Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2844 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Toňula
04.04.2016 4 z 5

Ani tato druhá kniha,kterou jsem od autorky četla,mě nezklamala.Dojemný příběh osudové lásky prolínající se s příběhem současné hrdinky, pozadí dvou různých časových období a vyprávění očima různých postav vytvořili dohromady nevšední příběh.

Monačte
31.03.2016 5 z 5

Moje prví setkání s Moyesovou. A určitě ne poslední.
Prolínající se časové linie mohou být pro někoho matoucí, ale podporují pocit člověka, který zapomněl vše, včetně svých citů. Pokud se do knihy začtete, budete se ve všem orientovat a ani vám to nepřijde. Osobně mě nejvíce zaujala studie života anglické vyšší střední třídy v šedesátých letech a azbestové téma. Kdo by to byl řekl, že se za padesát let může tolik věcí ve společnosti změnit???

Heat
30.03.2016 5 z 5

Srdceryvný příběh, dechberoucí očekávání a strhující momenty žalu - i radosti. Úžasná práce, tleskám. A věřím, že po každé, co se na toto vydání podívám na jedné ze svých polic, budu cítit euforii z fenomenálně podařeně napsaného románu. Opravdu se mi skvěle četlo.

klarka61
28.03.2016 4 z 5

Krásná kniha, ovšem na Než jsem tě poznala nedosáhne. Proto dávám jen 4 hvězdičky

Laviedete
26.03.2016 5 z 5

Nádherný román. Především od poloviny vzal takový spád, že jsem se od něj nemohla odpoutat. Přidávám mezi doporučené a za mě 5 hvězd (škoda, že nejde víc :-) ).

Petulisek
25.03.2016 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Četla jsem ji jedním dechem a kniha mě vtáhla do sebe, jako bych tam byla já sama. A doufám, že najdu další knihy jako od Jojo, které mě tak pohltí.

alfinha2321
13.03.2016 4 z 5

Docela hezký oddychový příběh, u kterého jsem si i občas poplakala. Než jsem tě poznala mě sice vzalo za srdce víc,ale i tak je tohle kniha, u které jsem se nenudila.

anavi2009
10.03.2016 5 z 5

Za mě moc příjemná oddechovka, přesně taková, jakou jsem ji čekala :) Nenáročné čtení, při tom napínavé a s dějem. Příběh se mi líbil moc! Konec byl očekávatelný, ale to mi vůbec nevadilo :)

d.a.s.a
09.03.2016 3 z 5

Takova oddychovka, popravde me moc nenadchla. Zacalo to uzasne, ta sedesata leta autorce opravdu sla, ale pokracovani bylo mene a mene zajimave. Pribeh Ellie me neoslovil. Dopisy z minulosti byly krasne a kontrastni vuci emailum a zpravam, ktere si na rozloucenou posilaji lide dnes..

Manyna
08.03.2016 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, mělo to všechno, co má román pro ženy splňovat, ke konci jsem byla dojatá. Bootovi a Jennifer jsem moc fandila. Je pravdou, že v reálném životě by se to asi nestalo, ale proč se chvilku nepřenést do světa vlastní fantazie s romantikou jako blázen a neřešit hlouposti, pouze hltat nádherná milostná vyznání Antonyho jeho lásce. :-)

Malin
26.02.2016 4 z 5

Pěkně vystavěný příběh, taková líbivá pohádka pro romantikychtivé patnáctky. Přesně ten typ knížek, který mám v Kindle zařazený do složky Guilty pleasures.
Moc mě bavilo střídání časových rovin. Na začátku každé kapitoly zjišťovat, v jaké době se právě nacházíme. Pro mě to rozhodně posunulo zážitek z knížky na vyšší level.
Nicméně jsem se nemohla ubránit pocitu, že autorce jdou šedesátá léta mnohem líp než současnost. Kdykoliv jsme se dostali k Ellie, jako by vyprávění začalo malinko drhnout.

Kyta
23.02.2016 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha, která vás chytne a dlouho nepustí. Děj mě tolik pohltil, že jsem knihu ani na chvíli nemohla odložit. Nádherná, neuvěřitelně čtivá, překvapivá, dojemná a silná. Kniha, která vás donutí zamyslet se o životě - o životních šancích i špatných rozhodnutích. Pořád se vám v mysli objevuje otázka "Co by kdyby"... Dojemný příběh Jennifer a Anthonyho snad nikoho nenechá chladným.

Knihy Jojo Moyes začínám milovat. Tohle je od ní už druhá kniha, která ve mně něco zanechala a o které pořád musím přemýšlet. Nemám slov.

Yana-66
21.02.2016 5 z 5

Krásná knížka o silné lásce a špatných životních rozhodnutích.

Petrasuvicka
18.02.2016 4 z 5

Hezké, čtivé, zmatené. i když se první a druhá část knihy věnovala minulosti, čekala bych pod číslem každé kapitoly, minimálně jaký je rok, takhle mi nějakou dobu trvalo, než jsem se zorientovala, v jaké časové ose se zrovna nacházím. Sem tam, sem tam, vážně matoucí, ale ve výsledku se tam pořád něco dělo, četlo se to hezky a konec dokonce obsahoval něco, co jsem ani nečekala, takže dobrý kousek na odpočinek.

akdar72
15.02.2016 5 z 5

Střídání časových linií chce jen trochu soustředění... K této knize to patří... Je to krásný příběh, kdo měl vztah s ženatým mužem či s vdanou ženou, ten pochopí....

Schary
15.02.2016 4 z 5

Taková červená knihovna. Dle recenzí na knihy této autorky jsem čekala trošku víc. Vadilo mi, jak autorka skáče v časových linkách, myslím, že by to vyznělo lépe, kdyby se držela chronologicky příběhu. Jinak to byl čtivý příběh a celkový dojem je určitě na 4 hvězdy..

aninka.b
13.02.2016 3 z 5

Knihu bych hodnotila tak průměrně. V některých částech to bylo složité na pochopení, jiné však přinesly nečekaná překvapení. Oceňuji pěkný motiv - psané dopisy, které se dnes téměř vytratily. Celkově jsem čekala od ní mnohem víc, stačilo jednou přečíst.

Korala
04.02.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Ale musím říct, že opravdu trochu zmateně napsaná. Při každé kapitole jsem se musela hodně soustředit abych dokázala určit o kterou postavu, děj a čas se zrovna jedná. Celkově bych však knihu hodnotila velmi kladně. Líbí se mi nápad, čtivost a především popis doby, ve které příběh začíná a to jak se v průběhu 40 let mění zvyky, tradice a vše kolem. Velmi příjemné čtení na smutné deštivé večery:)

kalache
04.02.2016 3 z 5

...to znamená,že když se nelíbí,jsem v pořádku..:-)

technolog
04.02.2016 5 z 5

Je muž ztracen, když začne číst knihy od Moyesové a líbí se mu? Asi ano :)