Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5022 853

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

misi3889
24.08.2014 5 z 5

Moje první dystopie, jsem ráda, že se mi líbila a neodradila mě od tohoto žánru :)
jinak tady je moje celá recenze http://mis-room.blogspot.cz/2014/08/divergence-recenze.html

Honey0105
22.08.2014 4 z 5

Snad poprvé jsem sáhla po knize na základě zkouknutí filmu. Divergence ve filmové podobě mě opravdu zaujala a hned poté jsem se pustila do čtení. Kniha byla čtivá a líbil se mi námět. Avšak například závěr byl ve filmovém zpracování lepší. Celkově jsem dílo přečetla hned, ale čekala jsem, že bude kniha více rozvedená, navíc mi některé části přišly chaoticky uspořádané a nebo naprosto nelogické, což je škoda, jelikož jsem v knize viděla velký potenciál.

danekdj
21.08.2014 4 z 5

Při čtení komentářů tak nějak zrudnu a zjistím že jsem spíš klučičí vyjímkou. Stejně se mi kniha líbila, ikdyž jsem ji četl po zkouknutí filmu (po kterých když se mi zalíbí si často čtu předlohy) a klidně se nebudu ostýchat koupit si další dvě.

k8jj
19.08.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih :). Moje kamárdka mi řekla o tomto filmovém zpracování a já se na to koukla a tak mě to nadchlo že jsem si prostě musela přešíst tento děj v psané podobě :) no co dodat , právě teď mám tady všechny tři díly, z toho první dočtený a druhý rozečtený:) První díl přečtený jedním dechem , naprosto užasně napsané, s dobře vymyšleným dějem. Hrozně se mi líbí všechny postavy :)) prostě luxusní kniha doporučuju Vám ji přečíst . Doufám že vás nadchne stějně tak jako mě:) proto 5* hvězdiček

ZiZi2013
18.08.2014 4 z 5

Velmi čtivá, místy děsivá, dnes jsem si stáhla film, tak uvidím rozdíl. Každopádně doporučuji, donutila mne zapřemýšlet a to mám ráda.

rebeka7025
18.08.2014 5 z 5

Na to že som túto knihu objavila náhodou, hneď po prečítaní som si šla kúpiť zvyšné dve. Pútavý príbeh, zaujímavé postavy. Kniha pohltí a drží až do poslednej strany.

adelaska
16.08.2014 5 z 5

Stala se mojí nejoblíbenější knihou. Neskutečně úžasný příběh. Kniha se četla sama. Viděla jsem i filmové zpracování a to se mi také velice líbilo. Doporučuji

Narissa
15.08.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, vlastně docela dobré, ale film jsem viděla dřív, než jsem četla knihu a musím přiznat, že se mi film líbil víc, byl lépe vystavěný. V knize je víc maličkostí a pár dobrých scén vyškrtli, ale možná mi vadil až moc rozebíraný vztah Tris s Four, který ve filmu není a to mi vyhovovalo, i když mám romantické věci ráda.
Co se týče kopie "Hunger Games" tak s tím nesouhlasím, zatím každá kniha sleduje úplně jinou hlavní myšlenku. Zbytek se uvidí, až přečtu zbylé díly.

Pucifálek12
12.08.2014 5 z 5

Mě osobně se kniha moc líbila a i když hodně lidí říká že je to jen kopie Hunger Games, já si to nemyslím(o moc později to spisovatelka začít psát nemohla). Je to kniha která si svůj uspěch zalouží. :)

vikimi
08.08.2014 4 z 5

Pěkné, oddechové. Těším se a zároveň se bojím, co přinese další díl.
Autorka měla dobrý nápad. Bohužel některé pasáže mi nestačily, nebyly dotažené do konce.
Tobiase jsem si oblíbila a ani Tris není špatná :)

anishta
07.08.2014 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Tři dny, přesněji čtyři jízdy vlakem, dvoje usínání a jedna šichta a je to sfouknuto ani nevím jak. Velmi čtivé, autorka mě plně vtáhla do děje.

