Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2885 839

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Ísačop
11.03.2023 5 z 5

Musim uznat, ze po precteni knihy mi spadla brada a rikala jsem si nodop.deletosnadne...

dasha0306
07.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Přečteno v kuse za jediné odpoledně. Škoda jen toho, že tomu nezůstal původní název Verity. Pravda nebo lež je takové ne zcela vystihující knihu a zároveň je to zavádějící spoiler ve smyslu, že očekáváte možná trochu něco jiného.
Verity je úspěšná autorka bestsellerové série. Lowen je naopak introvertní autorka nijak úspěšných knih a ve svém těžkém životním období je oslovena vydavatelstvím, aby dokončila sérii za Verity, která po těžké autonehodě nemůže psát a čtenáři čekají.
Lowen se tak ocitne v domě Verity, jejího manžela Jeremyho, aby se prohrabala v poznámkách, které Verity k očekávaným třem knihám série někde přeci musí mít... A objeví Veritin rukopis autobiografie, která je až šokující.
Předesílám jen to, že kniha vám vyrazí dech. Není to nic tak náročného, Colleen píše jednoduše, ale je to skvělý thriller, do kterého se rychle dostanete a na konci se zarazíte...
Měli byste asi vědět, že Colleen vydala speciální edici Verity, která je pouze v angličtině (zatím) a obsahuje dodatečnou kapitolu, která má cca 40 stran a holt se nedá nic dělat, ale kvůli tomu závěru si ji budu muset pořídit. Ne že by toto nemělo závěr, ale je takový ve stylu "to není možný, to ne"..tak jsem sama zvědavá, co je v dodatečném epilogu

Katuska88
06.03.2023 5 z 5

Dosud jsem měla zkušenost pouze s autorčinou jedinou knihou, a to z žánru Young adult, proto jsem očekávala spíše naivnější román, ale co jsem místo toho objevila mne docela šokovalo. Tohle byla bomba.

ardeas
05.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Suhlasim s Aileenou nizsie, ma to vela dier. Citalo sa to samo, ten "denník" bol od autorky ťažký kaliber. Neviem si to nejako urovnať, ci je to dobre alebo zle, ze autorka sa takto pohrala s myslou Lowen a aj nás čitateľov. Ale jednoznačne je to nádhernou ukážkou do zákulisia autorov, kde sa nam beznym čitateľom ukazuje, po akych veciach mozu siahnut, aby vedeli písať... za to ma u mna plus. Celkový dojem mam ale ku knihe aj tak naštrbeny.

stelka_knihomol
02.03.2023 5 z 5

Podle mě nejlepší knížka od Hooverové

Doomiiniikaa
26.02.2023 3 z 5

CoHo mám ráda,ale tato kniha mi k ní až tak nesedla. Děj má lehce detektivní prvky a autorka opět přišla s originálním způsobem psaní (což na každém jejím díle oceňuji - novou a novou originalitu), kde se odehrává přítomnost a příběh Lowen s autobiografii Verity. Ale příběh má spoustu nejasností a nedokonalostí, které bych byla schopná přehlédnout,kdyby mi autorka na konci dala odpovědi, což se nestalo a po dočtení příběhu vlastně nevím, kde je pravda.. a ikdyž vím, že byl zřejmě záměr, tak mi to vadí.
Jinak zajímavostí pro mě je, že nakonec žádná postava není kladná a každá si na sobě nese zápornou část.

Tralalanka
26.02.2023 5 z 5

Neskutocna kniha! Uz velmi dlho som nic lepsie necitala a to citam kazdy tyzden novu knihu. Styl akym je napisana vas nenecha vydychnut. A klobuk dolu aj osobe, ktora to tak bravurne prelozila, lebo mam pocit, ze niekedy kniha strati na atraktivnosti aj kvoli kostrbatemu prekladu.

