Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5021 853

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

DannyLady
05.04.2019 4 z 5

První díl filmové série mám velice ráda (na rozdíl od jeho filmového pokračování) a tak sem se rozhodla, že dám šanci knižnímu zpracování, protože nebudeme si nalhávat, ale knihy jsou v 99 % případů lepší než film. A je tomu tak i u Divergence. Kniha dává více prostorů k tomu si hlavní hrdinku oblíbit, ale i větší prostor vedlejším postavám. Větší prostor než ve filmu zde dostává i Čtyřka, kterého si musí každý zamilovat. Těším se na pokračování.

Áža707
25.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už po druhé. Má velmi napínavý děj. Krásné se čte, člověk se snadno vcíti do hlavní postavy Tris. Kniha má skvělou gradaci a nepostrádá špetku lásky, která se v příběhu vyvíjí. Doopravdy doporučuji. :)

Mikky01
15.03.2019 3 z 5

Tahle série je až moc vychvalovaná, jde jen o další velké "bum", co nalákalo mladé lidi, co chtějí romantiku a "skvělé" hrdiny v hlavní roli. Čekal jsem od série opravdu moc, myslel jsem, že mě to bude bavit, jelikož tento žánr čtu velmi rád, ale kdyby nebyla série tolik vychvalována, dal bych jí více, než hodnocení, které jsem jí udělil. Ba i tak to nebylo zas tak strašné. Pokud vás film zaujal, tak se Vám bude líbit i kniha, protože si spousty věcí můžete přikrášlit filmovým zpracováním.

ydnac
12.03.2019 5 z 5

Tak tahle série mě uvedla do dalšího možného fantasy světa. Perfektně vymyšleno. Člověk se ještě nemusel bát, že to bude podobné něčemu:-)i když pokud je dobře napsáno a člověk si zamiluje postavy, snadno odpustí i podobnost s jinými knihami:-)Doporučuji každému kdo nečetl:-)

SleepyAllDay
05.03.2019 4 z 5

Miluji tyhle knížky. Na Divergenci jsem narazila nedávno, sice jsem už podobné členění krajů a postavení lidí četla v podobě Hunger Games či Selekce. Ale každá série mi ukáže něco jiného, zajímavého.
Bohužel jsem udělala tu chybu, že v půlce knížky jsem si pustila film. Pak už mě čtení tolik nelákalo, věděla jsem co bude následovat, ale i tak mám dolouskáno a plynně přecházím na Rezistenci.

maca1245
05.03.2019 5 z 5

Je zajímavé, jak se mění názor, když člověk po několika letech sáhne po přečtené knize.;)
Každopádně kniha mě bavila, příběh odsýpal tak svižně, že jsem se divil, že je již konec.

jirka3176
28.02.2019 5 z 5

Nejlepší 10/10

KLHannah
24.02.2019 4 z 5

Knihu mi trošku kazil fakt, že jsem asi rok před jejím přečtením viděla stejnojmenný film. Zajímalo by mě, zda by mě kniha místy nudila, i když bych nevěděla co se bude dít. Na druhou stranu zajímavá myšlenka, proto 4 hvězdy. Možná mi vadilo i příliš poklidné plynutí děje, detailní seznámení s myšlenkami hlavních hrdinů a celého systému frakcí.

EnaryFeniel
13.01.2019 5 z 5

Velice poutavé. Knížka se snadno čte, když přijde na nějaký dějový zvrat, tak skončí ještě dříve než začal Žádné zdlouhavé popisování, což si myslím, že špatně není. Příběh nikde neodbíhá, pro nenáročného ( spíše mladšího ) čtenáře to je příjemné čtivo. :) Neměla jsem ani jednou potřebu knížku odložit a po dlouhé době jsem zase ponocovala, abych toho stihla přečíst co nejvíce. Zvláštní mi přišel styl psaní.. ich-přítomná forma, ale zvykla jsem si. Občas jsem byla ze čtení zmatená, dělalo mi problém představit si určité lokace, jako třeba základnu Neohroženosti..Jámu a Propast a to mám velice silnou představivost. :)

anet99ka
12.01.2019 4 z 5

Kniha má velmi poutavý děj, avšak závěr je trochu chaotický.

