Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2842 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Liduka
03.02.2016 5 z 5

Moc krásná kniha. Líbilo se mi, jak autorka postupně skládala celý příběh z několika časových linií. Jenom je mohla podle mě nějak alespoň na záčátku označit, protože když čtenář nečekal, že se bude psát příběh takto, snadno se v tom ztratil. Také mi nějak uniklo, jak se vlastně v redakci novin vzal onen poslední dopis....

Januletta
02.02.2016 5 z 5

Úžasná. Přečetla jsem ji jedním dechem. :-)

zuzana2599
02.02.2016 4 z 5

Na tento titul jsem se dlouho těšila a v knihovně na něj také dlouho čekala. Je to moje třetí knížka od Jojo Moyesové, no očekávané nadšení se u mě bohužel nedostavilo. Stříbrná zátoka se mi líbila víc. Dávám 4 hvězdičky, a těším se na Dívku, již jsi tu zanechal, která u mě v knihovně čeká na přečtení.

makca
01.02.2016 5 z 5

Krásná kniha!

herotabe53
26.01.2016

Jedna z knih, která mě ani nenadchla ani nezklamala. Čekala jsem od ní trochu víc, ale čtení to bylo příjemné. Je to zimní oddychovka:)

evelýny
21.01.2016 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst. Připadala mi chaotická, co kapitola to jiný časový úsek děje a navíc i příběh jiné osoby. Tyto příběhy se však v určité fázi děje spojí, zapadnou do sebe jak skládanka a vytvoří krásně smutný příběh lásky, přátelství, sobeckosti ale i naděje. Po přečtení knihy mi bylo smutno z toho, jak pár lidí - dokonce přátel - je schopno o vás bez vás regulovat vaši budoucnost. Váš život začnou režírovat, aniž by se vás zeptali, co vlastně chcete. Budiž nám útěchou, že toho činili ve svatém nadšení vás chránit. Ale od čeho?!

Barush64
12.01.2016 4 z 5

U Dívky, již jsi tu zanechal mě bavila první část a zbytek už moc ne. Tady se mi moc nelíbil začátek, asi to je ale spíš tím, že nemám moc ráda dobu, ve které se příběh odehrává. Ovšem čím dále jsem se v ději dostala, tím víc se mi to líbilo. Uvítala bych klidně i závěrovitější závěr :). Jinak nenásilné, jemné, ale Sophie coby dívka z obrazu mě dostala víc.

Olafa
11.01.2016 3 z 5

spoiler alert
Opakuje se motiv ze Stříbrné zátoky - je mrtvý, není mrtvý. Předvídavost příběhu extrémní. Střídání časových rovin dobré. Stereotypní paralela mezi oběma hrdinkami. Doba a prostředí super. Dopisy paráda. Citové výlevy taky, přesně v to jsem doufala. Ale prostě tomu něco zásadního chybí. A asi jsem jediná, kdo si nemyslí, že promrhaných 40 let života je nějaká výhra, i když následuje happyend.

zuzca.h
11.01.2016 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem nejdřív četla Než jsme tě poznala, tak mi trvalo celkem dlouho než jsem se do knížky začetla. A rozhodně ve mě nezanechala takovou stopu jako předchozí kníha. Knížka je i přes to psaná celkem čtivě :) a jsem ráda, že tentokrát to dopadlo dobře.

Sirina
11.01.2016 4 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale pak už to bylo fajn. Velmi čtivé. Občas jsem se ztratila v časových liniích. Konec celkem předvídatelný, ale to asi jako u každého příběhu s dobrým koncem. Nicméně i tak je pro mě příběh top, protože dokazuje, jak málo stačí, aby se dva lidé míjeli životem.

monika6772
08.01.2016 4 z 5

od této autorky druhá přečtená kniha,nebyla špatná,vadilo mi střídání času ale naštěstí příběh dopadl tak jak jsem chtěla,ale top je u mě pořád Než jsem tě poznala...vrhám se na Dívka,již jsi tu zanechal.

