Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2879 838

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

KerrKnock
21.10.2023 5 z 5

Já jsem naprosto hotová. Unešená. Knížku jsem přečetla během jednoho večera, protože jsem se nemohla odtrhnout. A po dočtení jsem seděla s otevřenou pusou a naprosto nechápala, co za sešup jsem to právě přečetla. Rozhodně doporučuju.

natalie-p6706
16.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Vždycky přemýšlím, kde čeští překladatelé dospěli k českému názvu knihy (angl. název je Verity=Pravda, pravdivost), ale po přečtení poslední stránky to už chápu, sedí to přesně.
Colleen prostě nezklame ani když zabrouzdá do trošku jiného žánru než píše normálně - není to zrovna love story na jakou jsem od ní zvyklá. Jakožto matka mi bylo z některých scén fakt vyloženě špatně a budovala jsem si slušnou nenávist vůči Verity, ten konec mě proto tak šokoval, že jsem to dočítala doslova s otevřenou pusou....Mazec !

Ermeston009
15.10.2023 5 z 5

Tak to bylo neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla za dva dny vzhledem k tomu že už od prvních 10 stran jsem byla závislá. A upřímně tohle jsem nečekala. Od Colleen jsem už přečetla několik knih ale tohle je něco úplně nového. Napínavý thriller po kterém mě přejížděl mráz po zádech. Skvěle vypracovaný příběh a absolutně nečekaný konec. Knize proste nic nechybělo. Rozhodne doporučuji protože tady tímto dílem si autorka opravdu vysloužila můj obdiv.

Dardos
07.10.2023 5 z 5

Moje zatím třetí kniha od autorky a určitě nejlepší. Dobře se mi četla, zajímavý příběh, závěr..
Jak bylo psáno přede mnou, dočetla jsem plná emocí a neumím ani poradně vyjádřit své pocity :). Myslím, že knihu budu mít hlavě ještě několik dní. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Tak tohle jsem ani náhodou nečekala, když jsem se do knížky pustila. Nečekala jsem tak krutý příběh, toxicitu a lásku, která zdá se překoná naprosto, NAPROSTO všechno. Jsem plná emocí, které nedokážu vyjádřit, což se mi snad po knížce ještě nestalo. Ale ten konec?? Vůbec nevím, co si o tom myslet.
Colleen opět potvrdila svou genialitu, která v téhle knížce dosáhla jiné, vyšší úrovně. Tenhle příběh má prostě všechno, co má mít. A když říkám všechno, myslím to doslovně.
Četla jsem od Colleen už hodně knih, ale tahle byla po To nejlepší v nás bezkonkurenčně nejlepší.

jana0338
28.09.2023 4 z 5

Za mě zatím asi nejlepší kniha autorky .

Karoley
21.09.2023 5 z 5

Pravda nebo lež?

Tajemné sídlo rodiny Crawfordových a jeho nájemníci - přitažlivý manžel Jerremy a jeho manželka Verity připoutaná na lůžko po těžké autonehodě. Do domu přichází mladá spisovatelka Lowen najatá na dopsaní Veritiny veleúspěšné knižní série.. mezi věcmi nachází i Veritinu temnou zpověď..

Moje první kniha od Coleen Hoover a jsem moc spokojená, sexu je tam opravdu dost, ale nijak mi to nevadilo, patří to tam. Pár momentů v domě bylo docela mrazivých. V samotném závěru budete přemýšlet, co byla pravda a co lež.

Verčule88
20.09.2023 5 z 5

To byla jízda. Za mě nejlepší kniha, jakou jsem v poslední době četla. Psycho thriller, jak se patří, v tom dobrém slova smyslu. Rozhodně doporučuji ostatním.

Dashmo
15.09.2023 4 z 5

Citala som verziu v AJ kde bol dodatocne pridany aj epilog. Takze recenziu by som rozdelila na dve casti - jednu bez epilogu a druhu epilog. Celkovo sa to citalo vyborne, pacila sa mi zapletka, aj to tajomno na konci - autobiografia alebo list? Bolo tam na mne vela sexualnych scen, az prilis vela. A autobuografia Verity bola fakt miestami tazka na psychiku ale opät vravim - citalo sa to super a vtiahlo ma to do deja.
No a recenzia epilogu - asi aj lutujem, ze som ho vobec citala. Cakala som, ze to nejak vyriesi, objasni pravdu. Zial epilog sa tykal uplne niecoho ineho a len to zamotalo pribeh este viac zbytocnym pocinom Jeremyho. Zeby malo prist pokracovanie? Kazdopadne ak ste videli serial YOU, tak tento epilog by som uplne prirovnala k tomu

Ráďa505
28.08.2023 4 z 5

Kniha je rozhodně zajímavá a velice čtivá. Lowen mi sympatická nepřišla ani trochu a celkově jsem nad jejím chováním často nechápala. Prostě se mi nelíbila. Postelových scén bylo na můj vkus také zbytečně mnoho a zbytečně detailních. Závěr - pravda nebo lež? - zůstane i po přečtení, můžete si vybrat :)

Drnkla
27.08.2023 3 z 5

Napínavý příběh, promyšlená zápletka, velmi čtivě napsané. Mám ráda ty dozvuky po přečtení - jak to tedy vlastně bylo, co je pravda a co ne...? Přesto jsem čekala nějaký více strhující závěr.
Líbí se mi více originální příhodný název knihy "Verity".

