Velký král Přemysl Otakar I.

Velký král Přemysl Otakar I. https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82035/bmid_premyslovska-epopej-velky-kral-prem-wld-82035.jpg 5 985 194

Přemyslovská epopej série

Velký král Přemysl Otakar I. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století.... celý text

Nikkiproch
17.02.2020 3 z 5

Začátek knihy mě bavil, chytl, ale když v naprosto stejném duchu pokračoval příběh na dalších 500 stránkách, musela jsem se každý večer nutit aspoň 10 stránek, abych se tím vůbec někdy prokousala. Českou historii miluji, ale v sáze pokračovat nebudu, přejdu k jinému autorovi.

renefer
27.01.2020 3 z 5

Já jsem asi divná, ale nemůžu se přiklonit k superlativům na tohoto autora. Miluji českou historii a ráda čtu historické romány, které mi ji přibližují zábavnou formou. Pokud by se jednalo třeba o převyprávění Palackého, bylo by to dost dobré. Ale jako román? Dialogy mezi postavami jsou takové strojené, všichni muži mluví se svými manželkami stejně, všichni používají stejný humor, stejnou ironii. Přijde mi, že se autor snaží oživit historická fakta nějakou zajímavou konverzací ale dle mého názoru se mu to nedaří. Chybí tomu šťáva, troška gradace napětí. Mnohem víc bych uvítala bližší popis bitev, obléhání nebo politických jednání.

Klarinecka
13.12.2019 5 z 5

Dějepis mě na škole nějak extra nebral, ale ani mi nějak extra nevadil. Historické romány jsem začala číst až v dospělosti. No a toto? Jsem nadšená. Myslím si, že kdyby nám historii podal někdo takhle v hodinách dějepisu, tak by se rapidně zvýšil počet historických nadšenců. Toto dílo vřele doporučuji a hned teď okmžitě jdu na další díl.

horskejvlk
30.11.2019 5 z 5

Kniha se čte lehce, což je skvělé, snad měl být kladen větší důraz a vysvětlení na sněm v Řezně kde Fridrich Rudovous zřizuje “de jure” Titul “markraběte moravského” čímž oddělil Moravu tj. její úděly Olomoucko,Brněnsko a Znojemsko od Čech. Byl to velmi zásadní krok lišky ryšavé po čertech exelentního politického hráče Barbadossy.

Vlasta155
28.10.2019 5 z 5

Moc zajímavá kniha, díky které jsem si doplnila nějaké znalosti z historie.

Bolomsson
15.10.2019 5 z 5

Další díl přemyslovské epopeje za mnou. Tentokrát jsem sáhl po dílu úvodním a stejně jako díl o Václavu II., tak i tady jsem si četbu užíval. Do příběhu jsem se velice lehce začetl, nadšeně hltal Přemyslovu strastiplnou cestu na český trůn, jeho vzestupy i pády a v neposlední řadě jsem se opět obohatil o spoustu zajímavých skutečností z naší bohaté historie.

tichoslapek_
23.09.2019 5 z 5

Moji oblíbení Přemyslovci a velká epopej jejich rodu. Četbu jsem si užívala, jak jen to šlo. Příběh byl svižný, postavy opět zajímavě vykreslené, a tak jsem se ani nenadála, a 600 stran uteklo jako voda. Pět hvězd je tedy více než zasloužených. A už se porozhlížím po druhém dílu...

666Jitka
13.09.2019 5 z 5

Celá Přemyslovská epopej je skvěle napsaná a provází nás celou dobou vlády toho rodu - vynikající čtení ...