Illik
24.02.2023 2 z 5

Kniha ve mně vyvolává rozporuplné pocity. Na jednu stranu se jedná o velmi čtivou knihu, děj odsejpá rychle, čtenář se ani chvíli nenudí a proste musí čist dál. Ale nesmí u toho moc přemýšlet, protože pak si začne všímat děr, kterých má kniha až příliš.
Postavy jednají naprosto nelogicky, sami sobě protiřečí. Sama zápletka a její rozuzlení je naprosto neproveditelná v reálném světě. Erotické scény všechny na jedno brdo. A konec byl pro mě jedno velké zklamání.
Knihu hodnotím jako průměr, protože mě na pár večerů zabavila, ale o žádný průlomový thriller se nejedná.

Aileena
22.02.2023 3 z 5

SPOILER: Zvláštní a místy dost děravé... Kdybych zcela pominula některé nedořešené věci zmíněné ve fiktivním deníku, vadilo mi, že si autorka naprosto nelámala hlavu "detaily" jako vyšetřováním policie. Nedůležitosti typu zamaskování faktu, že vůz, se kterým Verity narazila do stromu řídil někdo jiný. Nedokáži si představit, že by se nezjistilo, že zraněná neřídila, ale byla nepřipoutaná na místě spolujezdce, nebo že by si policie nevšimla, že Verity před smrtí udušením někdo škrtil?! Podle popisované doby škrcení a jejího zoufalého boje o život by přece musela mít alespoň nějakou pohmožděninu na krku...
Popisovaný dokonalý manžel je kapitolou sám o sobě. Napřed se pokusí zabít svoji milovanou ženu, ale když se mu to nepodaří, tak je odhodlaný se o ni po celý zbytek života starat, zatímco si téměř okamžitě užívá s jinou (neméně švihlou) nástupkyní?! Proč!?!
Přiznám se, že jsem čekala, že je všechno naopak a minimálně Harper zavraždil a ženu zmrzačil on... (Nakonec jsem se v něm zase až tak nespletla.)
Četlo se snadno a rychle, to je pravda, ale zvláštní chování nesympatických postav a hlavně nedořešená fakta mi dost zkazily výsledný dojem.

Olča220
22.02.2023 3 z 5

Konečně zase jednou čtivá knížka, která se četla jedním dechem. Dobře napsaná a napínavá, ale co to rozuzlení?
Z toho jsem nějaká rozpačitá. Dělalo to na mně dojem, jako kdyby autorka psala a psala a najednou si všimla, že už by měla knihu ukončit ale už na to neměla tolik stránek, tak musela závěr zhustit do pár stran.
To mi tam vadilo, ale za přečtení to určitě stojí.

Jaruš7
18.02.2023 4 z 5

Prokletí profese.
Poutavost v napětí i přes přeteklý pohár e-praktik nepolevuje, ale navíc graduje.
Odvaha k odhalení sebedestrukce, jako nový směr - překvapit, funguje perfektně, ve všech rovinách, v knize i u čtenářů.
Audiokniha jako driják.

MarNe
16.02.2023 4 z 5

Něco jiného než na co je od autorky zvyklá.
Velmi čtivé, napínavé, místy až děsivé. Z Verity mi běhal mráz po zádech, ale musela jsem číst dál a dál. Říkáte si, je možné, že...
Konec mě tedy překvapil. A myslím, že název knihy se vám během čtení nejednou prožene hlavou.

Majulle
15.02.2023

Včera jsem dočetla tento thriller, první jsem se bála že to nebude nic pro mě, ale nakonec mě kniha úplně pohltila, bylo tam na mě sice až moc romantických prvků kde jsem si chvílema přišla, že čtu spíše padesát odstínů šedi, ale i tak byla napínavá a každá stránka mě bavila. Pro ženy může být kniha těžce čitelná jelikož se tam chybí mateřská láska a jsou tam kapitoly které se mi jako mamince dost špatně četly. Konec mě také uchvátil i když někdo může být "rozuzlením" konce naštvaný

lussinka7
14.02.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji za dva dny, skvěle napínavá atmosféra knihy mi nedovolovala přestat číst.

pavlinka04
13.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Knihy od Hoover mám ráda, tohle ale bylo zkrátka něco jiného.
Lowen bych tipovala tak na 27 max, která se zamiluje bezhlavě do Jeremyho.
Jeremy mi nevadil, přesto jsem na konci nepochopila, proč to Verity udělal, když o ní všechno věděl z rukopisu. Mohl jí to nechat už vysvětlit .
Autorce se dost povedlo, abych měla nepříjemný pocit z Verity. Jak nehybně leží v pokoji a přitom je možné, že se muže pohybovat po domě..to splnilo dojem napětí.
Deník Verity se mi líbil, říkala jsem si, jak může existovat někdo tak krutý..no na konci vše jinak. Dopis jako rozuzlení mě vůbec neuspokojil, konec mi přišel useknutý. Konec byl za me nejslabší části knihy.

