Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

Anluck
10.02.2019 3 z 5

Po knihách od této autorky sahám s jistotou, že nebudu zklamaná. Nespletla jsem se ani tentokrát. Ze začátku jsem měla trochu problém vyznat se v postavách, ale během čtení si to sedlo. Konec byl překvapivý, wow efekt nechyběl ani tentokrát.

popeluška
08.02.2019 5 z 5

Už po šesté mě autorka nezklamala.Kniha byla naprosto úžasná, moc a moc se mi líbí knihy od této autorky :-) těším se na další....

harena
28.01.2019 5 z 5

Pro mne je L. Moriarty zárukou, že nebudu zklamaná a že si čtení užiju. Ráda bych se nastěhovala na Ostrov počmáraných blahovičníků a určitě bych neprozradila jejich rodinné tajemství, které léta ukrývají. L. Moriarti píše lehce, vtipně, každá z hrdinek je nám sympatická z jiného důvodu. I když to vypadá, že pohádková kmotřička obrátila život Sophii naruby, vždycky to jde nějakým způsobem vyřešit. Pro mě krásné, oddechové počtení, pohlazení po duši a proto pět hvězdiček.

Olikola
28.01.2019 3 z 5

Poslední výročí se mi líbilo moc. Bylo poutavě napsáno, místy zašmodrcháno a na konci opět skvěle odhaleno rodinné tajemství. Není to sice nejlepší kniha od Moriarty, ale stále patří k těm lepším. Já mám vždy nejraději ty její konce, kdy se dozvíte i něco navíc z příběhu a celá kniha se vám tak krásně spojí a vysvětlí.

izzzinka
27.01.2019 5 z 5

Mě to bavilo! Skvělá oddechovka. Baví mě humor L. Moriarty, až jsem se chvílemi smála nahlas. Jen Grace mi bylo líto.. naštěstí klasický happyend. :-)

simca7301
25.01.2019 5 z 5

Začátek poněkud nudný, konec excelentní.

VeronikaSas1
10.01.2019 2 z 5

Je to 3 kniha, kterou jsem od teto autorky cetla. Dela mu hodne problem se zorientovat ve jmenech vsech postav, kterych tam ma autorka opravdu hodne. Nakonec se z toho vyklubal i zajimavy pribeh.Ale po druhe, uzbych po knize nesahla.

josska
08.01.2019 5 z 5

Moje první knížka od spisovatelky a moc se mě líbila,čtivá,napínavá,dost mě bavila,určitě si přečtu další....

Terinka30
07.01.2019 2 z 5

Za mě bohužel slabší kniha. Obyčejný příběh, který nebyl ničím zajímavý. Docela nuda :(

hanča34
07.01.2019 5 z 5

Čtivý, trošku napínavý příběh. Rodinné tajemství se dalo uhádnout, ale nevadilo mi to. Moriarty čtu ráda a rychle.

AnnaDewitt
13.12.2018 5 z 5

Musím říct, že se mi kniha líbila ze všech autorčiných děl, co jsem zatím přečetla (4), nejvíc. Příběhy postav jsou docela zajímavé.

micha-ella
10.12.2018 3 z 5

Pěkný styl, ale moc pospojovaných osudů, vztahů a životních příběhů najednou. Taková ,,pomalá výletní projížďka", kdy při její délce a tolika příbuzných co jedou s vámi, máte na některých místech chuť zastavit a vystoupit. Málokdy čtu knížku celých deset dní, ovšem možná to ani nebylo kvůli její zdlouhavosti, spíš proto, že je před vánoci a mám míň času.

Katulinka69
09.12.2018 2 z 5

Závěr zbytečně dlouhý. Ale v každé knize jsem si zatím dokázala představit sama sebe.

Moonrose
03.12.2018 5 z 5

Jsem nadšená. Jedna z těch lepších knih od LM. Začetla jsem se od prvního řádku, na čtení jsem se nesmírně těšila. Všechny postavy mi přirostly k srdci a ten příběh byl pro mě jako dělaný.

JankaV80
27.11.2018 1 z 5

Kniha mě nezaujala, nebavila a naprosto nechápu, proč má označení "Světový bestseller". Děj příšerně rozvláčný; příliš mnoho osob, ve kterých jsem se chvílema ztrácela a hlavně způsob vyprávění mi nesedl. K čtení knihy jsem se musela hodně nutit :-(
Když tu čtu některé recenze o tom, jak byla kniha "úžasná" a jako ji někdo "přečetl jedním dechem" říkám si, zda jsem nedržela v ruce jiné vydání této knihy :-)

interceptia
19.10.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velice se mi líbila. Všechny předchozí knihy autorky mám přečtené, a můžu říct, že tato je stejně dobrá jako Manželovo tajemství, ne-li lepší.

Lenoulinka
15.10.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetla, ale nijak zvlášť mě nebavila. Na mě tam bylo moc osob, takže jsem v tom měla chaos. Řekla bych, že zbytečně zdlouhavé, než jsem se dostala k tajemství.

LittleK
10.10.2018 4 z 5

Ne sice nejlepší, ale opět dobrá kniha Liane Moriarty. Právem se drží mezi mými oblíbenými autory/kami a věřím, že tomu tak bude i nadále. Nedočkavě vyhlížím další skvost do své sbírky a doufám, že se z něj již brzy budu moci radovat.

koki.veru
07.10.2018 5 z 5

Super,tuhle spisovatelku jsem si opravdu oblibila a hltam jednu knihu za druhou :-)

Aaloha
10.09.2018 4 z 5

S příběhem jsem spokojená, kniha se dobře četla. Oddechovka, která stojí za přečtení.