Posol

Posol https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79358/bmid_posol-vyR-79358.jpg 4 1456 1456

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre – priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

I Am the Messenger , 2002

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Mala som inu predstavu o tejto knihe, no musim povedat, ze ma dostala.
Predstavte si, ze jedneho dna najdete v poste kartu s troma adresami. Zahodite ju alebo sa vo vas prebudi zvedavost a pojdete si obzriet co na tych troch miestach najdete? Hlavna postava tejto knihy, 19-rocny Ed, sa rozhodne pre moznost cislo dva a tak sa cely pribeh rozbieha. Neuveritelna kniha a pribeh, no vlastne o tom, ake jednoduche a zaroven tazke je pomoct ludom cudzim, ale aj priatelom, ktori to potrebuju, hoci aj niecim tak banalnym ako su nove ziarovky na vianocnu dekoraciu, ale tiez pribeh o tom, ako najst seba sameho a zit svoj zivot naplno. Moja druha kniha od Zusaka a pre mna sa stava oblubenym autorom. Odporucam vsetkym:)))

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Posel mě nechal bez dechu a beze slov...a s myslí a srdcem naplnými takovou směsicí pocitů. Naprosto neuvěřitelná knížka. Knížka má v sobě velkou hloubku a přitom pojednává o něčem tak prostém, jako se občas víc dívat kolem sebe a nebýt líní. Něco tak jednoduchého a na druhou stranu tak těžkého. Život plyne, mění se každým skutkem, jeden krok jiným směrem a vše může být jinak, v nejlepším případě se to otočí správným, dobrým směrem. Tady mi opravdu těch pět hvězdiček nestačí....a teď trochu k praktičtější části. Knížka mě nejdřív vyděsila stylem jakým je psaná, vždycky mi trvá než si zvyknu na tenhle přímý přítomný čas, ale nakonec to byla skvělá volba spisovatele. Mnohem víc vás to vtáhne do děje. Hlavní postava, která je zároveň vypravěčem, je velký sympaťák. Byl zde humor, smutek, momenty hrůzy a hlavně spoustu lásky a dobrýho pocitu. Brilantní knížka.

SuperFrankie
08.06.2013 4 z 5

Skvělou knihu s zajímavým příběhem kazí zmatený a trochu zbytečný happy ending.

shortik
25.05.2013 5 z 5

Vyborna kniha. Se Zlodejkou se srovnat neda, ne ve smyslu kvality, ale originality a jedinecnosti obou pribehu. U me ma za tohle Zusak velke plus a tesim se na jeho dalsi dilo. Velkou pochvalu si ovsem zaslouzi i prekladatel.

cessy
13.05.2013 4 z 5

Čo sa mi u Markusa Zusaka strašne ráta, je to, že nie je jednotvárny ako väčšina autorov. Čo kniha, to iný charakter postáv, prostredie, zápletka, problematika. Aj v tejto knihe sa mu podarilo vyjadriť zaujímavú myšlienku: Život robia úžasným prosté maličkosti. Každý z nás môže niekomu kto to potrebuje jednoduchým gestom rozjasniť pochmúrny deň, zmeniť život. Niekedy stačí taká maličkosť ako vypočuť, objať, dodať odvahu, povzbudiť... Každý z nás môže byť Poslom. Komu sa páčila Zusakova Zlodejka kníh, pravdepodobne sa mu bude páčiť i táto kniha, ak sa vyvaruje ich zbytočnému porovnávaniu a tiež zoberie do úvahy fakt, že ide o knihu spadajúcu skôr do kategórie "pre mládež".

vercadole
15.04.2013 4 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila. Kvůli rozporuplným reakcím (převážně ovlivněným Zlodějkou) jsem se do ní pustila jako první a byla jsem unešená. Kniha je plná moudrosti a něžnosti. A opravdu.... Svět může být i krásný.
Ještě mě čeká Zlodějka, no, uvidíme:)

Dudek
26.03.2013 3 z 5

Po úspěšné Zlodějce knih, začali nakladatelé po celém světě tisknout i autorovi starší romány. Je to logické, avšak čtenářstvo zacílené reklamní kampaní, která odkazuje právě na Zlodějku knih, může být trochu zklamáno, že Posel je románem značně odlišným a zejména mnohem méně vyzrálým. Dějově se nejedná o příliš originální dílko. Zusak částečně navazuje na tvorbu Josteina Gaardera, která však cílí na mladší čtenářstvo a poutavou formou jej uvádí do různých společenských věd. Způsob vedení děje mají oba téměř totožný, Zusak ale klade důraz zejména na formální stránku, a o obohacování čtenářů nejeví přílišný zájem. A pokud se rozhodne přijít s nějakou hlubší myšlenkou, bohužel tak činí nešikovně a příliš okatě. Zusak je rozhodně autor zdatný po slohové stránce, i když Posel působí jako by byl sepsán dle literárních pouček. Nadšení se nedostavuje, i když jsem knihu přečetl bez vážnějšího škobrtnutí. Příliš zapamatování hodných momentů se v ní nenajde, ale jsem rád, že jsem mohl být jednou také svědkem australských parných vánoc.

magnolia
09.03.2013 5 z 5

Posel mě okouzlil, byl vtipný, tajemný, hlavně je však o přátelství a dobru, které jsou tak potřeba. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbila a prožívala to celé s ním. Konec je jaký je, zvláštní, ale nepředvídala jsem ho.

