Poutník, čarodějnice a červ

Poutník, čarodějnice a červ https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415702/bmid_poutnik-carodejnice-a-cerv-0O9-415702.jpg 3 473 119

Příběhy z Alagaësie série

1. díl

Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie. Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou velké pevnosti, dohadováním s dodavateli zásob, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní... Potěšte se jedinečnou fantazií Christophera Paoliniho v nové sbírce příběhů ze světa světoznámé série Odkaz Dračích jezdců. Kniha obsahuje tři nové příběhy z Alagaësie doplněné o historky z Eragonova života. Nechybí výňatek z pamětí čarodějnice a věštkyně Angely od samotné Angely Paoliniové... živoucí předlohy této nezapomenutelné postavy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Fork, the Witch, and the Worm: Eragon , 2018

NikiMedy
22.07.2021 3 z 5

Knihu jsem četla v originále. Jak autor na konci psal, nejdříve napsal povídku o červovi a k tomu doplnil zbývající dvě. Za mě je povídka o červovi pro účely této knihy ale opravdu zbytečně moc dlouhá a i když z ní nakonec plyne docela dobré poučení, také mě moc nebavila.
Autor se měl do tohoto světa buď vrátit pořádně a napsat něco dějově více provázaného, lepšího a delšího, nebo vydat low-key knížku o několika povídkách a nedělat kolem toho takový povyk, že je to bůhvíjaký návrat do Alagaësie.
Neříkám, že to bylo špatné, ale mohlo to být lepší :)

Lea_41
13.06.2021 5 z 5

Pěkné. Byla to fajn oddechovka. Ráda jsem se vrátila do Alagaesie. Angela opět nezklamala a pobavila. Přečteno velmi rychle.

eva-lupen
06.06.2021 3 z 5

Fajn počteníčko, ale než jsem se nadála, tak byl konec. :-)

majka45
17.05.2021 3 z 5

Není to špatné, dá se to číst, jen tomu chybí trošku více děje. Sérii jsem četla před hodně dlouhou dobou, tak ani nevím, kam mám povídky zařadit.

AnetLickova
07.05.2021 4 z 5

Pěkné volné pokračování, avšak krátké. Jen škoda, že už se Eragon do Alagaësie nevrátí. :)

simoh
05.04.2021 odpad!

(SPOILER) vždyť v minulém díle (Inheritance) bylo napsané že na trvalo odjíždí na ostrov Vreal a teď je v Beorských horách! Hrůza!!nedalo se to skoro dočíst!

Lionis
03.04.2021 3 z 5

Ne, za mě byl tento dodatek naprosto zbytečný. Těšil jsem se na návrat do Alagaesie, ale rozhodně ne na takovýto. Jestli chtěl Paolini vydat další Dračí jezdce, tak je měl vydat pořádně.
Přečtěte si to, ale neočekávejte od toho Dračí jezdce, jelikož je nedostanete.
Upřímně jsem četl několik různých pokračování od fanoušků a i ta byla o hodně lepší.
Jsou to příběhy, odehrávajíc se v daném světě, ale to je tak vše, co mají společné.
I čtivost lehce pokulhává a to především u příběhu s červem.
Čekal jsem více, ale hold se nedostalo. Snad to napraví příštím pokračováním.

AnnaNes
16.03.2021 1 z 5

Myslela jsem, že ji ani nedočtu, jak mě nebavila.

Petkona
13.03.2021 3 z 5

Odkaz dračích jezdců mám hrozně ráda a tak jsem se musela do doplňkového dílu vrhnout. No, hlavní sérii se to určitě nevyrovná, jsou to jenom povídky s pár postavami, které se vyskytují i v původní sérii. Líbila se mi ta první, ale ty ostatní mě ani nějak moc nenadchly. Obzvlášt ta o červovi byla až přehnaně dlouhá a skoro vůbec mě nebavila. Sice je to pořád z toho úžasného světa, ale chybí mi tam to, co té původní sérii dodávalo to kouzlo. Ale jestli máte rádi Odkaz dračích jezdců, tak tímhle si možná trošku zkazíte dojem, ale zkusit to můžete. Třeba se vám to bude líbit víc než mně :)

Knihoholka.
06.02.2021 3 z 5

Bylo to malé pokračování Eragona. Návrat do jeho světa byl příjemný, ovšem pro mě ne až tak záživný. Povídka o červovi/drakovi byla zdlouhavá a těšila jsem se až dočtu poslední stránku. Paolini si rozhodně připravuje půdu pro další knihu. Já jen doufám, že to bude román a ne další povídky.

