Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1581 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Briv
04.02.2016 3 z 5

Bohužel v tomto případě mám pocit, že když autorka zjistila, že její knihy mají uspěch, tak honem napsala ještě tohle...Připadá mi jaksi navíc.

Modrý medvěd
02.02.2016 3 z 5

Příjemná oddechovka na jeden den. Neurazí, nenadchne. Dobře se čte. Relax kniha když potřebujete být se starými přáteli.

klara2704
27.01.2016

Před aliancí a trochu i rezistencí jsem spíše čtyřku více měla ráda než tobiase protože se chová docela jinak a nejlepší znich je asi divrgence já tuto sérii miluji i když na film se prostě musím kouknout každý den.Tato kniha je uplně něco jiného než divergence tím že to je psáno z pohledu čtyřky je to zvláštní tím že jsme byla navyknutá na tris.

namido
16.01.2016 3 z 5

Popravdě jsem se musela k dočtení knížky opravdu nutit. Nenadchne, neurazí. Chtěla bych nahlížet na Čtyřku tak, jak jsem na něj nahlížela před Aliancí....ale teď už to pro mě bude vždycky pouze Tobias...

MatekLipowski
14.01.2016 5 z 5

Skvělé doplnění celé série. Nejvíc se mi líbila hra "Troufneš si?", nebo jak se to jmenovalo :D
Za mně poctivých 5*

dadako
14.01.2016 4 z 5

Myslel jsem, že se k Divergentní sérii po Alianci, která pro mně byla velkým zklamáním, nevrátím. Vzhledem k tomu jak mě iritovalo vyprávění z pohledu Tobiase v Alianci moc jsem nevěřil, že mě Čtyřka zaujme. Zvědavost, Výzva 2016 a akce v knihkupectví mě přesvědčili abych to zkusil. Musím přiznat že se mi nakonec dost líbila a hezky trilogii doplnila.

fifejda
12.01.2016 5 z 5

To co mi v Divergenci chybělo, příběhy Čtyřky dokonale doplnily. Četla jsem knihu hned po Divergenci. A jsem za to ráda, protože jsem měla ještě v živé paměti dějovou linku Tris a oceňuji, jak do sebe oba příběhy zapadly.

Makaja
08.01.2016 5 z 5

Musím říct, že se mi to četlo dobře, je to psáno stejně svižně jako Divergence, možná i proto, že podle všeho minimálně část knihy vznikala ještě před prvním dílem trilogie. Za mě mohla být kniha klidně propracovanější. Pasáže z Divergence viděné očima Tobiase mi nevadily, ale asi bych je i oželela, nebo naopak je prolnula všemi díly - a opět platí, že by to chtělo více do nitra vypravěče, víc by mě zajímalo, co všechno běželo Tobiasovi hlavou než znovu číst tentýž dialog opačně. Oddychovka :-)

Jakahol
05.01.2016 5 z 5

Původně jsem čtyřku ani číst nechtěla. V Alianci mě části, kdy vyprávěl Tobias moc nebavily. Ale tady mě potěšil. Jen škoda že tu nebyly i další okamžiky, které by mě z jeho pohledu vážně zajímaly.
Příjemné připomenutí si skvělé série.

Hoshi
30.12.2015 5 z 5

Tak nějak jsem toužila vědět, jak se cítil Čtyřka, když šel k obřadu volby, jaké byly jeho první dny mezi Neohroženými ... Jak se cítil při první setkání s Tris .. A jsem ráda, že jsem měla možnost si přečíst, jen mě mrzí, že je toho tak málo .. Ale určitě se ke Čtyřce vrátím :)

livres
14.12.2015 5 z 5

Bylo pěkné si tu knihu přečíst. Měla jsem ji přečtenou rychle jak časově tak i pocitově. Myslím, že jsme se tu všichni více seznámili s Tobiasem. Moc pěkná knížka ;)

Lenisk@
08.12.2015 4 z 5

Čtení mi uteklo neskutečně rychle. Ani jsem od knížky nechtěla odcházet, přečetla jsem ji najednou :) a bylo příjemné dozvědět se něco víc o Čtyřce a zavzpomínat na trilogii :)

amellia
03.12.2015 5 z 5

Nejlepší povstalecká trilogie a s ní i nejlepší postava (Tobias) s nej divergentními povídkami.

Rose18
26.10.2015 5 z 5

Tobias je úžasný vypravěč a jsem opravdu ráda za to, že nám dal možnost nahlédnout do jeho temného dětství a strávit s ním výcvik u Neohrožených.

JolanaC
26.10.2015 5 z 5

V úvodu autorka píše, že původně zamýšlela psát celou Divergenci z jeho pohledu, ale nešlo to. Škoda. Myslím si, že by se mi příběh líbil mnohem víc, ale když to drhlo, tak se nedá nic dělat. Osobně mě Čtyřka v trilogii bavil jen v prvním díle, pak se mi okoukal a už mě tolik nebavil. Proto je i pro mě hodnocení této knihy překvapením.
Povstalecká trilogie není moje extra oblíbená trilogie (ani méně oblíbená vlastně), ale tahle kniha se mi vážně líbila. Bohužel to nejspíš nebylo tím, že by se mi líbil svět, který Roth vystavěla, jako spíš to že zpracovala příběh týraného dítěte. Ale jo, tohle se jí z toho, co jsem zatím od autorky četla, povedlo nejvíc.

Liana
17.10.2015 5 z 5

Krásny doplnok a rozlúčka so sériou.

Poutnice
12.10.2015 5 z 5

skvela kniha, hezky doplnuje cely pribeh, dobre se cte

Alisce
12.10.2015 4 z 5

Čtyřka je pomyslnou třešničkou. Ale nic neříkající pro ty, co sérii nečetli.
Tobias se mi samozřejmě líbil, ale v téhle knize se o něm dozvíte daleko víc, všechno do sebe zapadne. Možná by nebylo špatné, kdyby autorka od začátku zařadila pohled Tobiase už v Divergenci alespoň z části, ale asi to mělo být prostě takhle zpětně.

kikizubik
08.10.2015 5 z 5

Nechtěla jsem, aby jeho příběh skončil. Divergenci jsem si opravdu oblíbila a tohle byla třešnička na dortu. Po dočtení jsem čekala, že se jako zázrakem objeví dalších pár stránek. Autorka opravdu moc krásně píše. Doufám, že brzy napíše ještě něco.
Kouknout se ještě jednou Tobiasovi do hlavy by bylo příjemné . Rozhodně doporučuji všem fanouškům divergence.

EthaneAlquane
03.10.2015

Velmi zajimavá kniha a protože jsem si Divergenci oblíbila, musela jsem si jí pořídit. Nelituji toho. Je to takový... jednoduchý dodatek, ale skutečně stojí za to. (y)