Melanka
01.02.2013 4 z 5

Čtivá, napínavá a chytrá kniha. Trochu mě zklamal konec, je předvídatelný.

Mako123123
21.12.2012 4 z 5

Zaujímavá kniha... dejom mi pripomenulo trocha seriál- zajtrajšie noviny- ak viete o čom to je. ;) ale inak dobrééé :)

fanbert
08.12.2012 5 z 5

Myslím že to je kvalitně a vtipně napsaná kniha, přečetl jsem jí za pár hodin a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Upřímně konec se dal trochu očekávat, ale nejlepší je první karta....No každopádně jednou bych chtěl zažít to co ED...

Aimee1
06.12.2012 4 z 5

Tuhletu knihu jsem od Zusaka četla ještě dříve než jsem do ruky dostala Zlodějku knih. A je to možná dobře - kvalitou zpracování totiž Zlodějky knih moc nedosahuje. O to větší překvapení bylo, když jsem přečetla Zlodějku knih. Najednou se totiž i řemeslné zpracování Posla ukazuje jako účelové k danému příběhu. Nic víc nedodám - snad jen to, že v půlce Vám přijde, že svět může být krásný, když si v něm najdeme své místo.

Veru.nka
22.11.2012 4 z 5

Jestliže od něj napoprvé čtete něco tako velkolepého jako je Zlodějka knih, těžko se to později překonává.
Pokud posuzujete knihy Markuse Zusaka mezi sebou, musíte uznat, že Posel je ze slabšího soudku.
Ovšem když na něj nahlédnete z hlediska celkově literárního, jedná se o poměrně dobrou knihu.
Příběh se četl sám, byl nápaditý a svým způsobem zábavný.
Mírně mě zklamal konec, ale s tím se nedá nic dělat.

m_myska
22.11.2012 5 z 5

Bála jsem se, že po Zlodějce knih to bude zklamání. Naštěstí jsem se mýlila. Posel je zajímavý nápaditý příběh. Co kdyby to tak fungovalo i v normálním životě? Markus Zusak nezklamal- další povedená kniha.

brabofka
20.11.2012 5 z 5

Škoda že lze udělit jenom 5 *. Stejně jako Zlodějka knih, je i tahle knížka úžasná a hlavně čtivá. Je to sice z trochu jiného soudku než Zlodějka, ale když si jenom trochu představíme, že by se to mohlo opravdu stát...?
Mohu jen doporučit!
PS: Ježíšku... tohle určitě by bylo to nej, nej, nej pod mým stromečkem! :-)

Verousek
10.10.2012 5 z 5

Už od té chvíle, kdy jsem přečetla prvních pár stránek jsem si knihu oblíbila. Stále se u mě držel nepopsatelný pocit, díky kterému mi přišel děj strašně zajímavý....pak jsem chvíli četla a divila jsem se, kolik jsem toho stihla za tak krátkou chvíli přečíst, ale ona uběhla třeba hodina, dvě...příběh mi přišel strašně kouzelný, roztomilý, u jedné scény jsem dokonce brečela...opravdu zvláštní kouzlo tenhle příběh má...s každou další stránkou jsem se i já cítila být součástí příběhu a kam šel Ed, šla jsem i já...

Možná to bude znít směšně, ale teď když už knihu nemám u sebe si říkám, proč byla lepší než kterýkoliv jiný příběh...jako by se kolem té knihy vznášel obal emocí a vstoupil do čtenáře, když ji otevře...

Jknr
09.10.2012 5 z 5

Vynikající kniha-četla se sama

Alma-Nacida
10.09.2012 3 z 5

Zajímavý nápad, že lze někoho "donutit", aby "prozřel"... Čtivá, dobrá kniha, ale poněkud překombinovaná. Za přečtení rozhodně stojí, ale proti Zlodějce knih jen slabý odvar.

muhli74
28.08.2012

Když jsem knihu dočetla, měla jsem nepopsatelný pocit a jen jsem řekla, že takovouhle knihu jsem ještě nečetla. Úplně mne nadchla a dostala. Těším se na Zlodějku.

makke
16.08.2012 4 z 5

Zledjěka knih mě zcela strhla, Posel "jen" zaujal, velmi zajímavý děj, ale na můj vkus trochu moc překombinovaný závěr.