Lucyeinstory
14.08.2023 4 z 5

První knihou, kterou jsem v roce 2023 přečetla byl thriller od Colleen, který mě opravdu neskutečným způsobem dostal.

Upřímně jsem od něj neměla velká očekávání, protože Odvrácená tvář lásky mě moc nechytla, ale tohle? To byla jízda.

Moc často se mi nestává, že by ve mě příběh dokázal vzbudit nějaké silnější pocity, jako nechuť, vztek a strach. Při čtení mi bylo chvilkami špatně, bála jsem se, nevěřila svým očím, a na konci ani autorce. Na konci opravdu nevíte, co je pravda, a co lež.

Řekla bych, že takhle dobře napsaný thriller jsem dlouho nečetla a hodnotím ho 4,5 z 5

Anežka173
07.08.2023 5 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla a rozhodně ne poslední.Kniha je neuvěřitelně silná a temná a nezanechává místy moc dobrý pocit, ale i tak je úžasná.

Kopretinka784
03.08.2023 4 z 5

Díky doporučení moje první kniha této autorky. Zapsala se velmi dobře. Po řadě detektivek jiné čtení. Příběh okořenil i popis sexuálních praktik. Pro někoho to může být " knižní porno", pro někoho běžná situace. Přesto touha dozvědět se, kdo lže a kdo ne, dovolila od knížky odejít pouze v nejnutnějších případech.
Určitě si přečtu nějakou další autorčinu knihu.

Anitram22
30.07.2023 3 z 5

Pro mě je tato kniha zklamáním. Očekávala jsem napětí, které bude gradovat, ale nějak k tomu bohužel nedošlo. Snaha něco zachránit peprnými pasážemi příběh nezachránila. Nápad dobrý, ale plitce zpracovaný. Ať nejsem úplně kritická, kniha se četla velmi lehce, za den přečteno.

Karolína18
29.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha byla hodně hustá. A taky zvrácená. Napadlo mě, že to vlastně asi bude jinak, ale že nejvíc zvrácená bude nakonec vypravěčka, to mi skoro vzalo dech. Nebo jak se to vezme. Každopádně to je můj nejsilnější pocit. S něčím takových bych se nedokázala vyrovnat, ať už by byl můj důvod jakýkoli a láska k chlapovi jakkoli velká. Prostě ne to přimělo věřit, že manipulativní byli v knize vlastně tak trochu všichni. Lowen ale neměla právo, o čemkoli rozhodovat, i když předstírala, že to dělá pro něco dobrou. Nakonec mi připomínala alter ego Verity víc ona, než samotná Verity. Každopádně moc dobrý počin a ráda bych si podobných knih přečetla víc.

Kira283
28.07.2023 5 z 5

Jako mazec!! Takový konec jsem nečekala... A nejlepší na tom je, že ještě dlouho po dočtení knihy přemýšlíte, jak to vlastně bylo. Myslím si své... :)

Viky007
28.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Po dlouhé době jsem četla knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout a nutně jsem potřebovala vědět, jak to skončí. A že to byl konec opravdu nečekaný. Úplně nevím, co si o tom myslet. Autorka psát umí, to bez debat. Příběh byl však místy tak bizarní, že se z toho vzpamatovávám ještě teď...

Lolaa.ofcc
27.07.2023 5 z 5

Wow! Právě tohle jsem si říkala už u více knih. Dvěma z nich jsem dokonce přiřadila titul oblíbené. Ale tahle kniha? Ta je nejoblíbenější! U žádné knihy jsem zatím neprožívala tak silné emoce. Nejsilnější asi v tu chvíli, kdy mi došlo, proč kniha nese název Pravda, nebo lež, (rozuzlení na konci, které pořád rozdýchávám) který se mimochodem, podle mého názoru, ke knize hodí možná i víc jak Verity (v angličtině). I když ono je to možná jedno, Verity je celkově taková Pravda/lež. Nicméně, v tu chvíli kdy jsem si to uvědomila mi bylo dokonce mírně nevolno ze stresu, jako kolikrát hlavní hrdince Lowen, která celý (skoro celý ;)) příběh vyprávěla. Mimo to jsem se během celého čtení smála, bála, radovala, stresovala (což už jsem zmínila), a je mi celkem líto, že jsem knihu už dočetla. Byl to opravdu silný zážitek, který bych ráda zopakovala, klidně i několikrát .

JHoralka
19.07.2023 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Musela jsem vědět, co to všechno znamená. Kde je pravda!

Po celou dobu jsem Verity neměla ráda, nechápala jsem ji. Na konci jsem Verity pochopila. Pokud to tedy byla všechno pravda, nebo lež?