Posol

Posol https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79358/bmid_posol-vyR-79358.jpg 4 1456 344

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre – priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

I Am the Messenger , 2002

Jana09
31.03.2016 5 z 5

Po delší době krásná kniha, u které jsem hned od začátku věděla, že v mé knihovně zůstane. Úžasně napsaná se spoustou zajímavých myšlenek. Četla jsem i Zlodějku knih (taky úžasná), ale s ní se to nedá srovnat. Každá kniha je svá. Vím, že se k ní časem vrátím :-)

Faiglová
15.03.2016 5 z 5

Lidi jsou někdy krásný.
Ne tím, jak vypadají.
Ne tím, co říkají.
Jenom tím, co jsou.

xkristyna
05.03.2016 5 z 5

Nevím, co říct. Prostě skvělá kniha.

Makaja
01.03.2016 4 z 5

Kdybych nečetla nejdříve Zlodějku knih, řekla bych, že je to mistrovsky vystavěná kniha. Ale bohužel, moje očekávání byla zřejmě moc velká a autor je zcela nenaplnil. Nelíbily se mi rozhovory se psem (nepochopila jsem prostě proč a jak) a nelíbil se mi ani konec, tak nějak mi to nesedlo, je to inovativní, to jistě, ale prostě se mi to zdálo přitažené za vlasy. Nicméně čtyři hvězdy určitě, dala bych i čtyři a půl. Protože kniha je to dobrá a za přečtení stojí, já jí přelouskala za jeden večer.

_Michelle_
19.02.2016 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla. Myslím, že Posel dokáže dát víc, než jen napínavé chvíle prožívané s hlavním hrdinou, jelikož mezi řádky napovídá, jak být lepším člověkem. Dávám plný počet hvězdiček a už teď se těším, až se po čase s Edem K. a jeho přáteli znovu potkám.

veronika0378
14.02.2016 5 z 5

Úžasné a napínavé. Ten nápad s poselstvím se mi hrozně líbil a přišlo mi až neuvěřitelné, co všechno odesílatel karet o Edovi ví a jak má všechno perfektně načasované.

nemeckovatereza
10.02.2016

Tak já nevim... knížku jsem si přála pod stromeček kvůli super hodnocení zde na databázi a kvůli zajímavému námětu...no a nedočteno....námět super, ale zpracování mě nebavilo, musela jsem se nutit abych četla dál a pak jsem to někde před koncem vzdala úplně... a to jsem na začátku knížky při scéně přepadení banky byla nadšená.... uložím ji do knihovny a někdy snad ji dám druhou šanci...teď jsem začala číst Zlodějku knih

arkel
31.01.2016

Na začátku jsem nemohl chvíli překousnout trošku "slang", ale pak se to rozjelo a knížka je báječná...Trošku zvláštní mi přišel konec, ale rozhodně doporučuji...Moc dobré počtení...

lola1
28.01.2016 5 z 5

Hezky psaná kniha, která až samého konce skrývá napětí.

ThrisaManx
15.01.2016 5 z 5

Ta kniha je prostě úchvatná, Markus Zusak to opravdu umí. Přečteno jedním dechem. Během příběhu jsem se smála i plakala, a když jsem knihu dočetla, bylo mi z toho smutno. Určitě to nebylo naposled, co jsem knihu četla.

dennie3
06.01.2016 4 z 5

Kniha je úžasná, je zajímavě napsaná a myšlenka je krásná. Posel je jednou z těch knih, která vám vhrne slzy do očí nad tím, jak důležité poselství vám vlastně předává. Na druhou stranu byla někdy poměrně rozvleklá a četla jsem ji docela dlouho. Myslím, že jsem po Zlodějce knih čekala trochu víc, takže jsem z knihy nejdřív nebyla nijak unešená. Po dočtení ale musím říct, že Posel je fakt dobrý.

