Zpřetrhaná pouta

Zpřetrhaná pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493224/bmid_zpretrhana-pouta-ggx-493224.jpeg 4 260 73

Ovdovělý amiš Adam Lengacher, který vzal své děti na projížďku na saních, narazí cestou na auto, které uvízlo v závějích, a opodál najde bezvládnou ženu. Zavolá tedy náčelnici policejního oddělení v Painters Millu Kate Burkholderové. Ta se k nehodě neprodleně dostaví a zažije šok: v oné neznámé poznává Ginu Colorosovou, policistku a spolužačku ze studií na policejní akademii. Gina jí prozradí, že je hledaná za vraždu policisty. Tvrdí, že ona je nevinná, že za jejím obviněním stojí spiknutí zkorumpovaných policistů, které chtěla odhalit. Kate požádá o pomoc svého přítele agenta Johna Tomasettiho a společně se pouštějí do vyšetřování případu. Záhy se však ukáže, že nikdo o té noci, kdy Gina údajně zastřelila kolegu, nechce mluvit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Outsider , 2020

SimonaP
19.07.2022 3 z 5

Příběhy Lindy Castillo mám moc ráda, přečetla jsem všechny, ale tenhle mi nepřišel až tak poutavý. Málo napětí, příběh stojí na místě, spíš se řeší to samé dokola. A nic moc nového ze života amišské skupiny se člověk také v tomto díle nedozví

harena
06.07.2022 4 z 5

Knihy Lindy Castillo jsou nejen napínavé, ale těším se na ně také proto, že se hodně dozvídáme i o životě amišů. Ani tento díl se nevymyká, náčelnice Kate vyšetřuje, pátrá, je také v ohrožení života, ale také hodně vzpomíná na své dětství a mládí v amišské komunitě. Pěkné.

janastok
04.07.2022 3 z 5

Tentokrát se autorka odchýlila od zavedeného schématu, ale příběhu to moc neprospělo. Dvě třetiny se kniha táhne, náhle buch, buch, Kate v nebezpečí a konec. Nicméně je to má oblíbená hrdinka a těším se na další díl.

Unicorn2017
23.06.2022 3 z 5

Podle mě nejslabší díl série. Přečetla jsem zatím všechny knihy, pokaždé jsem je zhltla během několika málo dnů, kdy jsem k nim byla přikovaná v každé chvíli volna. U tohoto dílu to bohužel říct nemůžu. Autorka sice odstoupila z oblíbeného tématu, kdy Amišové umírají na běžícím pásu jako v Midsomeru, volba tématu korupce mi ale celkově nepřipadala příliš šťastná. Už od začátku je víceméně jasné, jakým směrem se děj bude ubírat, nedochází k žádným velkým zvratům, příběh se tak nějak vleče, Kate opakuje ty samé myšlenky. Spousta situací mi přišla nepřirozených (uměle nastavených, aby vykreslily Ginu i v tom lepším světle, případně aby zkrátka popohnaly děj), některé úplně běžné aktivity byly popsány až do nepřirozených detailů, a protáhly se tak na stranu i víc. Celou dobu jsem se těšila, až se konečně začne něco napínavého dít, a když konečně došlo na akční závěr, bylo vše rychle odbyto na pár stránkách.
Obecně mám pocit, že autorka nám chtěla víc přiblížit Katinu minulost po odchodu z amišské komunity a zároveň posunout vztah s Tomasettim někam dál. Pro mě byl ale celý tenhle příběh dost neuvěřitelný a tak nějak o ničem.
Těším se každopádně na další díl a doufám, že autorka ještě nevyčerpala všechny nápady.

astra3
14.06.2022 5 z 5

Přečteno - jako vždy napínavé, čtivé a nesmrtelná Kate. Gina mi dost lezla na nervy a ohrozila Adamovy děti.

iška
13.06.2022 4 z 5

Tentokráte se sice zápletka amišské komunity dotýká spíše okrajově a přesto jsme se o tom jejich každodenním životě opět ledacos dozvěděli. Již se těším na další díl.

alzbeta4340
06.06.2022 5 z 5

Dobré, jako vždy. Ale tentokrát mi byla amišská rodina beze zbytku sympatická, což se v každém dílu neděje. Trošku jinak vystavěný příběh než ostatní kousky v sérii, změna byla příjemná. Snad bude už brzy zase další díl :-).

