Poutník, čarodějnice a červ

Poutník, čarodějnice a červ https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415702/bmid_poutnik-carodejnice-a-cerv-0O9-415702.jpg 3 473 119

Příběhy z Alagaësie série

1. díl

Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie. Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou velké pevnosti, dohadováním s dodavateli zásob, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní... Potěšte se jedinečnou fantazií Christophera Paoliniho v nové sbírce příběhů ze světa světoznámé série Odkaz Dračích jezdců. Kniha obsahuje tři nové příběhy z Alagaësie doplněné o historky z Eragonova života. Nechybí výňatek z pamětí čarodějnice a věštkyně Angely od samotné Angely Paoliniové... živoucí předlohy této nezapomenutelné postavy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Fork, the Witch, and the Worm: Eragon , 2018

HellGrull
31.12.2019 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale bohužel jsem od ni čekala víc. Je hrozně kratičká a člověk se z ní mnoho nedozví co se vlastně dále děje ve světě Eragona. Příběhy jsou sice poutavé, ale kromě prvního (z kterého jsem byla hodně rozčarovaná, protože sem se z něj dozvěděla na můj vkus hodně málo o své nejoblíbenější postavě celé série) nedozví čtenář nic co by způsobilo vauefekt. Stále sem čekala co bude a on konec no...

bilamyska
26.12.2019 4 z 5

Prostě stará láska nerezaví.

Gustik5
24.12.2019 3 z 5

Poutník, čarodějnice a červ nejsou úplně plnohodnotným dílem ani pro nejkovanější fanoušky ságy o Eragonovi a dračici Safiře. Povídky v něm obsažené by se dle mého lépe vyjímaly zadarmo uveřejněné na oficálním webu, než formou knihy. Nebo toho měl autor napsat víc. A propracovaněji. Kniha je totiž kratičká, přečtete ji takřka na posezení a moc ve vás (krom jisté rozčarovanosti) nezanechá. Paolini pochopitelně umí psát, ale toto je jednoduše málo. Přečetl jsem si ji samozřejmě rád, nicméně jsem měl přece jen trochu větší očekávání.

Za zmínku pak stojí výtka na stranu českého vydavatele. Jako čtenáře, považujícího se za velkého fanouška původní série mě moc nepotěšil nesjednocený překlad. Nechme stranou prapodivnou mutaci názvu celé sbírky, kdy bylo anglické „The Fork“ zaměněno za zřejmě lépe znějící „Poutník.“ Vadí mi zejména to, že se zjevně nepodařilo ohlídat návaznost. Dobře známý drak Trn je zde tudíž nepřeložen a zůstává zde jeho anglické jméno Thorn, což prostě působí divně a když už ne překladatel, tak nakladatelství by si takovýto přešlap mělo uhlídat. Knížku bych doporučil všem, kdo Eragona četli, jen bych byl pro to, brát ji jako oddychový doplněk k hlavní sáze, ve kterém se krom několika střípků z nového života hlavních hrdinů vlastně moc zajímavého nedočteme…

Tesset
20.12.2019 5 z 5

Bylo to jako vrátit se domů, jak řekl sám autor v doslovu. Rozhodně to není na úrovni hlavních knih, ale je to krásné připomenutí toho, jak jsme Eragona, Safiru a ostatní milovali. Krásná jednohubka, jen doufám, že se autor do Alagaesie vrátí v plnohodnotném románu.

Lusa
18.12.2019 5 z 5

Bylo tak nádherné vrátit se opět po letech do milované Alagaesie a prožít další příběhy se známými postavami. Doufám, že Paolini napíše brzy další pokračování.

heliiinka
12.12.2019 3 z 5

Je krásné se vrátit do mé milované Alagesie. Paolini se snaží skrze dospělejšího Eragona předat příběh s myšlenkou. To je moc fain, těším se na další díly.
PS není to hlavné série, tak nečekejte heroické výkony, jako spíš okýnka k postavám, které máte rádi.

Ricardus
01.12.2019 5 z 5

Knihu hodnotím jako velmi dobrou a dost nechápu její nízké hodnocení. Pochopitelně první 4 díly byly TOP a hlavní příběh s porážkou Galbatorixe byl ukončen. Avšak ani tím nekončí život Eragona. Právě naopak - smrtí Galbatorixe život Eragona začal. Je třeba vytvořit novou generaci Jezdců a Draků, sbírat novou moudrost a zkušenosti. Jsem rád, že po letech jsem si mohl přečíst něco ze života Eragona, který se odebral do nového kraje mimo Alagaesii. V příbězích je také vidět, že Paolini duchovně dosti vyzrál a do příběhů (zejména Červ) dal něco ze svého vyššího Já. Těším se na další pokračování z Eragonova života. Ostatně i v názvu knihy je psáno "Díl 1". :)

Kniha2006
28.11.2019 4 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale příjemně mě překvapila. Těším se na pokračování.

