Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419916/mid_posledni-aristokratka-3Jx-419916.jpg 4 6292 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

adela.hol
07.10.2022 5 z 5

Ani jsem nečekala, jak moc mě bude knížka bavit. Z filmu jsem viděla asi půl hodiny a vlastně jsem nechápala o co tu má jít a co tu má být vtipné.

Zato v knize to šlape od samého začátku, nebylo tam jediné místo, kde bych se nudila. Kolikrát jsem se musela zasmát i nahlas.

Opravdu to bylo pro mě příjemné překvapení a s chutí se pustím do dalších dílů.

Tereyciiik
03.10.2022 3 z 5

Musím bohužel říct, že mě to vůbec nebavilo. Styl, jakym to bylo psané mi absolutně nesedl. Hodně jsem postrádala nějaký dej, nějaké dialogy nebo prostě něco, ale tohle bylo pro mě utrpení a dočetla jsem to jen horko těžko.

INCOGNITOREADER
22.09.2022 4 z 5

Poslouchal jsem jako audio, která je krásně načtená. Zábavné nenáročné.

HadleysHope
03.09.2022 4 z 5

Na mě moc "hraběcí". Některé pojmy jsem nechápal, přeci jenom, jsem nižší šlechta, možná spíš poddaný. Ale jako celek to na mě zapůsobilo. Povedené.

Renč
26.08.2022 5 z 5

Kniha mnohem lepší než filmové zpracování a navíc mne motivovala k nákupu a přečtení dalších dílů. Čtivé, odpočinkové a vtipné. Co víc chtít?

Atara16
24.08.2022 2 z 5

Člověk se aspoň pořádně zasměje.

Dietwithstyle
23.08.2022 4 z 5

Jako první jsem viděla film, ale řekla jsem si, že mě zajímá i kniha. Což bylo dobře, protože kniha je skvělá, vlastně o dost lepší. Místy jsem se u čtení smála nahlas, což se mi většinou nestává. Maličko mě zklamalo jen to, že konec nemá nějaké výraznější vyvrcholení, ale na druhou stranu je nám hned slíbeno, že příběh bude pokračovat. Určitě si nenechám ujít i další díly.

Michelleee
13.08.2022 4 z 5

Opravdu vtipná kniha. Moje první pořádná audiokniha, moc se mi to líbilo. Určitě se vrhnu na další díly.

Cher
12.08.2022 5 z 5

To bylo krásné čtení. Milé, vtipné, moc příjemné teď v létě. Další díly už mám z knihovny vypůjčené ....

VendulaB
02.08.2022 5 z 5

Neuvěřitelně vtipná kniha, při čtení jsem se hlasitě smála. Lehké, příjemné, škoda, že tak krátké. Jdu na další díl.

eltondo
01.08.2022 4 z 5

Čte se to velmi dobře, ale přestože je jazyk velmi vtipný plný humorných obratů, tak tomu něco chybí. Nemá to příběh, gradaci, vývoj ani závěr. Jde jen o dlouhou řadu podobných skečů, což ještě zdůrazňuje jednoduché psaní formou deníku. Josefovy mrzoutské glosy jsou ovšem perfektní :) Poněkud nepřirozeně působí to, že v samotné Marii ze dne na den nezůstal snad ani kousek Američanky.

LenkaMacak
28.07.2022 3 z 5

Bylo to dobré, občas i vtipné, ale úplně mi to nesedlo.. po dalších dílech, alespoň prozatím, nešáhnu.

postrach
08.07.2022 5 z 5

Dobre napsaná oddechovka.I film.Jdu číst další díly.

knihomolka27
01.07.2022 5 z 5

A už zase recenzuju Poslední aristokratku.....myslím, že je to už asi po třetí nebo čtvrté. Co říct, to přečtení poněkolikáté mluví samo za sebe. Aristokratka je kniha, kterou můžete a budete číst pořád dokola....at už jen proto, že tolik knih jako je tato není.
...
Tu recenzi dělám hlavně proto, že mám konečně celou sérii a čte se to tak samo, že už mám za sebou tři díly...ty díly sice jaksi splývají dohromady a už si moc nepamatuju co ve kterém bylo, ale hlavní je, že je to pořád opravdu hodně vtipné a skvěle napsané. Takže za mě by těch dílů mohlo být klidně víc....tak třeba se ještě dočkáme.

slaska77
24.06.2022 3 z 5

Opět problém, vysoké očekávání, nižší realita, asi tak bych to shrnula. Ano, člověk se místy zasměje hodně, místy méně, ale tak nějak mi to nesedlo. Kniha negraduje, popisuje život rodiny aristokratů od situace k situaci, stejné byť vtipné reakce pro jednotlivé situace, žádný vývoj, gradaci nečekejte. Možná tady ten díl má být jen úvod a zápletka a další části budou obsahovat to zbylé? Nevím, pokusím se někdy zjistit. No, na odpočinek dobré. A str. 100: "Bylo to ovšem mnohem horší. Josef seděl u kamen zabalený v dece a jeho pomačkaný obličej jasně vypovídal o velmi neklidné noci."

Alisa1980
03.06.2022 3 z 5

První přečtení - perfektní, smála jsem se nahlas. Pak pomalu sláblo, sláblo. Ale jako relax OK, další díly palec dolů.

Modrina
02.06.2022 3 z 5

Po letech jsem tuhle knihu vytáhla, potřebovala jsem totálně vypnout, tak jestli se mi to třeba nebude líbit víc než prvně. Ani ne. Ty ostatní si prostě už asi fakt nepřečtu.

Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Kniha pěkná. Filmové zpracování zklamalo.

Peťák28
22.05.2022 5 z 5

opravdu doporučuji,pokud si chce někdo při čtení oddechnout a zasmát se... skoro to nemá chybu..

HoneyMM
12.05.2022 3 z 5

Před léty jsem dostala doporučení od mamky a až nyní se dostala k přečtení. Vůbec mi nevadilo,že jsem viděla prvně film a až pak četla knížku (většinou volím opačné pořadí). Film je fajn, ale je to jen hrubý nástřel toho co je v knížce. Krásně psaný deník, vtipné dialogy a postřehy :) Bavila jsem se a u čtení si hezky odpočinula.