Pomněnkové matky

Pomněnkové matky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222003/bmid_pomnenkove-matky-dus-222003.jpg 4 308 111

Čeho všeho je schopna žena drasticky toužící po dítěti? Matka, která přišla za podivných okolností o svého potomka? Zubařka Šárka Jordanová, jejíž dcera Iglika zmizela beze stopy v roce 2004, se snaží bolest z její ztráty přebít dalším mateřstvím, dosaženým díky anonymním „samcům“ z internetových seznamek. Důležité pro ni je, aby neměli jméno, příjmení ani tvář. Jenže Šárka je schopna i jiných, ještě bizarnějších věcí. A kam zmizela v roce 1968 pětiletá Zuzana Mádlová? Kdo měl zájem na tom, aby byl její smutný osud zapomenut? Nitky obou příběhů proplétají, ačkoli nás zavedou tu na Vysočinu, tu do Buenos Aires… a nakonec přinesou nečekané rozuzlení. Detektivně-psychologická novela Lenky Chalupové je věnována rodičům, jejichž „pomněnkové děti“ zmizely beze stopy a pro které je dvacátý pátý květen, „Pomněnkový den“, připomínkou jejich bolesti – aby neztráceli naději…... celý text

medlovice
26.02.2018 5 z 5

Tak takové osudy někomu život uchystal. Všimli jste si, že ani jedna osoby v tomto příběhu není štastná a spokojená ? Tolik utrpení a smutku skrytého za romantickým něžným názvem a krásným modrým obalem.
Nejvíc mi bylo líto malé nevinné Zuzanky. Doufala jsem v její návrat hýčkala to světýlko naděje...Ne, nebrečela jsem na konci , byla jsem překvapena .Poznamenávám si datum 25.5 do kalendáře....

lencin
08.02.2018 4 z 5

Zajímavé téma, celkem dobře zpracované. Příběhy matek, které přišly o děti, chytnou za srdce.

Mufa
05.11.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla zmatek ve všech postavách, pak se to trochu vyjasnilo. Téma skvělé, ale myslím, že by s ním šlo pracovat víc do hloubky. To zoufalství matky, když přijde o dítě, jsem tam až tak neviděla.

qwerb
05.09.2017 5 z 5

Zajímavá a skvěle napsaná kniha na nevšední téma. Příběhy "pomněnkových matek", kterým se ztratily děti, se nečekaně protnou. Takový závěr knihy ale nečekal asi nikdo. Příběh je drsný, ale zároveň dojemný, nutí k zamyšlení, nenechá zapomenout. Na tak silné téma se totiž nezapomíná. Opět se mi líbily autorčiny rodinné propletence, silné charaktery postav a pěkná čeština.

sabca
22.08.2017 5 z 5

Mně se naopak kniha Pomněnkové matky moc líbila a proto dávám 5 hvězdiček. Přečteno za jeden den. Děj byl chvílemi i napínavý. Doporučuji

bubka
20.08.2017

kniha mne zklamala, téma úžasné ale zpracování nestálo z nic, ploché dialogy i charaktery a hlavně, naprostý guláš motivů,témat, příběhů. Myslím, že méně by znamenalo více

Coccinelle
14.05.2017 4 z 5

Příběh knihy se vyvíjel jinak než jsem si představovala. Přesto (nebo možná právě proto) ve mě kniha zanechala velmi silné pocity a několik dní mi trvalo než jsem jí dostala z hlavy.

golfinka1
01.02.2017 2 z 5

kniha mě ze začátku vůbec nebavila , od poloviny už to bylo lepší ,ale očekávala jsem od toho mnohem víc , lepší příběh , bohužel mě kniha zklamala a četla jsem ji hrozně dlouho

janca4589
31.01.2017 5 z 5

Další z knih od české spisovatelky Chalupové, která píše pro lidi. Je mi to o to bližší, když vím, odkud tato žena pochází..

katu9365
20.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, nešlo se od ní odtrhnout. Z příběhů hlavní hrdinek, které přišly o své děti až mrazí!