1bublina
30.12.2018 5 z 5

První jsem viděla film a na základě toho jsem se rozhodla přečíst si knihu. I přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, mě absolutně pohltila a přečetla jsem jí během 2 dnů (musela jsem do práce, jinak bych ji přečetla asi na jeden zátah :-) Autorka píše velice čtivě, žádné zdlouhavé popisy. Moc se mi líbila myšlenka rozdělení lidí do skupin. Autorka je o rok mladší něž já, takže jsem absolutně žasla, jak ji něco takového mohlo napadnout.

Ran
29.11.2018 4 z 5

Kniha se mi četla výborně, protože autorka má velmi dobrý styl psaní. Příběh byl čtivý, napínavý a zvraty v ději nebyly přehnané. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a také se mi líbilo, jak byla kniha zakončena.

josefina_silena
28.11.2018 3 z 5

Asi bych na knihu měla úplně jiný názor, kdybych ji četla před deseti lety. Ovšem i přes to, že nejsem cílovka, jsem si knihu užila a neměla jsem ani jednou důvod či pomyšlení knihu odložit. Mělo to totiž všechno, co se dá od knih tohoto žánru očekávat.

meli011
26.11.2018 5 z 5

Tato kniha mě vtáhla do děje, že než jsem se stačila nadechnout byla přečtená. Kniha, která se čte jedním dechem .

_r_ó_z_a_
06.11.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodla číst z toho důvodu že jsem už viděla film a zajímaloby mě jestli je kniha stejná jako film. Ne, zjistila jsem že je mnohem více věcí v knize než ve filmu, na začátku jsem to z tich změn ani moc nechápala. Totiž hned na začátku je změna že se nachází ve škole a připravují se na zkoušky osobnosti.

helena8550
01.11.2018 5 z 5

Ale jo, dám těch pět. Na nic si to nehraje a splňuje to, co od tohohle žánru čekám. Přečtu časem i další díly.

A.K.A.R.
28.10.2018

Když si představíte knížku plnou zvláštního, zamotaného a nebezpečného je kniha Divergence právě pro vás od začátku až po konec. Svět, kde si šestnáctiletí vybírají co budou po zbytek života dělat je ze začátku trochu náročné pochopit, ale jak se začtete zjistíte že s tím nemáte žádný problém. Tris je velmi zajímavá postava už jen podle volby jakou si zvolila a mohu říct, že jsem to tak trochu i předpovídala. Láska ,jenž se vyvine mezi Čtyřkou a Tris je také trochu očekávatelná ,ale co jinak vytknout kniha je jistě zajímavá pro milovníky sci-fi i fantazy.

love_divergent
20.10.2018 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná. Musím se přiznat, že já nejsem zrovna moc velký čtenář, ale tato kniha mě opravdu moc zaujala. Je úžasně napsaná, krásné scény..., no prostě je to boží. Opravdu doporučuji přečíst, protože nebudete litovat.

Mianney
29.08.2018 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knížek. Hned na začátku jsem se do ní ponořila a přečetla ji jedním dechem. Určitě doporučuji ;-)

DericCaster
28.08.2018 3 z 5

Možná jsem už na tuto "youngadult" knížku moc starý. Ne, že by se knížka špatně četla, ale výsledný pocit je takový nemastný neslaný. Možná i proto, že jsem první viděl film a pak se pustil do knížky. Většinou to funguje, že knížka film vysvětlí a doplní, ale tady mi cokoliv takového chybělo... Ale zas na odložení to není, jen si nemyslím, že hned tak sáhnu po dalším díle...