Tesssay
09.09.2019 3 z 5

I pres skvela hodnoceni se musim priznat, ze mi zatim styl psani pana Vondrusky moc nesedl a prvnim dilem jsem se spis jen tak "prokousavala" do konce...ale i presto jsem odhodlana zkusit dalsi dily ;-)

alabra
29.07.2019 4 z 5

Na tuto sérii jsem se už dlouho těšila, přesto jsem se nemohla do prvního dílu začíst, přestože už mám něco od autora přečteno. Nestalo se mi to ani u série s husity, tak uvidíme, jaké budou další díly.

zdenaR
02.07.2019 5 z 5

Přemyslovci byla moje oblíbená historická etapa již na základní škole.
Proto jsem se s chutí pustila do Přemyslovské epopeje - přiznám se, že jsem ji poslouchala jako mluvené slovo (vždy před spaním) a bylo to úžasné. Výborný přednes Jana Hyhlíka a všechny čtyři díly v délce více jak105 hodin!
Doporučuji!

jprst
07.06.2019 2 z 5

Touto knihou jsem s díly p. Vondrušky před lety začínal, vzpomínám si, že jsem se s její četbou dost pral a zvítězil jsem jen díky tomu, že nenechávám knihy nedočtené. Už jsem přečetl slušnou řádku historických románů, historie patří k mým zájmům, ale toto bylo pro mě velkým zklamáním. Sice jsem zvažoval, že po nějaké době zkusím v této sérii pokračovat, ale to by u mě asi musela nastat doba "čtecí" nouze a nebylo by nic jiného po ruce.

Pavelpi
06.06.2019 5 z 5

Na knize se mi hlavně líbilo,jak Přemysl dokázal postupně a přes všechny překážky dosáhnout svého cíle a stát se českým králem.Na jednu stranu se mi nelíbilo,jak se zachoval k Adletě,ale na druhou stranu ho chápu,protože tak jak se k němu začala chovat se také nedalo místy vydržet.Takže není divu,že se jí zbavil.Jinak ale plný počet hvězd.

jaja1989
26.05.2019 3 z 5

Už od začátku mi přišel Přemysl jako velký sobec,nepocitam, že znásilnit ženu umí každý blbec ,ale jak se choval už od začátku k ženám celkove zvlášť k Adlete, na manželství se musí pracovat a když se bála porodu měl ji pomoc ne ji odkopnout,chlap nikdy nepochopí jak je porod těžký a v těch dobách neměli epidural????????
Jinak celkově hezky napsané chvílemi dost nudné a člověk se někdy ztrácí mezi všemi panovníky,ale jeho ostatní knihy jsou daleko lepsi

p.pavlina
19.02.2019 4 z 5

Kniha je sice zajímavá, ale není tak poutavá jako jiné knihy od pana Vondrušky. I přesto si další díly ráda přečtu. Je to pro mě taková oddechovka.

Kimon
08.02.2019 5 z 5

Bez komentáře, prostě skvělé ....

Elea
31.01.2019 3 z 5

Velmi rozsáhlá pohádka pro dospělé na historické téma, takže s předem známým závěrem. Přemysl je vylíčen jako hodně sympatická a charakterní postava, při vší účtě k autorovi se domnívám, že skutečný Přemysl takový zdaleka nebyl.

Vlk.kh
14.11.2018

Nedočteno. Z Husitské epopeje jsem zvládl alespoň první tři knihy, ale tady to vzdávám hned zkraje. Je to pro mě příliš nezáživné a po nějakých sto stranách už mi začalo být fuk, co s tím kterým hrdinou vlastně bude. Historii a historickou literaturu mám rád, ale pan Vondruška mi prostě svým stylem nesedí. Co mě taky hodně odrazuje je na můj vkus až příliš mnoho středověké červené knihovny v jeho dílech.

neoskaut
16.10.2018 5 z 5

Velice dobře se čte. Krátila mi čas při cestě vlakem. Doporučuji.

pompačka
06.10.2018 5 z 5

Moc pěkné čtení .Cte se moc dobře i když je to bichle .
Pan Vondruška mě se svým psaním baví a je poučné .
Pokoušela jsem se číst i jiné autory historie ale Vondruška
se mi čte nejlépe .Opravdu super.