Babo
15.09.2016 4 z 5

Co může být horší než přijít o dítě ? Jak hrozné musí být představy matky , co všechno se mohlo stát . Přesto mi román přišel tak nějak bez emocí. Jako by autorka byla jen nezúčastněným pozorovatelem. To je mi líto. Pro mě je představa , že by se moje dítě ztratilo naprosto děsivá .myslím,že bych to psychicky nezvládla a to si nemyslím,že bych byla nějak příliš přecitlivělá.
Takže námět hodně zajímavý,ale dojem trochu rozpačitý .
A co mě přímo "tahalo" za oči bylo slovo "děcko"

Š.Ala
23.06.2016 4 z 5

Velice napinavy roman, ktery proste jen tak nejde odlozit.
Zprvu jsem byla pri cteni prvnich stranek zmatena, ale pak to do sebe zacalo vse zapadat a davat smysl.
Nicmene bych ocenila, kdyby to autorka nenechala tak otevrene. Skoda...
Moc se mi libil pohled Cenka a jeho dcery.

alnahu
11.04.2016 5 z 5

Velmi smutný až mrazivý psychologický román ,který mě úplně rozhodil. Nikdy jsem nečetla knihu o ztracených dětech u nás a „Pomněnkových matkách“. Nevěděla jsem, že existuje klub žen, který se schází dvakrát ročně, aby zavzpomínaly na své ztracené děti, které se k nim již nikdy nevrátili. V knize nám autorka popisuje příběh zubařky Šárky ,která přišla o dceru a jaké zrůdnosti je schopná , jen aby měla dítě. Vím ,že je to velmi smutné ,ale pro mě i naprosto nepochopitelné, připravit tímto způsobem jinou ženu o dítě. Pomněnkové matky ,by si měli přečíst všechny ženy ,aby bylo u nás “ Pomněnkových matek“, co nejméně. Tyto ženy používají kytičku pomněnku –kytička ,která vyjadřuje slova –nezapomeň na mě.

lea25
03.04.2016 5 z 5

Neměla jsem problém se v postavách orientovat,jak je tu psáno v některých komentářích.Mělo to svou logiku a čekala jsem,že to bude mít i určitou návaznost na všechny zde vystupující.Začetla jsem se a nemohla odtrhnout(synek si naštěstí vystačil sám).No a ten konec,to je masakr!Dočetla jsem před chvílí,do večera to snad z hlavy dostanu.Smutné,šokující,ale i tohle je život.

Radasek
02.04.2016 5 z 5

Knihu jsem precetla od zacatku az do konce uplne bez dechu.Konec knizky byl moc tvrdy a kdyz jsem nad tim premyslela tak nas pribeh na to pripravoval.Je mi lito techto matek,ale ukrast dite to neni reseni.Tu to knihu vrele doporucuji.Meli by si ji precist hlavne maminky, ktere si nevazi ze maji to stesti mit ten zazrak DITE!

Falda
05.03.2016 4 z 5

První kniha s tématem pomněnkových matek, se kterou jsem se setkala. Musím říct, že je to dost zajímavé téma a velice pěkně napsaná kniha.

anibeni
30.01.2016 4 z 5

Knihu jsem před chvílí dočetla, ale ten konec budu teda asi hodně dlouho vstřebávat.. Nejdřív jsem knihu málem odložila, nedokázala jsem se zorientovat v postavách a v tom, kdo ke komu patří a jak... ale pak jsem se začetla a příběh se začal proplítat a pak už mě zajímalo, co kdo skrývá.. Ovšem konec mě dostal, nepamatuju si, kdy naposledy jsem byla tak naštvaná na autora, že to nechal ukončit právě takto...

filipilka
23.12.2015 5 z 5

Úžasna kniha, ktera me přiměla k zamyšlení. Přečteno opravdu jedním dechem, nemožno se odtrhnout. Strhující děj a nečekaných konec. Příběh pomnenkovych matek a jejich deti me zcela pohltil, nikdy jsem nic podobného o pohresovanych detech nečetla. Těším se na další dílo spisovatelky, její tajemné příběhy me dostávají.

1casper
24.11.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pěkně propletené vztahy.....ten konec mě zaskočil, vstřebávám ho doteď.

livana
15.11.2015 5 z 5

sice mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala kdo je kdo, jaké jsou vazby a co chce vlastně spisovatelka říct. Ale v zápěti jsem byla vtáhnuta do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Nemůžu napsat krásný příběh, protože to s krásou nemá nic společného. Smutný příběh, nepochopitelné jednání zoufalých osob. Tato kniha mi zůstane dlouho v mysli.