maxieanne
07.08.2014 3 z 5

Nápad je to hodně zajímavý. Zpracování dobré. Ale tahle kniha si 90% nezaslouží. Rozumím tomu, že si ji mnozí lidé oblíbili a že jí udělí plný počet hvězd. Tak to je. Některé věci jsou nedotažené a neuvěřitelné. A pořád ještě je poznat, že tahle kniha je prostě YA, od mladé pro mladé. Rozhodně stojí za to si ji přečíst, i když vám není 15 let, ale je poznat, že právě pro tak staré lidi je tato kniha určena.

fiona007
06.08.2014 5 z 5

Knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Líbil se mi hezky popsaný svět i postavy.
Rozhodně zajímavej nápad, příběh je napínavý, překvapivý, nechybí ani romantika. Prostě super.

Laris
05.08.2014 5 z 5

Knihu je přečetla za den :) Pro mě jedna z nejlepších knížek :) Bohužel jsem se dozvěděla jeden smutný spoiler k poslednímu dílu, tak při každý happy scéně jsem se akorát rozbrečela :/ (Kdo četl poslední díl, ví)
Každopádně Tris i Four jsem si moc oblíbila :3
Takže za mě plný počet hvězd :)
VŠEM DOPORUČUJI :)

blimba
04.08.2014 1 z 5

Pro mě čtivě napsaná slátanina pro puberťáky s neopodstatněnou publicitou. Hunger Games také nejsou literární terno, ale srovnávat tyto dvě knihy je pro HG skoro urážka.

Evus
02.08.2014 4 z 5

Úvod byl poměrně zdlouhavý, ale jak se Tris připojila k Neohroženým, získal děj spád a kniha se začala číst prakticky sama. Spíš než se stmíváním bych viděla malou podobnost s Hostitelem, Hunger games jsem nečetla. Příběh mě zatím zaujal, možná proto, že se tu zatím nevyskytuje moc sentimentálních scén s Tobiasem, které mě v recenzích celkem děsily a zřejmě mě do budoucna znechutí, nicméně zatím za 4*.

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka, ale dlouho jsem se k ní nemohla odhodlat. Nakonec mě však kamarádka dostrkala a já jsem si nemohla knížku vynachválit :) Akce, milostná zápletka, smutek, prostě všechno. Vše dopadlo tak, že jsem si knížku četla i v noci pod peřinou, abych už věděla, jak to dopadne! Knížka je naprosto skvělá, jako film, který je taktéž úžasný! :) Přečtenou mám i celou trilogii a nemůžu říct, že nějaký byl horší než jednička - všechny jsou jedním slovem SKVĚLÉ!

Tris
01.08.2014 5 z 5

Dočteno i film skouknutý a nemohu nic víc než chválit.:):):):)

Idaniani
31.07.2014 odpad!

Po přečtení mnoha a mnoha recenzí jsem se rozhodla knížku vyzkoušet. Podle veškerých názorů se četla jedním dechem, měla být neuvěřitelně napínavá a hlavně plná překvapení a zvratů. Jenže po přečetní x desítek stránek stále nechápu šílenství okolo tohoto díla, které bych osobně zařadila až na úplný konec doporučené literatury pro kohokoliv. Kdybych knihu neměla v elektronické podobě, neváhám ji hodit z okna.

lunina
31.07.2014 5 z 5

Když jsem ji četla byla jsem na ni úplně závislá ! ♥
Nemohla jsem ji přestat číst dokud jsem ji nepřečetla,vždycky jsem zůstávala do jedné ráno vzhůru jak jsem ji potřebovala pořád číst,ale musela jsem taky jít spat,protože jsem byla utahaná,unavená,ale prostě i tak jsem musela pořád číst :D:D,neskutečně jsem se vždycky jak jsem zalezla do postele těšila až se probudím a budu moct pokračovat ve čtení ♥ !
Sice mě to ze začátku moc nebralo,ale později jak jsem se začetla nemohla jsem se od ní odlepit :D
Teď odložuji všechny jiné knížky a jdu číst další knížky téhle série,neskutečně se těším až dneska začnu číst 2 díl :D ♥ !!!
Vážně úžasná,povedená kniha a URČITĚ DOPORUČUJI !!!