Zpřetrhaná pouta

Zpřetrhaná pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493224/bmid_zpretrhana-pouta-ggx-493224.jpeg 4 260 73

Ovdovělý amiš Adam Lengacher, který vzal své děti na projížďku na saních, narazí cestou na auto, které uvízlo v závějích, a opodál najde bezvládnou ženu. Zavolá tedy náčelnici policejního oddělení v Painters Millu Kate Burkholderové. Ta se k nehodě neprodleně dostaví a zažije šok: v oné neznámé poznává Ginu Colorosovou, policistku a spolužačku ze studií na policejní akademii. Gina jí prozradí, že je hledaná za vraždu policisty. Tvrdí, že ona je nevinná, že za jejím obviněním stojí spiknutí zkorumpovaných policistů, které chtěla odhalit. Kate požádá o pomoc svého přítele agenta Johna Tomasettiho a společně se pouštějí do vyšetřování případu. Záhy se však ukáže, že nikdo o té noci, kdy Gina údajně zastřelila kolegu, nechce mluvit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Outsider , 2020

Marcela52
25.02.2023 4 z 5

Napínavý příběh, který si vás podmaní od první stránky. Zajímavá zápletka odehrávající se na pozadí sněhové bouře je o přátelství dvou bývalých kolegyň, které jako mladé policistky plné ideálů pracovaly na mnoha případech. Pak se ale jejich cesty profesní i životní rozešly, aby se po letech setkaly, když se jedna z nich snaží odhalit rozsáhlou korupci v řadách policie, do které je také zapletená. Autorka dokáže bravurně gradovat napětí, ale také nenásilně zapojit do příběhu romantickou linku. Dobrý konec to jistí, takže doporučuji jako kvalitní oddechové čtení...

Prateri
15.02.2023 5 z 5

Zpřetrhaná pouta - ale stále jsou to pouta. To si uvědomila i náčelnice Kate. Ve jménu bývalého přátelství jedná Kate trochu proti předpisům. Střetávají se zde pochybnosti věřit či nevěřit objevené přítelkyni. S Kate se ve vzpomínkách vracíme do minulosti, současnost začne být dramatická. Jde o život. A v tom kalamitním sněhu, co tam napadl, jde o život tuplem.

hana4834
28.01.2023 4 z 5

Super zakončení série i když určitě bude pokračování

miloslav5679
18.01.2023 4 z 5

Tento diel je v podstate mimo série
Netýka sa ani hlavnej postavy, ani miesta jej pôsobenia. Je to skôr krimi thriller ako detektívka a hoci sa to dobre číta, nie je to "klasická" Linda Castillo

Sacinka
30.12.2022 5 z 5

Já se přidávám k těm spokojeným čtenářům. S Kate už 12krát a i tady dávám plný počet *
Za tři večery jsem knihu shltla a v závěru jsem byla napnutá jak kšandy!
Moc mě tento díl bavil, téma vyšetřování, celé prostředí u Amiše, extrémní počasí, když se Kate vracela do minulosti.. Gina mi povahou neseděla a lezla mi na nervy, ale to byl určitě záměr. :) Takže za mě doporučuji. Pro mě to zklamání od autorky nebylo.

alexis818
17.12.2022 4 z 5

Miluji tuhle sérii,ale toto bylo opravdu slabé,přesto se fajn četlo,budu se těšit na další díl.

PaníLenka
07.12.2022 4 z 5

Knížku mi půjčila mamka, když jsem měla potřebu nějaké lehčí četby na odreagování s tím, že se mi určitě bude líbit. A je vidět, že mě zná dobře…. líbila a určitě se pustím i do dalších příběhů s dotykem trochu tajemného života zvláštní komunity Amišů, doteď jsem o ní nic nevěděla a hodně mě to zaujalo.

medlovice
29.11.2022 3 z 5

Vůně dřevěných podlah, vánice, skučení větru a vzpomínky na mládí. To mě bude tuto knihu připomínat , protože to jediné mě zaujalo. Mám tuto sérii ráda ale tento příběh mě nesedl.

veronika9761
26.11.2022 3 z 5

Na me uz "mestska" detektivka.

Janaves
15.11.2022 5 z 5

Zase jsem byla spokojená, líbí se mi, jak spisovatelka píše o životě amišů.

Alena1957
22.10.2022 4 z 5

Opět zajímavá detektivka, přiblížení amišskeho prostředí, Castillo to umí.

hanzmb
06.10.2022 3 z 5

Asi nejslabší díl, který jsem od autorky četl. I když se celý děj odehrává na amišské farmě, nic nového se o nich nedozvíte. Kriminální zápletka nulová. Psát o zkorumpovaném vzdáleném policejním oddělení určitě není to, proč tuhle sérii miluju. Závěr díky několika předchozím vložkám je také očekávatelný. John by měl Kate místo svatebních příprav vzít raději na střelnici.

Erlif
29.09.2022 5 z 5

Přečteno za pár dní... Byla jsem spokojená. Trošku jsem se bála, že mě bude nudit děj odehrávající se na jednom místě kvůli sněhové vánici... Ale tahle autorka píše dobře, mám ráda její styl.

PetraCy
17.09.2022 4 z 5

Dobře se četla... napínavý příběh a na konci pěkně napsáno o tom, jak bereme věci jako samozřejmost...

Kanimůra2
14.09.2022 3 z 5

Pravda je, že když čtete 12.příběh, začíná to být "stále o jednom". Mě se to líbilo, ale už bych si přála, aby autorka vymyslela něco jinýho. Protože psát umí, čtu ji ráda, ale je to pořád na jedno brdo.

berila
31.08.2022 3 z 5

Přidávám se k těm méně spokojeným čtenářům. Autorka bezesporu psát umí, ale už mě příběhy tolik nebaví. Zpočátku to mělo úplně jinou šťávu. Uvidím, co bude dále.

PetraBery
19.08.2022 4 z 5

U Amišů již po dvanácté. Dávná přítelkyně policistka Gina se na náčelnici Kate obrátí, když je ve velkém průšvihu. Dokáže jí Kate s Johnem pomoci? Asi nejslabší díl, nejedná se o klasický případ, ale jinak je to čtivé jako pokaždé.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Další díl mé top autorky. Tentokráte méně vražd, a více o Kate a jejím dětství a mládí. Super.

ddkk
10.08.2022 3 z 5

Přidávám se k těm, kdo začínají být sérií s Kate Burkholderovou trochu unaveni. Autorka její příběhy chrlí jeden za druhým a mne už přestávají zajímat. U tohoto dílu jsem přeskakovala celé stránky, které nebyly pro příběh nijak důležité a mně vysloveně nudily. Podepisuju přesně to, co píše konicekbily - už to ani moc není o Amiších, už to není originální zápletka, začíná to být šedivý průměr. A já osobně si od Kate dám pauzu...

konicekbily
09.08.2022 3 z 5

Nesdílím názor, že řada detektivek pokračuje špičkovou úrovní vpřed. Dokonce mi to připadá, že už to není ani o Amiších. Mnohokrát použitá zápletka v jiných knihách byla zpracována lépe - tedy tentokrát pouze pouze průměr. Ale na autorku nezanevřu.