nicméně se o to víc těším na další díl.

rimar
01.02.2023 5 z 5

Jsem nevěděl že v Anglii taky frčí Čtyřlístek a někdo tam zná Fifinku :-) ale za mně super díl. Tentokrát velmi zajímavé téma abnormálně nadaných dětí a jaké to má dopady na osud jejich rodin. Trochu mi vadilo přeskakování dějů ale mělo to násobit napětí a to se alespoň v mém případě povedlo a ani to nevedlo k nějakém roztěkanému vnímání všech dějových linií. Jen Stacy mi začíná připadat trochu divná ty její reakce v osobním životě fakt nechápu. Tak nějak Kim tentokrát nebyla středobodem děje a vůbec to nebylo na závadu.

EmillyT
28.01.2023 3 z 5

Za mě tentokrát o dost slabší díl. Přeskakování mezi Pennovým starým případem a Kiminýn novým bylo spíš na škodu. Celé mi to přišlo povrchní, překombinované a trochu nudné. Doufám, že další díl bude lepší a napínavější.

Cassidy.L
07.01.2023 5 z 5

Oba případy byly zajímavé, Pennův byl pro mne větším překvapením, Kim jako vždy nezklamala. Kniha opět čtivá. Opět jsem byla spokojená.

Ajrad1981
30.12.2022 4 z 5

Tentokrát mě nějak absolutně Kimino vyšetřování nezajímalo. A to až tak, že jsem se ani nenamáhala hádat, kdo za tím stojí. Ano, hádat, protože to bylo jaksi překombinované. Víc mě zajímal Pennův starý případ a tady jsem měla hned jasno - a kupodivu správně.

LP113
16.12.2022 5 z 5

Opět super, ikdyž tentokrát mi to přišlo lehce překombinované, už jen vrah mi přišel trochu nepravděpodobný. No nicméně to nemění nic na tom, že se to skvěle četlo.

Prateri
05.12.2022 4 z 5

Mimořádně nadané děti, jejich dušička mnohdy pokřivená tímto talentem, který jim nedovoluje žít život normálního dítěte. A co rodiče takových potomků? Také se snaží vytěžit z dětské geniality, co se dá, ale běda když to nejde podle plánu. Dojde to tak daleko, že naše milá inspektorka Kim má co dělat - hledá vraha.

lenka.plaszova
23.11.2022 4 z 5

U této knihy mi trochu dělalo problém začíst se. Každopádně příběh se mi líbil, námět byl opět originální. Oproti jiným čtenářům mě bavila i druhá dějová linka.

Pisquosus
16.11.2022 3 z 5

Zcela průměrná kniha, ze začátku vypadala velmi slibně, pak mě až nudila. Proč tam byla ta druhá dějová linka?

Popravdě nechápu tak dobré hodnocení. Tento typ knihy přečtěte a zapomenete. Nic ve vás nezůstane, jak knihy od Nesbø, Lapeny a podobných. Na dovču fajn, ale bez hloubky.

Za mě slabé 3*.

Gaeberys
02.11.2022 3 z 5

Má první kniha od autorky byla posazena do zajímavého prostředí.
Postavy nebyly nijak nevýrazné, tudíž jsem měla problém se začíst. Celkový dojem z knihy za mě průměrný.

Hana62
02.11.2022 5 z 5

Zase jiné pozadí vražd. Kde na to autorka chodí? Palec nahoru, především za to, že vždy je to uvěřitelné, propracované, občas čtenáři nepříliš známé skutečnosti vysvětleny. Dobrý!!! Už mi zbývá dočíst 2 díly ze série...

petrzel
22.10.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo nedalo se od toho odtrhnout.

Abia
08.10.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé!

VěraČamková
08.10.2022 5 z 5

Četla jsem s téměř zatajeným dechem. Napínavé, téma opět zajímavé a lehce uvěřitelné, příběh mě zaujal, doporučuji.

radus
20.09.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila, téma "dětští géniové" je zajímavé a neotřelé. Autorku jsem doposud neznala, ale líbí se mi její styl psaní, určitě si ještě něco od ní vyhledám. Dějová linka s Pennem podle mě ani být nemusela, nicméně byla také napínavá a měla zajímavé vyústění.

TeaPeter
17.09.2022 4 z 5

Kdyby tam nebyl rušivý Pennův případ, tak bych dal plný počet hvězdiček bez zaváhání. Jak píše moudivlacek, hlavní linie je materiál k velmi vážnému zamyšlení. Realizace vlastních ambicí na dětech může být velmi krutá.

Angela Marsons
anglická, 1968