Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1581 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

pink_ivy
28.12.2014 5 z 5

Pro někoho zbytečná kniha, pro mě úžasné doplnění Divergence. Tobias je prostě jeden z mých nejoblíbenějších fiktivních kluků, takže jsem uvítala, že jsem mohla nahlédnout do jeho minulosti/přečíst si jeho pohled na věc. Mě se to hrozně líbilo. V celé triologii, hlavně teda v prvním díle, byl napsaný jako takový tajemný chlap, po přečtení téhle knížky vám dojde, že je to prostě jen normální kluk, za což ho mám snad ještě radši. Osobně se mi líbili spíš první tři povídky, které se odehrávali ještě před Divergencí. Bylo pro mě zajímavé si sice některé pasáže přečíst i z jeho pohledu, ale asi bych dala přednost, kdyby místo té čtvrté, tam byla nějaká jiná, třeba z toho, jak poprvé dělal instruktora. Ty tři krátké přepisy na konec se mi ale hodně líbili. Takže za mě plný počet hvězdiček.

natalie2171
27.12.2014 3 z 5

Musím se přiznat. Čekala jsem toho víc. Možná jsem jen chtěla nějaké úchylné scénky s Tris, ale přeci jen je to o něm. Dozvěděla jsem se toho docela dost, ale nějak mi přišlo, že se to v Divergenci trochu neprojevilo. Mnohé Tobias věděl, ale nepřišlo mi, že by do toho zrovna 2x zasahoval. Ale bylo to moc pěkné, příběh jsem si užila a můžu doporučit, hlavně pro fanoušky trilogie Divergent. Udělala jsem si díky tomu pěkný obrázek Tobiase. :)

Malous
21.12.2014 4 z 5

Měla jsem vždycky Čtyřku ráda a tyhle povídky ukázaly další kus z jeho světa a pocitů. Ukázal se jako milý, citlivý, obyčejný kluk.
Četly se dobře, ale moc mě nepřekvapily. Asi jsem čekala něco víc. Na jednu stranu je to milé počíst si něco navíc k trilogii, na druhou stranu mi to přijde trošku zbytečné.
Trilogii vévodila Tris (krom Aliance). Byla hlavní osoba a možná to tak měla autorka nechat a nepouštět se do tohohle. Nevím, co si o tom myslet.
Hlavně ať nepřijde čtvrtý díl. To by to zabila!

LadyCotton
16.12.2014 5 z 5

Výborná kniha. I když jsem před koupí (a čtením) měla mírné obavy z toho, že to bude jen další novela známé autorky, která si chce napsáním ještě dalšího dílu k úspěšné sérii vylepšit rozpočet, mé obavy byly zbytečné.
Kniha Čtyřka má v sérii Divergence své pevné místo. Nečekejte od knihy pokračování. Naopak - autorka v knize píše o minulosti Čtyřky. Dozvíte se tak, jak se dostal k Neohroženým, jak se "měli rádi" s Ericem už od prvního dne (a proč) a mnohé další užitečné věci, které vaše poznatky k sérii doplní...
závěrečná část knihy, kde autorka rozepsala pár scén z Divergence ze Čtyřkova pohledu, je velmi povedená...
Kniha má ovšem jedno negativum: je moc krátká :-)

Aingeal
15.12.2014 4 z 5

Rozhodně stojí za přečtení, osvětlí spoustu věcí a vysvětlí někdy až nelogické Čtyřkovy myšlenkové pochody :)!

Maragad
12.12.2014 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky jsou knihou, jež za přečtení rozhodně stojí. Dozvídáme se spoustu informací o Tobiasovi a lépe se tak do něj dokážeme vcítit. Dokonce se může i stát, že zpětně zjistíme, že jsme mu při některých jeho činech dokonce křivdili a jeho jednání pochopili úplně jinak. Tobias je velmi zajímavá a záhadná postava, a tak v povídkách bylo co rozebírat. Ovšem jeden kámen úrazu zde je. Občas se čtenář může trochu ztrácet v čase a některé úseky mu s Divergencí úplně tak nesouhlasí. Pokud ovšem máte knihu přečtenou, nebude vám chronologie dělat takový problém. A pokud jste ji ještě nečetli, radím vám, Čtyřku ještě odložte.