Jiparis
30.05.2022 5 z 5

Příběhy z prostředí amišů mě stále baví. Tentokrát trochu jiný, hodně propojený s okolním světem. A těším se na další.

Agatha84
28.05.2022 2 z 5

Rozhodně ten nejslabší a nejvic díl o ničem :-) Autorka se zasekla na jednoduché zápletce a stále nám nabízela opakující se úvahy, myšlenky, vyjádření několika málo přítomných. Vždy jsem se u příběhů s amišskou tématikou bavila, takže tenhle velký prešlap beru jako omyl a čekám na podzim, až vyjde nový díl. No a toto tedy nedoporučím.

Hella
25.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Linda Castillo nemůže čtenáře zklamat. Vždy je to čtivé, hrdinové sympatičtí a uvěřitelní, městečko Painters Mil vylíčené jako vcelku příjemné místo k žití. A vždy je to u mě jen o tom, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Tenhle příběh byl poutavý, ale přece jenom mi vadilo tolik toho sentimentálního rozjímání nad kamarádkou v dospívání a toutéž teď, notabene když bylo od začátku jasné o jakou potvoru jde. A také to, že Kate nepřesunula Ginu jinam. Ale to je jen jednohvězdičkové opomenutí, jasně, že se těším na další příběh.

Kerberos
24.05.2022 4 z 5

Kate zachraňuje kamarádku ze studií, která je namočena v průšvihu. Odříznuté za sněhové kalamity na amišské farmě čelí nebezpečí, jsou všichni v ohrožení života. Trochu jiný příběh než jsme zvyklí.

Schamila
23.05.2022 5 z 5

Opět se nám to pěkně zamotalo v samotném konci .... Hezký příběh, který se skloubila minulost a přítomnost a co z toho všechno vyplyne .... Opět hezký popis odlišnosti života amišského a našeho..... Bylo to príma a vřele doporučuji a zase se moc těším na další díl, co se asi přihodí v životě Kate Burkholderové???