Anita86
06.01.2016

Tak již třetí kniha v pořadí přečtena. Za tři dny jsem přečetla Poslední dopis i Dívku, krásné knihy, ani nevim, která byla pro mě top.
Její knihy jsou na bázi změn doby, prolíná se to, a to má většinou v knihách. A to je skvěle.
Zbyva mi uz jen Stříbrná zátoka.

princesse
06.01.2016 4 z 5

Moc hezká kniha, skvělý příběh, úžasně čtivá. Četla se sama. Přiznávám, že Než jsem tě poznala u mě "zatím" stále vede, ale ani tahle kniha nezklamala. Právě jsem se začetla do třetí knihy této autorky a to Dívka jíž jsi tu zanechal a už teď mohu říci, že mě moc baví.

Káča Máča
03.01.2016 5 z 5

Báječný příběh, četl se sám. Obyčejně tyhle příběhy moc nemusím, ale tento mě zaujal.

Grety
02.01.2016 3 z 5

Poutavý příběh plný lásky a vášně, na mě až moc sladké a přeplněné citem. Příběh mě přivádí k otázce, zda je možné, aby žena by v té době byla tak statečná a zda muž by byl schopen si vylévat srdce takovým způsobem papíru. Jako pohádka dobrý :)

Эva
20.12.2015 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Než jsem tě poznala se mi líbilo asi víc, ale to nesnižuje kvality této knihy. Poslední dopis od tvé lásky je příběh opravdové lásky. Knihu jsem četla v těžké životní situaci a vzala jsem si z ní to, co jsem zrovna potřebovala. Naději, že někde na světě je někdo, kdo vás bude milovat...

Iwets
17.12.2015 4 z 5

Z téhle knihy se dalo vytěžit víc. Po dočtení jsem měla trochu pocit, jako by tam něco chybělo. Když byl člověk napnutý, tak se děj stočil do nezajímavých částí. Občas mi dělalo problém se v časovém sledu orientovat, protože některé pasáže nebyly skoro oddělené. Od konce jsem čekala trochu víc, ale jinak celkově je to pěkný námět a pěkná knížka.

ZarudlaPrdel
11.12.2015 3 z 5

Tak...Právě jsem knihu dočetla. Na začátku knihy, během první kapitoly tuším, se děj krásně rozeběhne. Krásně čtivé, zajímavé, poutavé... barvitě napsané. Opravdu jednoduše jsem se začetla a těšila se na cestu z práce do práce až si otevřu knížku. BOHUŽEL zhruba od 65% knížky se děj tak okatě lacině "zamotal", že mě dokonce posledních pár stránek před koncem stálo hodně úsilí nepřeskakovat řádky a číst poctivě dál. Poslední půl hoďku knížky už jsem dočetla taknějak bez emocí, aby se neřeklo. Trošku mě to mrzí, protože první část knížky se mi moc líbila a emočně mě poznamenala. Pak se z toho stala taková trošku fraška. Škoda.
Každopádně tohle je moje druhá kniha od JoJo a určitě si ještě něco od ní ráda přečtu :).

jllv
09.12.2015 3 z 5

Najednu stranu se mi knížka líbila, nadruhou jsem trochu zklamaná. Jednou se mi kapitola četla naprosto krásně a chtěla jsem vědět, co bude dál a pak přišla kapitola, která mě nudila a nemohla jsem se začíst. Občas jsem se neorientovala, o jakou časovou linii jde.

Iworri
09.12.2015 5 z 5

Kdybych jen kdy tušila, že romantické knížky jsou takové terno, tak u nich začnu rovnou a nebudu je odkládat na důchod. :) Děj knížky a celkové zpracovaní mě velice mile překvapilo a s klidným srdcem můžu říct, že hezčí knížku jsem ještě nečetla. Jednou jsem se nadechla a vydechla až u poslední strany. Četlo se to samo. Teď budu vyčkávat, který odvážlivec se pustí do filmového zpracování :)