JanaDor
08.12.2014 4 z 5

Abych byla upřímná, tak tuto knihu bych doporučila hlavně fanouškům povstalecké trilogie Divergence. Sledujeme návrat k jednomu z hlavních hrdinů Tobiasovi. Je zde vysvětlení k jeho chování a více pochopíme, proč je takový jaký je. Já jsem četla všechny díly trilogie. Líbilo se mi to a tak i tato kniha je pro mě pomyslná třešinka na dortu. Návrat a vzpomínání. Ale kdybych četla jen tyto povídky, tak nevím o co jde. Řekla bych, že je to kniha celkem o ničem a byla bych zklamaná. Takže upozorňuji číst ji jako pomyslný čtvrtý díl.

eliska3246
26.11.2014 5 z 5

Skvělé doplnění celé série. Musím říct, že v Alianci mi vadily kapitoly popisované z pohledu Tobiase, ale tady jsem si ho nečekaně oblíbila.

Laurel
26.11.2014 5 z 5

Oh můj bože! Strašně se mi to líbilo. Přečetla jsem to skoro hned. No jo, blbá škola. Ale bylo to boží. Líbili se mi Čtyřkovi reakce na Tris. Úplně zlaté. ☺☺☺ ♥♥♥

selenator
25.11.2014 5 z 5

Skvělá kniha!
Už když jsem ji otevřela, věřila jsem, že mě nezklame. Trilogie Divergence se mi moc líbila. Když jsem dočetla celou sérii, autorka vydala novelu Four, velmi mě překvapilo, jak rychle se k nám dostal český překlad.
Díky knize si fanoušci rozšíří obzor ohledně světa Divergence. Každou stránku jsem hltala a doufala, že kniha brzy neskončí, protože jediné mínus pro mě byl počet stránek, rozhodně bych uvítala další příběhy.
Skvělá kniha, rozhodně se k ní vrátím :)

adelaska
25.11.2014 5 z 5

Kniha obsauhuje 4 povídky + 3 krátké povídky.
Moc se mi líbila, dozvídáme se informace, které nebyly v Trilogii, např.: jak a proč Tobias přišel k tomu tetování, ...
Myslím, že jako fanynka celé trilogie byla pro mě nezbytnost si tyto povídky přečíst, i když se tu nejedná o žádný zvrat.
Fanouškům trilogie doporučuji.

spencer
24.11.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem trošku víc. Bylo pěkné poznat tento svět z pohledu Tobiase :)

asanita
23.11.2014 4 z 5

Povedená kniha! Nejvíce se mi líbily povídky Syn a Zrádce, sice to není, tak dobré jako Divergence, ale co? Tobiase jsem si při čtení Divergence oblíbila, a proto jsem ráda, že tato kniha vyšla. Bylo také dost zajímavé číst, co si Tobias myslí o Tris.

Elliska63
20.11.2014 5 z 5

Jsem fangirl Divergence, takže pro mě knížka byla něco úžasného. Čtyři asi čtyřicetistránkové povídky + 3 krátké kapitoly z pohledu Tobiase z přímo knížky Divergence. Osobně se mi knížka moc líbila a jsem za ní moc vděčná :) Dozvěděla jsem se Tobiasův pohled a o jeho životě a o některých postavách, které se objevili v triologii a člověk o nich moc nevěděl (Zeke, Shauna, Max a Eric, ... ) Moc za tu knížku autorce děkuji, i když určitě není tak dobrá jako Divergence, Rezistence nebo Aliance, pořád je dokonalá :DDD Doporučují ji všem fanouškům Divergence :DD

paja0903
19.11.2014 odpad!

To jako vážně? Jen dvě povídky, přičemž jedna je dostupná na netu a dokonce mám pocit, že je i přeložená ze slovenského jazyka...
Opravdu zbytečná kniha tři kapitoly jak se Tobias zamiloval do Tris opravdu stálo za to...opravdu.
Ale ok - kdo je posedlí trilogií od Veronica Roth proč ne.

Lenka.Vílka
17.11.2014 4 z 5

Dobrá kniha. Víc v záložce Recenze.

Misa25
16.11.2014 5 z 5

Jsem moc ráda, že autorka tyto povídky vydala...hodně věcí to vysvětlilo a Čtyřka je prostě skvělej :DDDD

Klára11
03.08.2014

Knihu jsem četla v originále a mně se líbila. Ano, není to tak neuvěřitelně dobré jako Divergence, ale i přesto si myslím, že fanoušky Čtyřky to potěší. Stejně jako mě.

technolog
30.06.2014 2 z 5

Trosku zbytecna kniha :(

Ewi_culen
26.05.2014

Po precitani trilogie mam zmiesane pocity... neviem co mam od Four cakat... Sa nejako neviem zmierit so zaverom... kazdopadne knihy su skvele, sice miestami som sa hlavne v 3. diely stratila pri geneologii...ale hodnotim kladne...