EvaApple
07.02.2023 2 z 5

Poměrně zklamání, styl psaní sice fajn, ale bylo to něco na způsob drsnějších 50 odstínů šedi (i když to byl takový brak, že jsem nedala ani třetinu). A navzdory prý překvapivému závěru, jsem tento čekala. Nepopírám, jsem rozmazlená kvalitními thrillery, takže za mě toto hodnocení je víc ke stylu psaní, než obsahu.

Knihomol_ka
07.02.2023 4 z 5

Klobouk dolů Colleen, protože tohle jsem od tebe vážně nečekala. Bylo to úplně něco jiného na co jsem u autorky zvyklá a mile mě překvapila co v ní je. Nevěděla jsem do čeho se to vlastně pouštím. Tahle kniha mi byla vždy velmi doporučována a já teď chápu proč.

Příběh byl tajemný a vážně čtivý. Musela jsem číst dál a dál, protože se prostě nešlo od toho odtrhnout. Tenhle styl úplně nevyhledávám, ale v podání CoHo jsem byla vážně nadšená.

Z Verity jsem měla doslova husí kůži. Nechápala jsem absolutně čeho je schopná.

Konec knihy jsem tak nějak předvídala, takže to pro mě nebyl zas až takový šok, ale pořád mi vážně vrtá hlavou jak to doopravdy bylo.

Ještě jsem si teda něco zjistila o epilogu a teď mi teda dvakrát nepomohl. Spíše jsem byla zděšená.

BetyN.
05.02.2023 1 z 5

Jdu zcela proto proudu, ale mně se kniha Pravda nebo lež nelíbila. Nemohu jí upřít čtivost, autorka je opravdu dobrá vypravěčka, jenže zápletka je naprosto absurdní. Mísí se tu psychologický thriller s erotickou linkou. Obecně proti sexuálním scénám nic nemám, ale tady jich je až moc na to, že jsou vždy popisovány stejným způsobem. Problém jsem měla hlavně s thrillerovou zápletkou. Čím více se v knize odhaluje, tím více je příběh zvrácený. Postavy se chovají nelogicky a zvrhle. Sice jsem knihu přečetla až do konce, protože mě zajímalo, jak to dopadne, ale pak už jsem se musela opravdu hodně překonávat. Závěr mě znechutil! Upřímně jsem šokovaná, co autorka napsala, a že to má takový úspěch. Myslím, že knihy od Colleen Hoover od teď budu obcházet obloukem.

LuckaDea
05.02.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj byl tak napínavý a tajemný, že jsem musela číst pořád dál a dál a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Vždycky, když jsem si myslela, že vím přesně o co jde, přišla pasáž, která můj odhad zase změnila. Některé pasáže byly drsnější (hlavně některé myšlenky v knize), ale přesto si tato kniha zaslouží plný počet hvězdiček. Konec byl pro mě hodně překvapivý. Myslím si, že na tuto knihu dlouho nezapomenu.

pingu1
03.02.2023 4 z 5

Tak další kniha od mojí oblíbené autorky - tentokrát žádná romanťárna, ale pořádný psycho...
Kniha se četla dobře, Verity byla fakt hustá, chvílemi mi běhal z jejího deníku mráz po zádech. Lowen mi tročku lezla na nervy, ale nikdo není dokonalý, že. Jeremyho bych brala hned :-)
Úplně mi nesedl nejednoznačný konec, každý si musí sám určit, čemu věřit. Jednu hvězdu dolů dávám za na můj vkus příliš mnoho do detailů popsaných sexuálních scén a vulgarismů. Jinak doporučuji :-)