Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1008 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

Světluška4
16.01.2022 5 z 5

Zajímavý a povedený příběh. Knihy Angely mám velmi ráda a ani tento díl nezklamal. Doporučuji

novina
04.01.2022 5 z 5

Má nejoblíbenější krimi série. Opět skvělá Kim a její tým, napětí do poslední stránky.

oleg
01.01.2022 5 z 5

Opět příběh ze zajímavého prostředí,vyšetřování Kim mě baví, čte se velice dobře,tady se prolínají dva případy a vůbec to nevadí.....

lost.in.books
01.01.2022 4 z 5

Hodnocení: Jelikož jsem na tuto autorku viděla samou chválu, tak jsem se rozhodla si přečíst její nejnovější knihu- Dětské duše - no a pocity jsem měla takové smíšené.
__
Kniha začala úplně skvěle, ihned mě oslnila originálním, vcelku drsným a nezvyklým případem, který se poté v knize vyšetřoval a postupně rozvíjel. Ze začátku mi nedělalo problém se do knihy začíst, protože mě opravdu zajímalo jak se vše bude vyvíjet. Ale poté přišlo veliké zklamání v podobě opravdu mnoha stran, kdy jsem měla nutkání knihu neustále odkládat a vůbec se mi do ní nechtělo, proto jsem jí četla asi týden. Prostředek knihy byl pro mě jedním velkým zklamáním a musím kvůli tomu odečíst dost v konečném hodnocení. Nevím zda to bylo stylem psaní, nebo tím že se tu dobu v knize moc nic zajímavého neudálo, ale čekala jsem to o něco lepší. Zato poslední cca 100 stran opravdu stálo za to- několik nečekaných převratů v ději, napětí a místy mrazivá atmosféra. Autorku určitě musím pochválit za velice propletený a velmi dobře promyšlený příběh- to vždy na autorech detektivek neskutečně obdivuji- zvraty, souvislosti- vše šlo skvěle dohromady.
__
Co se týče postav, tak jsem si skoro k žádné nevytvořila nějaký hlubší vztah, ale oblíbila jsem si hlavní vyšetřovatelku Kim, která byla úžasná- nezalekla se žádné výzvy a nerovnosti v případu, nenechala se ničím zastrašit, sarkastické poznámky měla taktéž skvělé a prostě to byla ženská postava hlavní vyšetřovatelky jak má být.
__
Co také musím ocenit byly krátké kapitoly, které mám v knihách raději a to že vlastně skoro vše co se v knize událo mělo jeden společný jmenovatel - a to dětská hřiště.
__
Pokud mám pominout střed knihy který mě vůbec nebavil a měla jsem chuť knihu odložit, tak kniha nebyla špatná, začátek a posledních cca 100 stran bylo super napínavých a nemohla jsem knihu odložit. Tak pokud rádi čtete detektivky, tak do toho klidně jděte.

JezinkaJ
20.12.2021

Souhlasím s komentářem "konicekbily", ze je zde posun od krimi k sociálnímu románu. Nadané děti nemají mnohdy lehký život. Jejich ambiciozní rodiče jim dovedou ze života udělat peklo a prostě platí, že nic není zadarmo, ani to nadání. Některých postav mi bylo fakt líto.
Kim mě pořád ještě baví.

konicekbily
19.12.2021 4 z 5

Se známými hlavními postavami a svým stylem autorka přinesla další velice dobrý díl své řady s Kim. Paralelně vyřešil tým dva případy - už to ale není detektivka, ale je to sociální román s napětím. Tentokrát se autorka zaměřila na problematiku výchovy extrémně nadaných dětí, na vliv takové výchovy nejenom na tyto děti, ale i na jejich okolí a na psychické důsledky všech zúčastněných. Ještě, že jsem tyto problémy při výchově potomků neměl!

munka
11.12.2021 4 z 5

Teraz som sa s knihou trochu potrápila, ale výsledok stal za to. Zaujímavý námet a napätie až do konca.

Mrňous1
04.12.2021 5 z 5

Tak tedy za mě jeden z nejlepších dílů, velmi zajímavé téma, kniha se čte jedním dechem a to i přesto, že jsem tentokrát začala tušit vraha vcelku brzy a trefila jsem se téměř ve všem. Ale to vůbec nic neubralo na skvělém čtenářském zážitku. Už se moc těším na další díl. Tahle série je opravdu výborná.

