Mizení

Mizení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480162/bmid_mizeni-DNN-480162.jpg 4 372 106

Policista Tomáš Volf série

Temný případ od dvojnásobného držitele ceny za nejlepší českou detektivku. Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.... celý text

Ivana11
13.03.2023 5 z 5

Opět výborné.

EvaHrky
09.03.2023 5 z 5

To byla bomba! Přečteno za jeden den, nešlo to odložit. Napětí roste od počátku až do poslední stránky. Skvělá zápletka rozplétající dva zdánlivě odlišné případy. Vše uvěřitelné, nic přitažené za vlasy.
Už se těším na další knihu ze série a určitě přečtu i ty předchozí.

Foks
09.03.2023 5 z 5

Chcete si přečíst inteligentní, čtivou detektivku se zajímavou zápletkou, která vás nutí číst dál a dál, z českých reálií? Kde jsou postavy vykreslené tak, že jim věříte? Sáhněte po této. A vlastně po jakékoliv od Jiřího Březiny. Neuděláte chybu.

mol378
06.03.2023 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší ze série. Propracovaná zápletka, k jejímuž řešení dojdeme bludištěm vzájemně propletených cest ze tří směrů. Dobré, fakt dobré čtení na volný víkend, kdy toho nemáte moc v plánu. Protože cokoli byste dělali, dělali byste napůl, myšlenkami u Tomáše Volfa a jeho rozdělaného pátrání.

Jahýnek
24.02.2023 4 z 5

Neodložitelná detektivka, to jsem musela dočíst v zátahu. Pachatele výbuchu jsem sice odhadla hned, ale vůbec mi to nevadilo, příběh byl vystavěn zeširoka a cíl se zaostřoval jen zvolna. Tohle vymyslet muselo dát fušku! Tři souběžně vyprávěné linie, u kterých bylo od začátku zřejmé, že se musí protnout dříve než v nekonečnu, bych tentokrát uvítala méně rozdrobené, dávkované po větších kvantech, takhle mi autor skoro nenechal prostor k nadechnutí :-)
Těším se na další propracovaný případ T. Volfa.

Aligator805
18.02.2023 5 z 5

Velice pěkná česká detektivka. Série s Tomášem Volfem má vzestupnou tendenci. Svižný děj, zajímavé a věrohodné téma. Krátké svižné kapitoly. Autor čtenáře pořád drží v napětí.

Stoklaska
10.02.2023 4 z 5

Výborná detektivka, přečetla jsem ji za 2 dny.

birgitte
05.02.2023 5 z 5

Opět vynikající napínavý román, doporučuji všem

rakakan
04.02.2023 5 z 5

Zpočátku zmatek mezi jmény, ale napínavé až do poslední stránky. Přečteno jedním dechem. Doporučuji

twigxi
03.02.2023 5 z 5

Serie ma opravdu vzestupnou tendenci a je dil od dilu lepsi. Takhle si predstavuju kvalitni ceskou detektivku. Top strop!

Kaja1
01.02.2023 4 z 5

Jak ti lidé dokážou klidně spát, když páchají takové věci. Je mi zle z toho, že takoví jako Navrátil, žijí mezi námi. Díky krátkým a stylu psaní se kniha četla velmi dobře.

Swissman
23.01.2023 4 z 5

Opět čtivé, ale tentokrát mě příběh nedokázal tak vtáhnout, jako ty předchozí. Párkrát se mi dokonce stalo, že jsem tušil, co bude následovat a kroutil hlavou, proč už se to nestalo o pár stránek dřív. Kniha stojí za přečtení, ale třeba Vzplanutí, či Promlčení se mi líbilo víc.

zdenaR
08.01.2023 4 z 5

Velmi dobrá česká detektivka. Ne nadarmo je autor držitelem ceny.

daja51
08.01.2023 5 z 5

Po přečtení - v pořadí teprve druhé knihy od tohoto autora, nemohu jinak, než si ho zařadit do kategorie svých oblíbených - vedle Klevisove a Goffy. Detektivky z českého prostředí mě baví čím dál více - a knihy Jiřího Březiny jsou toho důkazem - doporučuji a vrhám se na další z jeho knih.

Marika Vanova
05.01.2023 4 z 5

První třetinu knihy jsem se nemohla začíst, ale ty další dvě už byly na jeden zátah. Nakonec napínavá a drsná detektivka, kde mi i slza ukápla.

Káčule259
02.01.2023 5 z 5

Skvělá detektivka. Autor má talent vás pořád držet v napětí, prostě žádná hluchá místa, kapitoly tak akorát dlouhé. Za mě super kniha. Už se těším na další.

ArwenAragorn
30.11.2022 4 z 5

80%

Výborná detektivka, mohu jen doporučit.

Danago
24.11.2022 5 z 5

S každou další knihou v této sérii se laťka zvyšuje. Perfektně propracovaná a zamotaná detektivka. Téma velmi věrohodné, super vykreslené vyšetřování a celkově dobře vystavěný příběh. Určitou část knihy vůbec netušíte, kam bude děj směřovat , ale postupně sledujete, jak se schyluje k / pro mě/ dost šokujícímu činu a potom jen sledujete, jak se všechno rozkrývá. Jak vyšetřovatelé hledají pachatele a důkazy.
Pro mě opravdu skvělé čtení, je to sice jen detektivka, ale má určitým způsobem velký přesah, což není vždycky u tohoto žánru pravidlem.

Kanimůra2
02.11.2022 5 z 5

Zase dobrá česká detektivka. Začala jsem číst sérii od poloviny (kdy se úspěšnost převážila do červených čísel), ale s klidným svědomím se vrátím na začátek. Za mě čtivý, doporučuju.

Rade
29.10.2022 4 z 5

Detektivní příběhy Jiřího Březiny mají vzestupnou úroveň. Nejsem si úplně jistá, zda je takto podaný příběh reálný, ale každopádně se čte dobře. Několik samostatně rozpracovaných linek je teď kurzu, tady jde navíc nejen o různá místa, ale pokud jsem to dobře pochopila, i odlišný čas. Ale poskládané je to celkem povedeně, i když zpočátku poněkud tápeme a občas se prodíráme poněkud rozvleklým čtením.
Konec je takový rozplizlý, ale ono to tak v životě bývá… Jako čtenářka detektivek mám ale raději konce se zadostiučiněním, na druhou stranu oceňuji věcný a celkem nesentimentální přístup.
Pro českou detektivku dávám ale přece jen palec nahoru.