Marta08
01.02.2021 3 z 5

Byl to milý návrat do Alagaesie, nicméně jsem čekala víc. Souhlasím s komentářem níže, že jsem nepochopila, k čemu tato kniha je a možná je to předzvěst nějakého většího pokračování. Četlo se to špatně a měla jsem problém ji vůbec dočíst. Pro mě nuda.

Marie022
31.01.2021 5 z 5

Je to čistě můj názor, ale myslím, že každý, kdo je fanouškem Odkazu musí být nadšený z jakéhokoli pokračování. Nejvíc se mi asi zamlouvala úvodní část Poutník, Čarodějnice je trochu zmatená (ikdyž od Angely by člověk nic jiného nečekal) a Červ je podle mě strašně zdlouhavý. Ale jsem z tohohle znovuoživení Eragona nadšená.

Ellis03
16.01.2021 4 z 5

Není to odkaz dračích jezdců, ale je to celkem fajn čtení :)

Zezulinka
03.01.2021 4 z 5

Odkaz dračích jezdců jsem četla již před delší dobou přesto jsem neodolala a dala se i do této knížky, která prý vznikla narychlo a je to na ní znát. Uvítala bych spíše delší další pokračování, tyto povídky se mi líbily, ale nakonec jsou jen takovým malým překrmem před očekávaným pokračováním, ke kterému se snad autor opravdu odhodlá, no uvidíme...

Neytiri2
13.12.2020 5 z 5

Je úžasná celou sérii Eragona zbožňuji

anebar
05.12.2020 1 z 5

Možná tvrdé hodnocení...možná ne. Název mi dost připomínal jinou knihu. Příběh? Nesourodý, divný a jediné, co se dalo číst, byla poslední část zvaná Červ. Kniha není prakticky vůbec potřeba k doplnění příběhu z Eragona.

Patro
17.11.2020 1 z 5

Musím říct, že mě kniha zklamala. Jakožto dlouhodobý fanoušek Odkazu jsem se nemohla dočkat na nějaké stejně dobré pokračování, takového jsem se bohužel nedočkala. A aby toho nebylo málo, překlad je otřesný a termíny a jména vůbec nesouhlasí s tím, jak byly přeloženy v Odkazu.

Danuscka
08.11.2020 2 z 5

No...Co k tomuhle napsat?... Odkazy jsou moje oblíbené, ale tohle jsem myslela, že snad nedočtu... Vůbec jsem nepochopila k čemu takhe kniha je... Možná je to předzvěst nějakého většího pokračování, kdo ví... Nicméně dávám jednu hvězdičku za snahu a druhou za červa.

Ellissabeth
30.10.2020 3 z 5

Čekala jsem trochu více, ale byl to milý návrat do Alagesie. Červ byl opět Paollini... zbytečné zdlouhavé a občas nudné. Ale určitě bych si přečetla další pokračování... Líbí se mi styl Angely.

Olsovcova
23.10.2020 2 z 5

Pro mě trochu zklamání... tři samostatné povídky, trochu násilně spojené vsuvkami o Eragonovi. Možná, kdyby dějová linie Eragona byla trochu víc rozpracovaná a dotaženější, tak bych knihu vnímala líp. České vydání je navíc frustrující velkým fontem a velkými okraji kolem textu - člověk tedy má při koupi falešný dojem, že si "počte", ale ve skutečnosti jen otáčí stránky a rozsah je to kniha na jeden večer...