evaval
22.05.2022 4 z 5

Jedná se o dvanáctý díl oblíbené série s hlavní hrdinkou Kate Burkholderovou. Autorkou série je Linda Castillo pocházející z amerického Ohia, tohle prostředí se stalo také základem pro všechny její knihy.
Tento thriller se čte s lehkostí, velmi rychle jsem se jako čtenář orientovala v ději, a za to dávám velkém plus, mám ráda, když v příběhu není velké množství postav.
V podtitulu každé knihy z této série je: "Některá tajemství jsou příliš děsivá na to, aby byla odhalena". Sice se v tomto díle odkrývajícího tajemství Amišů nedočkáme, zato začneme odkrývat korupci a zkorumpovanost u policie, která sahá až do nejvyšších vrstev. Přesto nejsme o Amiše ochuzeni. Knížka dává nahlédnout do jejich života a obdivovala jsem, jak si dokážou poradit za každé situace. Nejsou závislí na elektřině, nebo každodenním nákupu potravin. Jejich život je plný práce, péče o zvířata, každý člen rodiny má své povinnosti, ale troufám si říct, že i přesto jsou šťastnější a mají k sobě velmi blízko. Spoléhají se sami na sebe a mohli bychom se od nich leccos přiučit.
V této knize se dozvíme, jak se hlavní hrdinka celé série Kate rozhodla odejít od své amišské rodiny, zpřetrhat pouta a zkusit žít po svém. Ocitla se ve světě, který neznala, nevěděla, jak se v novém prostředí zorientovat. Po svém odchodu se Kate v restauraci seznámí s Ginou Colorosovou, která je jejím pravým opakem - mladá dívka, plná života, která nejde pro slovo daleko a rozhoduje se ve zlomku vteřiny. Gina Kate podá pomocnou ruku a vezme ji k sobě domů. Padnou si do oka, začnou společně pracovat v restauraci, kde se seznámily, Kate se rozhodne a dodělá si i maturitu. Vzájemně se podporují, pomáhají si. Společně se rozhodnou studovat na policejní akademii. Stanou se z nich nerozlučné přítelkyně, jedna za druhou by dýchala.
Jenže život není jednoduchý, ani přímočarý. Po ukončení studia začnou společně pracovat u policie. Přijdou první problémy a začnou se vzájemně odcizovat. Gina má příliš nespoutanou povahu a občas se ji stává, že nereaguje tak, jak by správná policistka měla a víc než zákon a spravedlnost má občas na zřeteli svůj vlastní prospěch a je ochotna v určitých situacích proto přimhouřit oko. To je pro Kate něco, co není ochotná a schopná tolerovat ani když se jedná o její nejlepší kamarádku. Jejich cesty se rozejdou.
Po několika letech se Kate s Ginou setkává za velmi podivných okolností. Gina je na útěku před zákonem a je podezřelá z vraždy a Kate by měla svoji dávnou kamarádku okamžitě předat úřadům. Ale není to jednoduché, Gina je postřelená a Kate ji má stále ve svém srdci a ví, že ji mnohé dluží a přesto všechno, co spolu prožily ví, že Gina může být stále ve svém nitru slušný člověk. Rozhodne se dát kamarádce novu šanci. Je totiž možné, že celé obvinění je falešné a Gina je na útěku před zkorumpovanými kolegy. Ve sněhové bouři se uchýlí na amišskou farmu a začne jejich boj nejen s časem, lidmi, kteří po Gině jdou a jsou schopni všeho, ale také s přírodou, která se rozhodla vše zasypat sněhem.
Knihu opravdu doporučuji, je to další skvělé čtení od nakladatelství Moba, které si určitě nenechte ujít.

Kaja1
20.05.2022 3 z 5

Spíš než detektivka to byl příběh o přátelství dvou žen, které se sobě v průběhu let odcizily.

kolacky
11.05.2022 5 z 5

Tentokrát to Kate neměla vůbec jednoduché. Moc moc jsem jí držela palce!

Danago
08.05.2022 2 z 5

Bohužel nejslabší díl. Právě toto téma ukazuje, že autorce už došly nápady. Námět nudný, mnohokrát zpracovaný a určitě lépe. Popravdě velmi poklidný díl, ano odehrává se v amišské komunitě a něco málo se o Amiších dozvíme a to z jiného soudku.
Ale případ sám je pro mě nevěrohodný a bohužel i dost nezáživný. Marně jsem hladala napětí a nějaký zvrat, nenašla jsem.
Kdyby autorka trošku poškádlila amišskou morálku mohlo to být zajímavé, ale tentokrát se jí držela zuby nehty a všichni tu jsou naprosto ideální.
Jediné, co mi kniha přinesla jsou střípky vzpomínek Kate, na její období , kdy opustila amišskou komunitu.
Kniha skončila a já jsem na velkých rozpacích. Tentokrát opravdu zklamání. 2,5*

Pavlnka
07.05.2022 4 z 5

Tento díl mě moc nenadchl. Bylo to čtivé, napínavé, ale tentokrát mi tam prostě něco nesedělo. Přišlo mi to takové umělé. Uvidíme u dalšího dílu.