Macev
27.11.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila, byla čtivá stejně jako předchozí díly. Jediné, co bych vytkla, je nezvyklá krátkost příběhů, ale myslím, že to je pouhá příprava na to, co ještě přijde. Tak se nechám překvapit

Andynka
25.11.2019 3 z 5

3 hvězdičky jsou za poděkování, že jsem se mohla zase na čas vrátit do tohohle skvělého světa. Ale jinak... jinak to za mě je zbytečná kniha. Budiž první příběh se mi vážně líbil, druhý slabší a poslední zbytečný.
Příběhy jsou pěkně napsané, je to čtivé . A rozhodně vás to naláká na další knihu. Tak doufám, že se nějaké dočkáme. :-)

KnihoMorka
18.11.2019 5 z 5

prahnu po další

pejty
15.11.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetl během jednoho dne a musím se přiznat, že to byla skvělá nostalgie. Bohužel jsem dostal jen poklidných pár příběhů, které mi jen připomněli, to co jsem zažíval při čtení Odkazu Dračích jezdců, ale nedokázali navodit tu napínavou atmosféru, jakou jsem miloval.

Bennzi
13.11.2019 1 z 5

Původní knihy jsem četla několikrát a oblíbila jsem si i audioknihy, ale až na první část byla tato kniha o ničem... Kdybych nečetla, o nic bych nepřišla...

Arry
10.11.2019 3 z 5

Příjemný i když krátký návrat do Alagaesie. Kniha určitě nedosahuje kvalit Odkazu Dračích Jezdců, ale rozhodně jsem se nenudil. Paolini si chtěl dokázat, že umí napsat knihu kratší než 500 stran. Ano, umí, ale doufám že nás do svého světa opět pozve - příště však na déle.

Ailee
09.11.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale kromě první části, Poutníka, ani nijak záživné. Nejedná se čistě o "povídky". Vlastně to je Eragonův příběh, jen... jinak. První, Poutník, je vize zprostředkovaná Eldúnarí draků. Druhý, Čarodějnice, je návštěva jisté osoby přímo u Eragona v novém dračím doupěti, a třetí, Červ, je legenada, kterou Eragonovi vypráví Urgalové. Zatímco Poutník je napínavý a poukazuje na možnost dalšího příběhu, zbylé mi přišly skoro zbytečné a o ničem. Ale za přečtení ta jednohubka stála.

specialista5
08.11.2019 4 z 5

Příjemný návrat do světa Eragona, neurazí ale ani extra nezaujme. Pokud nejste fanoušky původní série odeberte si z hodnocení minimálně 1 hvězdu. Dávám 4* z nostalgie, není to vyloženě špatná kniha, ale něco tomu chybí. Každopádně jsem rád, že jsme si mohli připomenout tento svět, a seznámit se více do hloubky i s některými postavami, které jsme potkávali v Odkazu.
Kdo má rád Odkaz, určitě si to musí přečíst, kdo ale Eragona nezná, tak by tady asi neměl začínat ...

KillHurt
29.10.2019 4 z 5

Anotace lže... a to je největší prohřešek knihy. Jedná se vlastně o povídkovou sbírku, na kterou má podle všeho navazovat další. První dvě povídky jsou zajímavé, ale jedná se o epizodky, které si zaslouží pokračování. Třetí povídka je nosná sama o sobě a taky ji hodnotím nejlépe. Všechny tři pojí dohromady popis Eragonova "všedního" života po porážce Galbatorixe, který jistě fanoušky potěší, ale také není dostatečně soběstačným a funguje jen jako lepidlo pro povídky. Nicméně přesto všechno jsem rád, že jsem knihu četl a těším se na další příběhy. Normálně bych dal jen dvě hvězdy, ale třetí přidávám za třetí povídku a čtvrtou za nostalgii.

Konfu97
27.10.2019 4 z 5

Po mnoha letech se Dračí jezdci vrací!! A ano, ač jen v povídkách, nejde na tuto knihu říct nic víc než KRÁSA.. Chris je výborný spisovatel a jde vidět, že za léta dospěl.. Každého kdo kvůli změně stylu/ psaní píší negativní kritiku nechápu.. Kniha je krásná, ano krátká, ale krásná.. Povídky nás vtáhli zpátky do našeho milovaného světa a já se budu velmi těšit na další pokračování.

nikola3989
26.10.2019 1 z 5

Čekala jsem knížku. Minimálně po tolika letech, co konečně něco napsal - a ne “reklamu” mezi knihami. A ještě na konci oslavuje sám sebe, že zvládne napsat i krátkou knihu. Opravdu, bravo!

Korsika
24.10.2019 5 z 5

Trochu mne překvapuje zdejší hodnocení, protože kniha je opravdu výborná, příběhy nás vracejí zpět v různých časech na různá místa Alagaësie. A jak už ostatně vypovídá název a tloušťka knihy, jde o začátek nahlédnutí do toho, co se děje po Inheritance. Mě osobně potěšilo, kolik nového a poučného jsem se z tohoto světa opět dozvěděla a u Urgalího příběhu jsem chvílemi snad ani nedýchala. :)