Kikim
05.01.2016 4 z 5

Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst,ale pak už stránky lítaly,jen to svištělo :D Ed zprvu taky nebyl moc sympatický a kniha psaná ,,jak Edovi huba narostla" byla taky pro mě změna.Od druhého esa se to ale začalo rozjíždět a těžko se mi od knihy odtrhávalo.
Z Eda/kluka se v průběhu stal Ed/muž/posel.....

misulef
28.12.2015 4 z 5

Jako první jsem od Markuse Zusaka četla Zlodějku knih a nejspíš to ve mně nastartovalo obrovská očekávání, až jsem měla strach se do knížky vůbec pouštět, protože mi bylo jasné, že mě čeká zklamání.
První polovinou jsem byla doslova uchvácená, knížku jsem četla dlouho do noci a nechtěla jsem ji dát z ruky. Příběh mě bavil neotřelou zápletkou, rychlým a nabitým dějem, obyčejnými a přesto výjimečnými lidskými životy... Na základě mamčina doporučení, kdy mi řekla: "No a to počkej na druhou polovinu... To je teprv jízda!", jsem byla opravdu připravená na jízdu... Ale ne strmým pádem směrem dolů. Zdálo se mi, že autor najednou neví, jak se s tím vším popasovat, a ve finále jsem z knížky byla opravdu poměrně zklamaná. Nejhůř mi asi přišel podaný ten závěr, bylo to jako kdyby M. Zusak porušil jakési nepsané pravidlo... Ale přesto v člověku zůstal nevysvětlitelně hluboký pocit.
Ano, druhá polovina se mi nelíbila tolik jako první a závěr šel nejspíš napsat i jinak a lépe, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o autorovu prvotinu, kterou napsal ve svých sedmadvaceti letech, nezbývá čtenáři nic jiného než zůstat s otevřenou pusou zírat na knížku a přemýšlet nad hloubkou onoho poselství.

Kamil2
27.12.2015 2 z 5

Tohle poselství mě zanechalo naprosto chladným.

bookemma
14.12.2015 4 z 5

"Já chci jenom jedno."
"A co, Ritchie?"
Odpověď je prostá.
"Chtít."

Kniha je poselstvím. Nutí vás číst dál a dál, hltat stránky a nutí vás cítit. Cítit tu bezmoc a nechuť sám nad sebou a především zdánlivou nemožnost cokoli s tím dělat. Ale přináší smysl. Poselství mně, vám, všem - že každý může něco dělat. Stačí chtít.

Šárka_D
14.12.2015 3 z 5

Na Zusakovi je krásně vidět, jak nesmírně se jako spisovatel za pár let vyvinul - od slabších Roků pod psa přes mnohem lepšího Posla po skvělou Zlodějku knih. Jeho styl je dost čtivý, přesto je v Poslovi ještě znát určitá naivita (závažné problémy lidí zvrátí jedna maličkost), zjednodušená řešení. Jinak příjemná kniha.

Thackery14
13.12.2015 5 z 5

Ed Kennedy i Ritchie, Marv (kterého jsem ze začátku moc nemusela) a Audrey mi za celou knížku ohromně přirostli k srdci. Nejvíc nejspíš Ed. Konec knihy jsem vážně nečekala, za sebe doporučuji všemi deseti. :) Zusak je vážně skvělý spisovatel, rozhodně si od něj musím ještě něco přečíst, jeho styl psaní je moc příjemný na čtení.

Iwets
02.12.2015 5 z 5

Až mě překvapilo, jak mě chytl autorův styl psaní. Tak lehce a čtivě popsané vážné i obyčejné věci, což i naprosto odpovídá věku hlavní postavy. Konec jsem čekala lepší, ale stejně dávám 5 hvězd za to, jak rychle jsem knížku zhltla a jak mě celkově bavila.

neryan
24.11.2015 5 z 5

Pro mě absolutní jednička! V den,kdy jsem si ji koupila,jsem část stihla přečíst po cestě za přítelem,a tak nadšeně jsem mu o ní vyprávěla,že i on-spíše pasivní čtenář-si ji ode mě okamžitě po dočtení vypůjčil a už je do ní začten. Myslím,že se s knížkou delší sobu sama opět neshledám,protože řada zájemců o zapůjčení je dlooouhá.
Všem vám ji moc doporučuji!:)

R.E.M.
22.11.2015 3 z 5

Netušila jsem, že mě bude bavit vyprávění devatenáctiletého kluka. Ale hned první kapitola, odehrávající se v bance, si mě získala svým ztřeštěně absurdním humorem. Další kapitoly se nesly ve vážnějším duchu, obohacené o dojemné, milé, smutné a neuvěřitelné zážitky hlavní postavy. Svérázný vypravěčský humor zůstal. Zápletka mi vzdáleně připomněla působivou televizní inscenaci Stromy umírají vstoje, kde také šlo o pomoc lidem, o to, nebýt lhostejným k bolesti, smutku a touhám druhých lidí. Tady ovšem byla pointa jiná. Rozuzlení zhuštěné a závěr nelogický. Shrnutí - dobrá kniha, stojí za přečtení - 69 %.