Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5020 852

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

DenkaFantasy
11.07.2014 5 z 5

Hned jak sem si jí koupila a začala číst nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj podle mě nebyl nudný a sem tam i zábavný (s Čtyřkou).. film sem zatím neviděla ale určitě se na něj kouknu.. jinak knížku doporučuji :-))

Samira
09.07.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, taková, co se dá pouze pochválit. Líbil se mi styl psaní, propracovanost příběhu i postav. Děj strmě gradoval, nemůžu jinak než doporučit!!! Okamžitě se začítám do druhého dílu!

matas888
09.07.2014 3 z 5

První jsem viděla film, kterým jsem byla nadšená a možná jsem měla přehnaná očekávání - líbil se mi víc než kniha... Nemůžu říct, že by bylo něco vyloženě špatně, základ příběhu se mě oslovil, ale nějak mi tam vadila lovestory Tobiase a Tris.

basicallyvendy
08.07.2014 5 z 5

Kniha se skvěle četla. Hned na prvních stránkách, kdy se Tris přidala do Neohroženosti jsem se do Tobiase zamilovala.

Stále přemýšlím, do jaké frakce bych šla já a co bych v simulacích dělala.

Těším se na další díly.

Layss
06.07.2014 3 z 5

Nejprve jsem byla v kině a pak teprve jsem četla knihu. A musím bohužel přiznat, že se mi film líbil více - a to se mi nestává. Kniha byla napsána trochu zmateně, chyběly mi tam občas nějaké přechody. Samotná slohová úroveň nebyla vysoká. Kniha navíc podle mě kopírovala stávající příběhy současnosti. Četla jsem lepší, ale od četby nikoho nechci odrazovat.

Terry11
06.07.2014 3 z 5

"Každá frakce podněcuje své členy, aby určitým způsobem jednali a mysleli A většině lidí to vyhovuje. Ale naše mysl pracuje komplexněji. Nelze nás přinutit k jedinému způsobu uvažování a právě to všechny u moci děsí."
Viděla jsem nejdříve film, pak jsem teprve četla a kupodivu film vyhrává. Byl svižnější, akčnější. Kniha se čte pěkně, tematicky se podobá HG, ale to mi nevadí, jen tuším, že vzpomínky na ni za chvíli přehluší jiné podobné dílo. Tak nějak mě nenutí k zamyšlení.

vendulanovotna
05.07.2014 4 z 5

Ze začátku se mi to zdálo příliš dětské (stavby vět, jednoduše napsané). Pak jsem si buď zvykla nebo se to zlepšilo. Obsahově se mi kniha líbila opravdu hodně! Nicméně, snesla bych mnohem méně "cicmání".

TFArchmann
05.07.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že mě Divergence zklamala. Slýchal jsem chválu z každé strany, až jí bylo víc, než si zaslouží. Dost mi vadilo, že víc jak polovinu knížky tvořily jen představy, se kterými se Tris musela poprat. Přece jen by byl děj daleko lepší, kdyby se všechny simulace odehrávaly ve skutečnosti. Sedět v křesle a přečkávat tyhle "simulace" mi zkrátka nepřijde jako hrdinství. Kniha mě bavila, to ano, ale zkrátka jsem od ní čekal víc. Na nějaké lepší úrovni mi přišlo posledních cca. 100 stran. Určitě budu v trilogii pokračovat a jsem zvědavý, co se z toho všeho ještě vyvine.

kristýnka007
03.07.2014 4 z 5

divergence? pro mě upřímně nejlepší díl z celé trilogie.. je pravda, že má hodně, opravdu HODNĚ prvků z jiných knih, ale buďme upřímní, v tomhle tématu už se toho použilo opravdu hodně a téměř v každé knize to zavání něčím jiným... přesto to autorka ale přehnala a divergence mi připomíná zvláštní slátaninu hunger games..

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Hezká, ze začátku se mi moc nechtělo číst , ale pak jsem se do toho ponořila. U mě ale stále bude nej Hunger games.

Kyta
30.06.2014 5 z 5

Přes veškerý pozitivní ohlas jsem se téhle trilogie nemohla dočkat a opravdu... nemám slov!
Už ze začátku jsem věděla, že Divergence je výjimečná kniha. Rozdělení do pěti frakcí mi připadá naprosto originální - ještě k tomu rozdělené podle těch nejzákladnějších lidských vlastností (to by napadlo málokoho). Vše je tam dokonale popsané; všelijaké popisy krajin, pocitů, zážitků... Bylo to, jako bych tam sama byla a prožívala všechno s Tris. Někdy ty jednotlivé scény byly tolik zajímavé, až jsem se chtěla kouknout o několik řádků dál, abych věděla, jak to dopadne, i když bych si tím zkazila to napětí. Na mě tam bylo romantických scén tak akorát, protože i to málo romantiky tuto knihu obohatí a okouzlí. Je hodně dobře napsaná, protože jsem se od ní doslova nemohla odtrhnout - na každé straně je něco zajímavého a to něco, díky čemu číst nepřestáváte. Já bych knize nemohla nic vytknout. Autorka vymyslela moc zajímavou knihu, která mě přinutila zamyslet se nad tím, jak by to v budoucnosti opravdu mohlo být.
Co ale fakt nechápu, je to, proč mnozí čtenáři hledají spojitost Divergence s Hunger Games. I když jsou obě trilogie o budoucnosti, jsou naprosto rozdílné.