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Přečteno za jeden večer na dovolené :-) Už se těším, až vyjde První krev :-)

hanzmb
24.11.2021 5 z 5

Příjemné překvapení. Po minulém, dle mého nejslabším dílu, je tady Kim v plné formě. Nevrací se pořád dokola do minulosti a věnuje se jen případu. Ten je navíc zasazen do velmi zajímavého prostředí. Pennovo paralelní vyšetřování je pak třešničkou na dortu. Nevím, jestli autorka nečte Dána :-) . To vytáčení patologa je mi povědomé.

Uan
19.11.2021 5 z 5

Sázka na jistotu. To je prostě Angela Marsons. Další povedený příběh.

Jiparis
18.11.2021 5 z 5

Neobvyklý námět, který autorka zpracovala bravurně, nepostrádá napětí a udrží pozornost až do konce. Tým, který tahá za stejný konec nakonec rozluští spletitou hádanku. Nezbývá než se těšit na další knihu!

hana4834
12.11.2021 5 z 5

Zase skvělí příběh a zase autorka nutí k zamyšlení o chytrých dětech a celkově o vztazích v rodině ne jen u sourozenců nebo rodičích

Sigurd_Lesandi
05.11.2021 5 z 5

Pro mě už jsou nové díly této série jistota, že dostanu perfektní příběh, a ani tady tomu nebylo jinak.
Tradičně se budu rozplývat nad postavami. Kromě mým oblíbených přibylo v tomto díle i pár nových, které opět dostaly jedinečné charaktery a byla radost o nich během čtení všechno zjišťovat. Co je na celé sérii kromě strhujících zápletek nejlepší, jsou vývoje postav. Jejich charaktery se v rámci příběhů neustále vyvíjejí. Některé si postupně oblíbíte a jiné vás najednou začnou vytáčet.
Když jsem si přečetl anotaci, lehce jsem se bál, aby se nejednalo o klasický béčkový námět, který jsem četl v nespočet variantách, ale rozhodně tomu tak nebylo. Autorka opět vymyslela perfektní a napínavou zápletku od začátku do konce.
Nepamatuji si, že bych měl někdy tolik možných podezřelých, jak u tohoto dílu (a samozřejmě jsem byl vždycky mimo ).
Jak už je u série tradicí, tak vám krom hlavního případu nabídne také nějaký vedlejší. To také vždy oceňuji, protože to celý dojem z knihy posílí. Tady to bylo ještě ozvláštněno tím, že na případu pracovala jiná skupinka, než jsme většinou zvyklí a bylo to super. V jednom okamžiku jsem si byl na 100 % jistý, že vím, kdo je vrah, že to prostě nemůže být jinak, ale zase mi spadla brada. Byl jsem úplně mimo.
Jedná se o další perfektní díl z mé nejoblíbenější série, kterou vám rozhodně můžu doporučit.

Clara_C
02.11.2021 5 z 5

U detektivek s Kim je vždycky nějaká přidaná hodnota v podobě výprav do psychických hlubin a odlišností. Téma nadaných dětí, potažmo chování rodičů k nadaným dětem, bylo a zřejmě je leckdy na pováženou. Myslím, že se často neliší od kdysi bizarních cirkusů, které se živily ukazováním odlišných lidí.
Už se těším na další díl, mám ráda tuhle sérii.

Anet2106
01.11.2021 3 z 5

Sice jsem přečetla, ale ničím zvláštním mě nezaujala, ničím se neliší od předchozích dílů. Na knihu si po krátkém čase ani nevzpomenu.

MirKop
29.10.2021 3 z 5

Zpočátku velké tempo, zajímavá oblast geniálních dětí, ale postupně to ztrácelo na obrátkách. Musím se přiznat, že paralelní vyšetřovaní Penneho jsem četl spíše v rychlosti, abych se co nejdříve zase dostal ke Kim a jejímu případu, ale nakonec se ukázalo, že Penn a jeho "partička" byla co do "wow" rozuzlení ještě dramatičtější a tak trošku lituji, že jsem si celý ten příběh nečetl detailněji.

Celkový dojem ale rozhodně není špatný, nicméně jsem od Angely četl lepší knížky..

clarkens
26.10.2021 5 z 5

Bezva čtení, poutavé, velmi zajímavé prostředí a námět knihy.

Kája_95
25.10.2021 4 z 5

Za mě spokojenost. Příběh byl fajn, ideální čtení před spaním. Už se těším na další díl. :-)

Nelly
25.10.2021 3 z 5

Trošku zklamání po všech těch dílech - už moc šablonovité, vraha nemáte možnost uhodnout a celé to bylo trochu překombinované. Ale jako oddechovka dobré.

Angela Marsons
anglická, 1968