Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3182 3182

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Barbarella13
22.07.2017 4 z 5

Protože jsem už četla první díl věděla jsem do čeho jdu, vraždy jsou moooc brutální. Autor stejně jako v prvním dílu zamotal dva různé případy dohromady a čerpal především ze surové brutality. Jednoho vraha jsem uhádla ještě před půlkou knihy.

Etelea
22.07.2017 5 z 5

Tohle byla moje první "Carterovka" a byla jsem opravdu velmi spokojená.

Krátké kapitoly tu už byly zmíněny a i mně velmi vyhovovaly. Žádná zbytečná omáčka okolo hlavního příběhu, velmi uvěřitelný děj, propracované charaktery...

Na mě (světe div se, i já se divím!!!!) glorifikace hlavního detektiva Huntera zafungovala. Dokonce jsem se přistihla, že jsem se málem i zamilovala :-))

Co bylo otřesné - a autor za to absolutně nemůže - byla obrovská spousta překlepů a chyb. To mě rušilo.

Ale jinak spokojenost a za 5* z 5-ti.

jira1992
20.07.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, zařazuji Cartera mezi mé oblíbené spisovatele. Knížka se čte sama a vyhovují mi krátké kapitoly. Jak už jsem psala u první knihy, oba detektivové jsou my sympatičtí. A stejně tak i Mollie. Zároveň ale dokážu pochopit i vraha a to proto, že šikana je opravdu svinstvo. Jen bych vytknula, že z Roberta Huntera dělají vyloženě supermana :-D No nic, vrhnu se na další díl :-)

denča1000
19.07.2017 4 z 5

Další skvělý napínavý a vzrušující díl. Knihy jsou neuvěřitelně poutavé a ačkoli začátky jsou většinou nic moc, konce jsou absolutně úžasné.

Anna Elizabeth
13.07.2017 5 z 5

Carter je prostě skvělý!

janelka2
12.07.2017 5 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý jako první. Oba detektivy prostě žeru.Už se těším na další díl.

martina2704
08.07.2017 5 z 5

Po prvním dílu, který byl naprosto skvělý, jsem měla velká očekávání a jsem moc ráda, že mě ani Popravčí nezklamal. Hunter a Garcia jsou skvělí, oba uvěřitelní sympaťáci. Děj opět plynul, že jsem se nemohla odtrhnout a často mi běhal mráz po zádech. Ke konci jsem nakonec i s vrahem trochu sympatizovala a chápala, proč to vlastně všechno udělal.

cetriolo
06.07.2017 4 z 5

O malinko slabší než první díl (což je možná způsobeno tím, že u první knížky jsem absolutně netušil do čeho jdu). Ale pořád se to četlo samo, jen mi moc nesedl lehce nadpřirozený prvek v podobě "media"...

berila
03.07.2017 5 z 5

Jako všechny ostatní knihy od tohoto autora-výborné.

veronie
01.07.2017 5 z 5

Stejně jako po přečtení prvního dílu ze série jsem nadšená. Příběh mě pohltil hned na první straně a nepustil až do konce. Vraždy byly opět promyšlené do posledního detailu s využitím těch nejhorších nočních můr a strachu.
Protože vím, co tě k smrti vyděsí...

pavlinka0250
27.06.2017 5 z 5

Výborně napsáno, děj má opravdu spád a stránky letí jedna za druhou.
Letí tak moc rychle , že jsem včera vystoupila na jiné stanici a pozdní příchod do práce byl na světě. Ale když nejde přestat číst, stane se i tohle. Každopádně Dvojitý kříž i Popravčí jsou skvělé knihy, v sérii budu určitě pokračovat.
Jen mi u Popravčího vadila absence čárek v některých souvětích a další chybičky.

BlackWidow
24.06.2017 5 z 5

Výborná kniha! Jen jsem nakoukla na první stránku a četla a četla,až jsem došla na konec knihy. :-) Velice poutavé čtení mě prostě vtáhlo dovnitř a děj jsem prožívala jako bych stála přímo v něm. Huntera i Garciu jsem si prostě zamilovala. :-) Byla to moje druhá kniha od tohoto autora,ale už teď se těším na další jeho díla.

martina.tim
13.06.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Miluju tohoto autora a jeho poutavý styl psaní. Dokonale vytvořené zápletky a ty vraždy promyšlené až do detajlu. Ta surovost je až zdrcující. Prostě bomba.

morava
29.05.2017 5 z 5

I kdyz je v knize pekna porce vrazd, tak i presto jsou i nektere momenty, kdy se usmejete. O to se svymi komenty zasluhuje partak Roberta, Garcia.Napeti, ktere mne opet provazelo od prvni kapitoly az po tu posledni, psychologicke uvahy detektiva Huntera a v neposledni rade i zakonceni kapitoly, treba jako "Kdyz se podival na obrazek, vytrestil oci a rekl:to si snad delas kozy", to je to, co vas nenecha knihu odlozit do te doby, nez ji celou zhltnete.

pavčape
26.05.2017 5 z 5

Super! Super!! Super!!! Opět skvělý Carter. Opět brutálně propracované vraždy, opět neomylný Hunter a nešťastník Garcia. Kniha psaná v krátkých kapitolách, kdy mě ani jedna nenudila, jak to občas i u knih s označením Světový bestseller, mívám. Jediné co mi vadí, že musím plnit povinnosti, jako např. chodit do zaměstnání, a nemohu číst v jednom zátahu. To by byla přečtená za den! Už mám v knihovně rezervovaného Nočního lovce.

HonzaT
23.05.2017 4 z 5

Dobrá detektivka. Vševědoucí Hunter a opět smolný a nechápavý Garsia. Samozřejmě by jsme tam našli logické chyby, např. jak jednoduše se ti dva dostanou do vrahova domu, kde nebyl ani alarm, a to byl milionář. Čte se to dobře hlavně konec, vtipná byla situace s deja vu.

perpe2a
22.05.2017 5 z 5

Super, další případy vražd, čtivé, chytlavé, nedalo se odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

Etule
19.05.2017 5 z 5

Ten chlap je sakra zvrácenej parchant. Ale i tak se mi zamlouvá. Pravděpodobně jsem též zvrácená. Docela by mě zajímalo jak se autorovi spí. :D
Ale tahle kniha na mě měla naprosto totožný efekt jako ta první. Totiž WAU efekt. Chvílemi jsem skutečně čuměla s otevřenou pusou. Dokázal mě vtáhnout do děje, přesvědčil mě o tom, že Hunter a Garcia jsou vážně borci a že dokáže tak zamíchat karty, že mě dokonale zmátl a moje domněnky byly zcestné. :D Samozřejmě, že jsem vraha netipla správně, ačkoliv těsně před odhalením mi to přece jen došlo. :)
Líbilo se mi, jak autor opět vmíchal dva příběhy do jedné knihy. Super.

JustWomen
15.05.2017 5 z 5

Luxusní čtení, lepší než Sochař smrti, šílené, ale logické, zvrácené, ale pochopitelné. Bylo to čtení za odměnu, Cartera prostě miluji.

čef
12.05.2017 5 z 5

Čtenáři Chrise Cartera moc dobře vědí, že půjde o vynalézavé vraždění s nepříliš obvyklým motivem a neomylnými detektivy. Tento příběh je navíc na autora nezvykle vyšperkován mimo jiné budoucnost tušící dívkou a dvojitým odzbrojením detektiva Huntera. Uznávám, že některým zmlsancům to může připadat místy za vlasy přitažené, ale my, fanoušci, jsme navýsost spokojeni s napínavým dějem a vítězstvím těch hodných.