Po jejím přečtení se vůbec nedivím, že je Divergence tolik populární a že jí čte celý svět, protože dystopické knihy opravdu stojí za to. Proto všem i tuto dystopii vřele doporučuji!! :) Už teď se nemůžu dočkat druhého dílu (Rezistence) a doufám, že mě zaujme stejně jako mě zaujala Divergence. :)

dennie3
29.06.2014 4 z 5

Když jsem Divergenci začala číst, připadala mi divná. Rozdělení do frakcí se mi zdálo být trochu přitažené za vlasy, dětské, trapné.
Po nějaké osmdesáté straně jsem se do knihy ponořila a do konce jsem už číst nepřestala. Jak jsem se příběhem dostávala dál, frakce na mě přestaly působit dětinsky a začala jsem o nich vážně přemýšlet (do jaké by mě asi doporučili? a do jaké bych šla?).
Utopila jsem se v písmencích a stránkách, vytratila jsem se z reality. Už trochu déle jsem se takhle nezačetla do knihy. Asi před hodinou jsem skončila a Trisin svět mi jako ozvěna pořád rezonuje v hlavě. A já vím, že se do něj chci vrátit, toužím po dalším díle.
Spisovatelka dobře popisuje prožitky - u scény s lanem a svištěním jsem měla pocit, jako bych tam spolu s hrdinkou skutečně byla. A hrozně jsem si přála to zažít taky.
Nedávám pět hvězd, protože je tu stále něco, co knihu nedělá jednou z těch nejlepších, které jsem kdy četla. Přestože je hodně dobrá, třeba na Hunger games pro mě opravdu nemá.
Je to skvělá dystopie a stojí za to si ji přečíst.

KikiEli
29.06.2014 5 z 5

ANO!!! :) Úžasná knížka plná adrenalinu, zajímavých vnitřních monologů a rozhodnutí. :) Jednoznačně doporučuji, stojí to za to! :)

mirrab
29.06.2014 5 z 5

Knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Všeho všudy jsem ji přečetla da 3 dny a ani jediné chvilky, co jsem se věnovala knize nelituju. jinak asi není co komentovat. Moc se těším na pokračovaní a na filmové vydání

zpevSusannah
29.06.2014 5 z 5

Skvělá knížka, která se čte neuvěřitelně lehce. Člověk otáčí stránku za stránkou a najednou kouká, že už je vlastně na konci :-)
Líbí se mi myšlenka - že pokud člověk zatne zuby a pěsti, může dokázat hodně věcí...
Už se nemůžu dočkat pokračování příběhu, taaaaakže hned po něm čapnu :-)
PS: Konečně se film skoro držel knižní předlohy a neudělal tak z tohoto příběhu brak. Tleskám :-)

Ankavi
24.06.2014 5 z 5

Tak tahle dystopie mě dostala, přestože ani zdaleka nepatřím do cílové skupiny young adults. Nicméně čtenář se ocitá ve světě frakcí, uvěří pravidlům, prožívá s hrdiny jejich nesnadnou cestu za vysněným cílem. Špetka, ale opravdu špetka romantiky velmi potěší, nicméně akce a napětí převažují - a kupodivu mi to v tomto případě velmi vyhovovalo. Knihu jsem četla už 2x - jednou na jeden zátah, nyní jsem si vychutnávala i detaily, popis prostředí - úplně tu krajinu vidím. Ještě víc mě zaujaly "simulace" a psychologické prvky těchto situací - prostě bezva. Nevím, jaké dojmy budu mít z filmu, ale kniha si výborné hodnocení určitě zaslouží a už se těším na další díl série.

Bubitinka
24.06.2014 5 z 5

Z celé trilogie je Divergence bezkonkurenčně nejlepší, nejčtivější. Úžasná knížka, úžasí hrdinové...No, co dodat. :-)

sarka1244
24.06.2014 3 z 5

Pěkná kniha, zajímavý příběh.

sarush
20.06.2014 5 z 5

Už je to rok, co jsem si koupila Divergenci. Několikrát po sobě jsem ji už přečetla a pořád ji můžu číst dokolečka. Skvěle napsaná kniha.
Miluji tuhle sérii, je úžasná, jak dějově, tak i postavami. Tris jsem si hnedka oblíbila a Tobiase taky, je tak úžasný. Prvně, když jsem začala číst Divergenci, tak to bylo na táboře. Četla jsem, jak dopadla do sítě a jak ji Čtyřka přivítal. první jsem si myslela, že je to holka, pak že je to nějaká skupinka čtyř lidí, až jsme došla závěru, že je to kluk :D. jInak vřele doporučuji, stojí za to si to přečíst.

Denčaa
19.06.2014 5 z 5

Knižku jsem zhltla za pár dnů. Je to jedna z takových, které vás k sobě přitajuhe jako magnet a nutí váš stále číst. Nejdřív jsem sice viděla film, ale to mému nadšení z této knihy neubralo. Měla jsem sice už s čím srovnávat, ale každá verze má něco do sebe, tudíž je těžké posoudit co bylo lepší. Vykreslení postav bylo suprové, a většinu jsem si oblíbila. Jsem hrozně zvědavá, jak toto bude dále pokračovat. Knihu doporučuju!