Zpřetrhaná pouta

Zpřetrhaná pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493224/bmid_zpretrhana-pouta-ggx-493224.jpeg 4 260 73

Ovdovělý amiš Adam Lengacher, který vzal své děti na projížďku na saních, narazí cestou na auto, které uvízlo v závějích, a opodál najde bezvládnou ženu. Zavolá tedy náčelnici policejního oddělení v Painters Millu Kate Burkholderové. Ta se k nehodě neprodleně dostaví a zažije šok: v oné neznámé poznává Ginu Colorosovou, policistku a spolužačku ze studií na policejní akademii. Gina jí prozradí, že je hledaná za vraždu policisty. Tvrdí, že ona je nevinná, že za jejím obviněním stojí spiknutí zkorumpovaných policistů, které chtěla odhalit. Kate požádá o pomoc svého přítele agenta Johna Tomasettiho a společně se pouštějí do vyšetřování případu. Záhy se však ukáže, že nikdo o té noci, kdy Gina údajně zastřelila kolegu, nechce mluvit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Outsider , 2020

janik6969
28.04.2022 5 z 5

tuto sérii mám velmi oblíbenou, příjemné "oddechové" detektivky, podané čtivým způsobem, žádné krváky. Tento díl byl spíše něco jako román s malou detektivní zápletkou, ale nevadilo.

Šánka
26.04.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé, mně se tento díl moc líbil, je jiný než předešlé, ale také se v něm nejvíce dozvídáme o způsobu života amišů, tolik odlišného od toho našeho, jejich zvycích, myšlení i životních hodnotách. Atmosféru na amišské farmě se Lindě Castillo podařilo popsat úžasně.
Kate je tentokrát postavena před volbu, zda uvěří a pomůže své dávné přítelkyni odhalit pravdu, která by nemusela být přijemná a mohla by ohrozit život nejen její, ale i dalších lidí. Závěr byl hodně napínavý i překvapil.
Tak tedy za 5* a pokračování bude :-)!

rumova_kulicka
25.04.2022 4 z 5

Když vidím nový díl, hned se po něm vrhám. Je to závislost. Téma amišů, vyšetřovatelka Kate a malé městečko Painters Mill mě stále baví. Tento díl byl trochu jiný než jsme zvyklí, vraceli jsme se do Kateiny minulosti, což bylo zajímavé. Ale taky mi tento díl přišel nejméně zábavný. To nic nemění na faktu, že budu s napětím vyhlížet díl další.

JitkaHambi
24.04.2022 3 z 5

Tak za mně nejslabší díl......mám přečtené všechny a vždy mě hrozně bavily, ale tato kniha mi moc nesedla.Malo Amišů, málo napětí a téma korupce mě moc nebere.
Dávám (s bídou)3* a těším se na další knihu.

georginaa
24.04.2022 5 z 5

Když se tak člověk zamyslí, už si nedovede život představit bez tolika vymožeností. Teplá voda, světlo, auta, telefony, vše bere samozřejmě jako vzduch který dýchá a ani se nezamyslí, že bez těchto výhod by možná nepřežil. Obdivuji takový lidi, kteří vedou jednoduchý život, který je naplňuje tak, jak dokáží. Jsem vděčná autorce, že neopomíjí Amiše a ukazuje nám, jak vlastně se dříve žilo a lidi byli šťastní i bez těch vymožeností. Jenže doba jde dopředu a my s ní. Život máme jen jeden a je důležité jak sním naložíme. Naprosto chápu Kate, která se potácí mezi minulostí a přítomností a mohu jen říct, že mě její vyšetřování stále baví, i když v tomto díle spíše vzpomínala. Těším se jako každý příznivec této série na další díly.

raty
16.04.2022 5 z 5

V dalším díle amišské série bojuje Kate nejen s korupcí a nepříznivým počasím, ale překvapivě i s vlastními pochybnostmi, že dělá správnou věc. Zpřetrhaná pouta s minulostí nejsou přetržená úplně, nepříjemně se ozvou a Kate má opět plné ruce práce, aby vše vyřešila.
Obdivuji, jak vysoko dokáže autorka držet laťku při dvanáctém pokračování a moc se těším na další.

