Mizení

Mizení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480162/bmid_mizeni-DNN-480162.jpg 4 372 106

Policista Tomáš Volf série

Temný případ od dvojnásobného držitele ceny za nejlepší českou detektivku. Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.... celý text

triatlet
06.03.2022 3 z 5

Svižně napsaná detektivka.
Střídání vypravěčů bylo občas matoucí.

martineden
28.02.2022 5 z 5

Opět vynikající Březina! Vedle Klevisové můj další oblíbený autor detektivek. Mnohovrstevnatý příběh, doporučuji.

lea735
13.02.2022

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Je mi z ní smutno. Dlouho mi zůstane v hlavě. Obchod s chudobou , s dětmi , nenávist .Hezky napsáno , čtivé , zavrtá se vám pod kůži, aniž by v ní bylo násilí s potoky krve. Cítila jsem beznaděj , prázdno a smutek po přečtení tohoto příběhu. Přesto doporučuji, fakt moc hezky napsané! Autorovi děkuji, za lekci reality.

Evka27
13.02.2022 5 z 5

Přečteno během neděle. Škoda jen, že pan Březina nedokáže psát tak rychle, jak já jeho knihy hltám.

rodak
03.02.2022 5 z 5

Tak se nám to na konci krásně pospojovalo a uzavřelo. Pane Březina, doufám že zrovna pracujete na novém případu našich oblíbenců. A mohlo být více muziky, jenže Tomáš na to neměl moc času.

Lucie.B
30.01.2022 5 z 5

Moje první od tohoto autora a určitě ne poslední. Jsem nadšená a vřele doporučuji.

apokalismus
25.01.2022 5 z 5

Nejenom že se mi kniha dobře četla, stejně jako ostatní, ale ještě hlavní hrdina je moje "krevní skupina", to je hodně dobré spojení . Už se těším na další...

Jirikk
21.01.2022 4 z 5

Další dobrá detektivka s Tomášem Volfem. Libilo se mi jak je to z dnešní doby.. A jak realně fungují , uřady, policie, zločin. A drsny bylo jak tam nekterí lidi skončili..

Žadná doba nemá jen vítěze..

Jediné co mi vadilo je hodně časty strídaní několika dějových linek...

kolacky
19.01.2022 5 z 5

Když se klubko tragédií polehoučku a s rozmyslem rozplétá ze dvou stran, nakonec se dojde k cíli... Tomáš a jeho bývalá kolegyně jsou vážně výborní. A pan Březina píše pořád skvěle.

petula22
18.01.2022 4 z 5

Moje prvotina od autora a musím říct, že velmi příjemně překvapila. Kniha předestírá velmi silná témata ze kterých až mrazí. Kniha má spád a určitě patří mezi povedené české detektivky.

katerina5544
14.01.2022 5 z 5

Dalsi vynikajici dil v serii. Pripad je ale hrozny, smutny, desivy....je mi z toho zle. Kniha je zase neskutecne ctiva a napinava. Proti tomuto autorovi je takovy Bryndza k smichu! Tesim se na dalsi dil, tento teda jeste budu rozdychavat. Soucasni cesti autori detektivek tedy vedou, jeste jsem necetla zadnou slabou!

Evelin2506
09.01.2022 4 z 5

Od tohoto autora moje první kniha. Hezký napsané, dobře se četlo. Zápletky děsivé a já doufám (spíše si přejí), že vymyšlené.

TomHr
07.01.2022 5 z 5

První setkání s Březinou a hned trefa do černého. Detektivka klasického střihu, s minimem stop na začátku, s klasickou mravenčí detektivní prací. Hlavní postava, kriminalista Tomáš Volf, není žádný superhrdina se svaly jak Arnold a hláškama jak Bruce, o to je uvěřitelnější a sympatičtější. Příběh je velmi dobře logicky vystavěn a ani časté přeskakování dějových linií nepůsobí rušivě. Březina jen zvolna odhaluje stopy. Čtenář sice postupně něco začíná tušit, ale pachatelé a především jejich motivace jsou zřejmé až v samotném závěru knihy. Celkově velmi příjemný čtenářský zážitek.

janina66
06.01.2022 5 z 5

Výborná, velmi povedená česká detektivka. Dobré téma knihy, i když velmi smutné. V knize se rozvíjí tři linie vyšetřování a na konci vedou do jednoho. Autor se v knize dotkl velmi vážných témat, jako je rasismus, násilí a obchod s dětmi.

Peggy2711
04.01.2022 5 z 5

Moje první kniha od autora. Velmi se mi líbila, probíhají tam 3 dějové linky a v nejlepší vždy skončí, nutí číst pořád dál. Napsáno perfektním jazykem, promyšlené popisy, krásně vtáhne do děje.

ivzu77
01.01.2022 4 z 5

Jiří Březina, náš českobudějovický autor současných detektivek. I tato čtvrtá kniha s vyšetřovatelem Tomášem Volfem byla skvělá Jízda. Příběhy tři dějových linií, působících samostatně, které se ale vzájemně propletou...vážně dobré.
Diky
Moje první přečtená e-kniha

petrarka72
16.12.2021 5 z 5

Solidní detektivka napsaná víceméně klasicky a velmi zručně, po dočtení zanechává hořkou pachuť s dlouhým dojezdem. Protože některé věci nechcete vědět...

Martiiiik
15.12.2021 5 z 5

Tak tohle se velmi povedlo :-) Zajímavý případ, zajímavé téma, i když trochu smutné.. Víc ze života, žádná pohádka.. A nad některými myšlenkami srdce usedá.. :-( Ale zase na druhou stranu tu svítí naděje, lidé, kteří bojují.. Dle mého názoru autorova nejlepší kniha :-) A už se těším na další :-)

Hanka80
10.12.2021 5 z 5

Napínavá detektivní kniha z pera Jiřího Březiny mě velmi mile překvapila. Několik paralelně probíhajících dějových linek popsaných srozumitelným jazykem se v závěru nečekaně propojí. Napínavost děje podtrhuje autorovo autentické vyprávění a zcela uvěřitelné prostředí současnosti. Březina se nebojí dotýkat velmi závažných a citlivých témat jako je rasismus, obchod s dětmi či násilí. Kniha dokáže zaujmout své čtenáře hned od počátku vyprávění a drží ho v napětí až do samotného konce.

Kristi_čte
06.12.2021 4 z 5

Mé první setkání s tímto autorem, který mě až do téhle doby zcela minul a sama se tomu dost divím, protože je velmi oblíbený a jeho knihy mají opravdu dobrá hodnocení.
Mizení je další knihou z jeho série s detektivem Tomášem Volfem a hlavním tématem v knize je násilí na dětech, což je silné téma samo o sobě.
Mě tahle tematika v krimi příbězích až tolik nebere, ale i přes to musím knihu vyzdvihnout, protože mě autor dokázal zaujmout i přes to, že samotné téma knihy by mě k četbě moc nepřitáhlo.
Autor ale píše opravdu skvěle, daří se mu čtenáře udržet v napětí po celou dobu četby a podařilo se mu vymyslet velmi zajímavou zápletku.
Mizení samotné mě tedy na jednu stranu nenadchlo, ale zároveň i nadchlo a to především v tom smyslu, že rozhodně chci od Jiřího Březiny vyzkoušet i jeho předchozí knihy z této série