Jednooký král Václav I.

Jednooký král Václav I. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134440/bmid_premyslovska-epopej-jednooky-kral-v-t8T-134440.jpg 5 704 89

Přemyslovská epopej série

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá.... celý text

Hrdlička1
16.04.2015

Knihy tohoto typu mám ráda. Základem jsou historická fakta upravená do čtivé podoby. Kdo by ovšem čekal nějaký dramatický spád, tak ten se nekoná. Čtenář pluje knihou stejně pozvolna, jak běží život českého krále...

SteveG
22.03.2015 5 z 5

Kniha velmi potěšila.

MiFa
28.02.2015 5 z 5

Zajímavé, opět vynikající

Keddie
09.12.2014 5 z 5

Další perfektní kniha. Tentokráte ne detektivka, ale čistá historie. I když občas i historická kniha může být napínavá. Doporučuji.

tenax
17.10.2014 5 z 5

Druhá lekce dějin posledních Přemyslovců. Stále víc je vidět, jak v té době při uzavírání jakéhokoliv spojenectví byla vždy první otázka Co za to?, jak byla propojena světská politika s církevní a jak děti panovníků byly především předmětem politických obchodů. Ale taková byla doba a těžko odsuzovat z dnešního pohledu tehdejší vnímání cti a morálky. Ale ono se toho vlastně moc nezměnilo…

kony9
28.09.2014 5 z 5

Ani druhý díl Přemyslovské epopeje mě nezklamal, opět úžasné čtení! - a už se nemůžu dočkat, až k narozeninám dostanu další díl!!!

stopni
10.09.2014 3 z 5

Kniha, která volně navazuje na předchozí díl a v které se to snad ještě více hemží historickými osobnostmi, v nichž se čtenář, byť sebe pozornější, brzy ztratí....:-) Ale tak se psala historie...:-)

inikori
24.08.2014 5 z 5

Kniha o mém nejoblíbenějším králi z celé epopeje. Nejsem historik, ani literární vědec, ale mám rád české dějiny a příběhy, které mají co říct a s touto knihou (i celou epopejí) jsem velmi spokojen.

braunerova
09.08.2014 5 z 5

Stejně výborné čtení jako první díl. Na tuhle epochu našich dějin můžeme být právem hrdí, mělo by se o ní mnohem více mluvit ve škole i veřejném prostoru. Ovšem obdobně srozumitelnou formou jako v téhle knize! Bohužel většina našich spoluobčanů zná spíše Švejka.

Shardlake
17.07.2014 5 z 5

Opět krásný a čtivý příběh o českého historii v době Přemyslovců.

Iverson
04.06.2014 4 z 5

Příběh se vyvíjí stále stejným tempem, první díl mi však přišel poutavější.

hanula1
23.04.2014 5 z 5

Bylo mi ctí být na dvoře krále Václava I. Užila jsem si to .

Vojslava
30.03.2014 4 z 5

Četlo se mi lépe než první díl, snad si na ten objem u dalších dvou dílů zvyknu... Jinak opět standardní Vondruškova vysoká kvalita!

Skip
12.02.2014 5 z 5

Václav I. převzal vládu po svém otci. Dokázal mnohé spíš diplomatickou cestou. Ne že by nebyl schopný coby válečník (dokázal třeba odrazit vpád Mongolů na Moravu, i když mu nemalou měrou pomohla i jistá shoda okolností), nicméně tehdejší doba se trochu změnila a kdo se vyznal v tlačenici a dokázal z politické situace v okolních zemích získat nejvíc pro sebe a své království, ten byl mocným vladařem. Václav I. to dokázal.

vlsam
11.02.2014 5 z 5

Skvěle psané. Milovníkům historie vřele doporučuji.

čef
20.12.2013 5 z 5

632 stránek tlustá kniha spolehlivě odradí všechny, kteří nemají o českou historii opravdový zájem. Ostatní dostanou svoje vrchovatou měrou. Každý známý záchvěv historie v době Václava I je zaznamenán, okomentován a podán stravitelným způsobem, takže se kniha čte jedním dechem. Těším se na další díly.

Gaara1
10.09.2013 5 z 5

Nádherná historie Přemyslovců mě dokáže uchvátit vždycky a když jsem otevřel knihu, tak na mě dýchla takovým způsobem minulost, že jsem byl opravdu rád, že jsem se na pár hodin ocitl daleko od naší doby a z pera pana Vondrušky jsem mohl stát po boku českého krále a prožívat s ním politická rozhodnutí, intriky, boje a milostná dobrodružství. 100%

Radkab.
11.08.2013 5 z 5

Pro mě osobně povedenější než první díl. Snad proto, že trochu ubylo válčení.

bezprezdivky
13.07.2013 3 z 5

Stejně jako jednička, i tato kniha se čte jedním dechem. Stejně jako jednička trochu schématické, což na čtivosti ničeho neubírá.

Zdenda20
12.06.2013 4 z 5

Je to další z knih pana Vondrušky, která se mi líbila. Moc pěkně jsou zde popsány vztahy mezi Přemyslovci. Zde se můžeme dočíst o činech nejenom válečných krále Václava I .
Doporučuji všem, kdo má rád českou historii z období Přemyslovců.