klokan.1905
14.04.2022 5 z 5

Zpřetrhaná pouta...
Jedná se již o dvanácté pokračování ze série Případy Kate Burkholderové... Této amišské detektivní sérii jsem od začátku podlehl... Nevěřil bych, že mě bude četba z tohoto prostředí tolik bavit...
Přemýšlím co napsat a nic neprozradit... ;-) Dovolím si použít dva řádky ze zadní strany obálky (mimochodem obálka se opravdu povedla)... Sněhová bouře, zkorumpovaná policie a dávná přítelkyně... Dokáže ji Kate Burkholderová ochránit?
Opět jsem se moc dobře bavil... Z vnitřní části obálky se mimo jiné dozvíme, že Moba nakladatelství nezahálí a můžeme se asi brzy těšit na pokračování, které má název Strmý pád...
Jenom malá výtka k překladu... Místo halíře bych použil cent... ;-)
Suma sumárum bych toto pokračování viděl na 90 procent... Zaokrouhlím to nahoru a dávám krásných pět hvězdiček...

WaN635
11.04.2022 4 z 5

Tak mám přečtenou již 12. knihu s mými oblíbenými postavami. Za mě se jedná o druhou nejslabší knihu série ( nejslabší za mě je V troskách tornáda), ovšem i tak hodnotím 4 hvězdičkami. Nevím proč, ale příběh mě neuchvátil tak, jak většina předchozích, i přesto, že jsme se hodně dozvěděli o Kate samotné a jejich začátcích u policie.
Konec mi přišel tak nějak nemastný neslaný, prostě nic nečekaného. Což samozřejmě neznamená, že bych si přála, aby se stalo nějaké neštěstí Adamovi a jeho rodině.
Za mě bylo v knize málo Amišů a Tomasettiho. Konec před nás klade otázku, dočkáme se přiznání vztahu Kate A Johna? A možná i něco více?
Těším se na pokračování série.

Knižní střípky
07.04.2022 5 z 5

Na začátku března jsem četla 11.díl mé oblíbené amišské série thrillerů. A k mému velkému překvapení jsem si přede dvěma dny vyzvedla její další pokračování. Na co vám budu povídat, všechny čtecí plány šly stranou a okamžitě jsem se pustila do tohoto nejnovějšího dílu... Tato série se odehrává v malém americkém městečku Painters Mill, kde policejní stanici šéfuje Kate, bývalá amiška. A po všech těch dílech je to pro mě jako návrat domů za mými starými dobrými známými. Díky této sérii jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o běžném životě amišů a byť se spoustou jejich názorů a životních postojů nesouhlasím, stejně mi svým způsobem přirostli k srdci. Stejně tak jako Kate, Tomasetti a ostatní zaměstnanci malé policejní stanice, kteří dělají vše proto, aby jejich malé město bylo bezpečné... Tentokráte se Kate znovu setká s bývalou kamarádkou a kolegyní, která je nyní ve velkém průšvihu a vyhledá právě Kate s prosbou o pomoc. Ani tento díl nepostrádal napětí, enormní čtivost, navíc jsme se dozvěděli něco o minulosti Kate, což mi udělalo velkou radost... Tato série je pro mě sázka na jistotu a ještě ani jeden díl mě nezklamal... A teď můžu jenom doufat, že se brzo dočkám dalšího dílu.

Knižní střípky

JustWomen
05.04.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem, já to amišké prostředí miluji, moc se těším na další díly.

Katulinka69
01.04.2022 3 z 5

Za mě asi nejslabší ze série, ale přesto se těším na další

Arsi
01.04.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka, napínavá. Tentokrát se podíváme i do minulosti Kate.

PetraN17
01.04.2022 5 z 5

S velkou chutí jsem se vrhla na 12. díl a jsem ráda, že se tentokrat mimo vyšetřování hodně odhalí i o samotné Kate. Chvíli se zdá, že to bude poklidnější čtení, ale nenechme se zmást :))