cepina
07.05.2022 5 z 5

Zase naprosto skvělá detektivka z pera Lindy Castillo.
Pro mě zatím šestá v pořadí, ale vím, že je zpětně dočtu všechny, protože mě opravdu baví.
Já prostě tu Kate zbožňuji čím dál tím víc. Tato knížka je z těch knih, od které se nechcete ani nemůžete odtrhnout, stránky se samy s lehkostí otáčejí. Měla jsem ji přečtenou za dva dny a to určitě vypovídá o její čtivosti. Moc mě baví hlavní postava i její vyšetřování.
Líbí se mi, že se pokaždé dozvím něco víc o minulosti a tajemství Kate Burkholderové.
V této knize se objevuje její dávná kamarádka Gina, se kterou se Kate seznámila po odchodu z amišského společenství před deseti lety. Díky ní se dostala na dráhu policistky.
Gina se dostane znovu do její blízkosti díky svému útěku a automobilové havárii. Ale hlavně kvůli svým nastřádaným problémům.
Gina míří postřelená ke své kamarádce Kate, protože ji nenapadá nikdo jiný, kdo by jí mohl pomoci. Po cestě ale havaruje...
Po nehodě ji nachází ovdovělý amiš Adam společně se třemi dětmi. Ginu zachrání, odveze ji na statek a zavolá Kate...
Kate z počátku Gině nevěří, objevují se staré křivdy a nejasnosti z Ginina soukromého i pracovního policejního života. Kate se dozvídá, že je Gina zapletena do korupce, kterou chtěla odhalit a zveřejnit a tím se dostala do nebezpečí života.
V tomto díle hraje hlavní roli i příroda a krutá zima-kalamita s obrovskými sněhovými závějemi. Úplně jsem cítila ten chlad a zimu, jako bych se brodila návany sněhu společně s hrdiny knihy.
Kate opět se díky své houževnatosti, vytrvalosti a policejnímu instinktu a i díky příteli Tomasettimu, blíží k vyřešení případu. Lze ovšem tento případ vůbec vyřešit ke spokojenosti všech?
Je pravda, že tato detektivka není až tak akční, jsou zde spíše vykresleny vztahy, ale vůbec jsem se nenudila. Postav je tu pár a všechny už mají dopředu rozdány své karty. Na jedné straně Kate, Adam a děti, na straně druhé zkorumpované oddělení policie. Někde mezi je Gina.
Cítila jsem velkou sympatii k Adamovi, je to prototyp správného chlapáka, který se nebojí zastat slabších a i když cítí nebezpečí, je ochoten se postavit nepřátelům. A i přes nepřízeň osudu se nevzdává. Pocítí něco k atraktivní Gině?
Líbí se mi Kateiny vsuvky a promluvy pensylvánskou němčinou. To knize dodává jedinečnost a tu správnou atmosféru.
Tato celá série je opravdu velmi povedená a těším se, až zase vyjde další díl. Plný počet hvězdiček je opět samozřejmostí.

INCOGNITOREADER
04.05.2022 2 z 5

Jedná se o mojí velmi oblíbenou sérii. Dvanáctý díl opět vybočuje, ale bohužel ne na tu dobrou stranu. Minulý díl pro mě jeden z nejlepších a Zpřetrhaná pouta jsou pro mě asi nejslabší díl celé série.
Heslo, které je na každé kníze ze série zní: Některá tajemství amišů jsou příliš děsivá na to, aby byla odhalena.
Je třeba říct, že v tomto díle o žádné amiše nejde. Amišové jsou tu jen jako dokreslení děje, ale jinak v příběhu nehrají žádnou roli. A to je škoda, to je to co mě na sérii baví. Hlavní příběh vypráví o Katině kamarádce z policejní akademie, která je na útěku a je podezřelá z vraždy.
Vlivem sněhové bouře Kate i její stará kamarádka uvíznou na amišské farmě a musí vyřešit co budou dělat dál. Kate má povinnost kamarádku zatknout a předat úřadům. Ale co když jsou úřady zkorumpované a obvinění je falešné?
Za mě byl příběh bohužel celkem nezajímavý (korupce) a hlavně chyběl nějaký větší zvrat a co je hlavní i napětí.
To se dostaví až zhruba v posledních 10% knihy.
I přesto se těším na další díly a doufám, že toto byla jen vyjímka, která potvrzuje pravidlo a další díly budou opět skvělé.

GYROTOURBILLON
30.04.2022 5 z 5

Jak už jsem psal , u LC. není o čem pochybovat. Pravda , díl to byl o trochu drsnější, než předchozí knihy , ale to je v pořádku.
Čtivá, napínavá kniha s pohledem do amišského života a života mimo něj..